Audiohobby.pl

Ear Stream - wątek informacyjny

Fomalhaut

  • 118 / 4984
  • Aktywny użytkownik
18-06-2011, 17:46
To i ja coś dorzucę na szybko.
I zgadzam się, że dobry logotyp to prosty logotyp

majkel

  • 7476 / 5905
  • Ekspert
20-06-2011, 10:52
Dziękuję za kolejne propozycje. Dla uściślenia - wydaje mi się, iż logo powinno być symbolem, który da się narysować używając tylko jednego koloru, bez przejść tonalnych, efektów oświetlenia, itp. Przykłady najłatwiej wskazać w obszarze odzieży sportowej - adidas, Basics, Umbro, Nike, itd.

Nazwę firmy podam myślę, że za kilka tygodni, bo na obecnym etapie formalności nie mogę przyspieszyć biegu spraw. Miałem wiele pomysłów na nazwę firmy, ale jedna na razie wysuwa się przed szereg. Na pewno będzie łatwo myśleć nad logo. ;)

Fomalhaut

  • 118 / 4984
  • Aktywny użytkownik
20-06-2011, 22:16
Aż się boję jaka będzie to nazwa, mam nadzieję, że inspiracji nie czerpałeś ze swojego avatara ;-)

Majkel - z tego co słyszałem robisz cholernie dobre wzmacniacze, sam może kiedyś będe miał okazję posłuchać czarnej perły,
ale chciałbym żebyś był wyjątkowo uczulony na punkcie wyglądu i estetyki swoich produktów. Oprócz tego, ze wzmacniacz powinien
przede wszystkim grac, to musi takze wyglądać,
To takze element infrastuktury naszego mieszkania, mały mebel, który się prezentuje w salonie, czy na biurku przy komputerze. Nie chcę powiedzieć, że słucha się oczami, bo to by było lekkie przegięcie, ale na pewno kupuje się też oczami.
Jako lokalny patriota bardzo bym się cieszył, gdyby Twoje produkty zyskały uznanie nie tylko w Polsce, i cieszył się będe w przypadku każdego innego konstruktora.
Te dwa logotypy powyżej strzeliłem na szybko jako ciekawostę w jakieś 4 minuty ;-), ale jeżeli będziesz zainteresowany
służę pomocą ponieważ zajmuję się tym zawodowo.

salut

Gustaw

  • Gość
20-06-2011, 22:33
To pierwsze logo Fomalhaut-a dla mnie już zaczyna wyglądać.
Trochę ten italic jest kontrowersyjny ale jak na 4 minuty to OK :-)

Majkel,
Nie ma co płodzić. "Dobry Bóg zrobił co mógł, teraz potrzeba fachowca"

Ged

  • 1716 / 5907
  • Ekspert
13-07-2011, 10:53
Uprzejmie donoszę, że stałem się szczęśliwym posiadaczem Czarnej Perły. Wersja z przedwzmacniaczem.
Z pamięci, ponieważ nie mam w tej chwili żadnego wzmacniacza do porównań: BP gra równie dobrze lub lepiej niż Twin Head, szczególnie świetnie napędza Grado GS-1000, naprawdę aż przyjemnie do nich wrócić (piszę wyłącznie o muzyce poważnej).
Jako pre sprawdza się nieźle, ale również z pamięci, gorzej niż TH, przy czym nie brumi :)
Jako wzmak bezpośrednio do AKG K-1000 Czarna Perła nie nadaje się - ma za mało mocy.
Nie będę pisał o poszczególnych cechach dźwięku z BP, po prostu cieszę się ze słuchania muzyki. Niczego nie brakuje.

Zwraca też uwagę bardzo dobre, staranne i ładne wykonanie, istotną sprawą jest również zapakowanie wszystkiego jak produktu firmowego.

Bardzo bym chciał w przyszłości porównać BP do bardzo drogich konstrukcji lampowych czy tranzystorowych, ale wyłącznie z punktu widzenia zabawy, a nie bezwzględnej potrzeby uzyskania lepszego dźwięku. Jak tylko przyjdą nowe Staxy do Polski postaram się je porównać z moim zestawem. Ale już teraz wydaje mi się, że te 30 tys lepiej wydać na płyty :)

Majkel - jeszcze raz dziękuję.
Włodek

majkel

  • 7476 / 5905
  • Ekspert
13-07-2011, 11:43
Dziękuję Włodku za opinię! Cieszy mnie, iż udało się zrealizować zamówienie według oczekiwań.

Wzmacniacz Włodka otrzymał nowy filtr EMC, którego wymiana jest prosta gdyby ktoś był zainteresowany. Zastąpi on dotychczas stosowany TDK jako łatwiej dostępny i jeszcze lepszy brzmieniowo. Przed ostatnią wysyłką wzmacniacza robiliśmy z kolegą porównanie na Ultrasone Edition 10 i Grado PS1000 wzmacniacza ze starym filtrem i nowym, i zgodziliśmy się, iż nowy jest lepszy - pod względem otwartości przestrzeni i dokładności tekstury. Dźwięk wydaje mi się z niego nieco ciemniejszy, czy też - TDK lekko rozjaśnia, a ten nie. To są drobiazgi trudne do uchwycenia bez bezpośredniego porównania, ale czuję się winny informacji, więc ją podaję. ;)

Informacja dotycząca interkonektów RCA: do serii "referencyjnej" w cenie 299zł dołącza konstrukcja niekierunkowa w oplocie, wtyczki NF2C jak zawsze. Jest najbardziej szczegółową wersją, chwaloną głównie za jakość wysokich tonów na głośnikach i synergię ze słuchawkami Grado - podaję za otrzymanymi opiniami. Ja mogę dodać od siebie optymalną współpracę także z Ultrasone Edition 10.
Nadal jest w ofercie kabel kierunkowy oparty o Cordial CMK422 ze względu na dobrą synergię z BP w wersji "zabezpieczonej" o impedancji wyjściowej 6 omów. Dźwięk z niego jest plastyczny, przestrzenny i o ładnych barwach.
Jest też dostępny kabel o pośredniej szczegółowości, najjaśniej grający w serii - w oplocie, kierunkowy. Dobrze się sprawdzał z CD opartym o TDA1547 na przykład.

Wykonuję też kable koncentryczne do podłączania sygnału cyfrowego złączem RCA. Patent w nich zastosowany pozwala zminimalizować wpływ odchyłki impedancji wtyczki i gniazda od standardu 75 omów. Ze względu na wewnętrzne dopasowanie impedancji nie nadają się one do połączeń sygnału analogowego z wyjść phono lub liniowych. W odsłuchach kabel ten wypada lepiej niż wszelkie eksperymenty, jakie popełniłem na standardowych kablach 75 omów przeznaczonych do sygnałów cyfrowych i TV. Wypadł także lepiej niż siedmiometrowe połączenie standardem AES/EBU tych samych dwóch urządzeń.

Baele

  • 753 / 5126
  • Ekspert
13-07-2011, 12:00

Zapomniałem się pochwalić - od paru tygodni też jestem właścicielem Czarnej Perły (wersja na aku bez pre).

Majkel miał ze mną trochę pod górkę, bo musiał się wyrobić "na czas" i wszystko się udało!

Dziękuję!

nsk

  • 549 / 4875
  • Ekspert
24-07-2011, 16:52
Odświeżam, bo planuję jakiś zakup i na razie badam teren. Powiem ci majkel, że jako osoba nie oceniająca twojego produktu pod względem jakości dźwięku to te oferowane upgrade\'y przez ciebie są dla mnie osobiście trochę dziwne. 850 zł za odrobinę wygody? Zgadzam się z tym, że każdy ceni siebie na ile chce i na rynku jest o wiele więcej produktów, które mają o wiele bardziej zawyżoną cenę, ale trochę to dla mnie skandaliczne, że mogę mieć tą sama jakość za 850 zł mniej, może nie trzeba było wrzucać ceny obudowy :D. Tak ogólnie to skoro pisałeś, że na baterii można słuchać podczas ładowania to po co ta kombinacja z baterią, ładowarką i zasilaczem? Czy zasilacz w takim wypadku to nie jest zbędny wydatek?

Nie lepiej by dla ciebie i twojego interesu było jeśli produkowałbyś wszystko w tych samych skrzynkach bez rozdzielania zasilania i po prostu oferował ludziom czy chcą zwykłe zasilanie czy z baterii/akumulatora. Zdaję sobie sprawę z tego, że łatwo się mówi i pewnie koszty cię zatrzymują, ale może idzie u nas coś takiego wykombinować,  a jak nie u nas to zagranicą.

Poza tym trochę się dziwię, że skoro już poszedłeś tak z ceną to nie opracowałeś wcześniej Perły, żeby karmiła głodniejsze słuchawki. Gdybym wiedział, że otrzymam produkt, który nakarmi mi wysteruje wszystkie słuchawki jakie mu rzucę to przecierpiałbym te pół roku i już dozbierał. Za 1350 to wydaje się bardzo fajny produkt, ale sumki podchodzące pod 2000 dają już do myślenia.

Chyba na razie zainteresuję się tym, co tam klepią z Lovely Cube na audiostereo.

majkel

  • 7476 / 5905
  • Ekspert
24-07-2011, 21:00
>> nsk, 2011-07-24 16:52:41
Odświeżam, bo planuję jakiś zakup i na razie badam teren. Powiem ci majkel, że jako osoba nie oceniająca twojego produktu pod względem jakości dźwięku to te oferowane upgrade\'y przez ciebie są dla mnie osobiście trochę dziwne. 850 zł za odrobinę wygody? Zgadzam się z tym, że każdy ceni siebie na ile chce i na rynku jest o wiele więcej produktów, które mają o wiele bardziej zawyżoną cenę, ale trochę to dla mnie skandaliczne, że mogę mieć tą sama jakość za 850 zł mniej, może nie trzeba było wrzucać ceny obudowy :D.

-> Po pierwsze, to nie jest dokładnie ta sama jakość. Po drugie, nakład pracy i koszt części jest wyraźnie wyższy w wersji Deluxe. Po trzecie, Deluxe a standard to inny świat estetyki, która dla niektórych osób w wersji standardowej jest nie do przyjęcia, a innym się strasznie podoba.

 Tak ogólnie to skoro pisałeś, że na baterii można słuchać podczas ładowania to po co ta kombinacja z baterią, ładowarką i zasilaczem? Czy zasilacz w takim wypadku to nie jest zbędny wydatek?

-> Zdania na ten temat są podzielone, dlatego oferuję możliwość nabycia takiego kompletu. Mogę Ci sprzedać nawet trzy zasilacze, jeśli będziesz chciał, i zupełnie nie będę wnikał do czego Ci one potrzebne.

nsk

  • 549 / 4875
  • Ekspert
24-07-2011, 21:24
A to chyba źle zrozumiałem tzn. zasilanie jakie oferujesz przy cenie 1350 zł jest gorsze niż przy tym co oferujesz za 2200? Myślałem, że po prostu różnica polega na tym, że zamiast dwóch paczek jest jedna, a cena tak skoczyła.

majkel

  • 7476 / 5905
  • Ekspert
24-07-2011, 21:31
Zasilacz w Deluxe jest budowany od zera na samych porządnych częściach, które same z siebie kosztują wyraźnie więcej niż cały gotowy zasilacz. Wydajność bloku zasilania w Deluxe to 5A ciągłe i co najmniej 7A w impulsie, a te gotowe mają 1,5 lub 2A maks. Zasilanie w Deluxe optymalizowałem tak, żeby nie odbiegało w żadnym aspekcie od jakości oferowanej przez baterię. Nie dam głowy, że jest 1:1 tak samo, ale jest dostatecznie dla mnie blisko.
Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że Deluxe z akumulatorami w środku jest również możliwy do złożenia.

Akira931

  • 44 / 4854
  • Użytkownik
01-08-2011, 17:35
A czy jest możliwa opcja zakupu BP standardowego (tj. wersja za 1350 złych) i do tego zasilacz z wersji deluxe ??
Nawet jako osobne urządzenie w obudowie np. hammond\'a.
I jeśli tak to ile wyniosłaby cena takiej kombinacji ??
I used to be atheist, until I realized I'm God =3
_______________________
Posiadam : dt880, V-dac, Rafael's UP, dużo lamp
Planuję    : okraść bank po czym zakupić dobry DAC

majkel

  • 7476 / 5905
  • Ekspert
01-08-2011, 19:19
Jest możliwość zrobienia tak osobnego zasilacza, ale cenę mi trudno teraz podać zwłaszcza, że od paru dni testuję nowy typ zasilania do DACa i chcę coś takiego spróbować za niedługi czas z BP. Konstrukcja jest całkowicie dyskretna, na sześciu tranzystorach, bez sprzężeń zwrotnych i... bez rezystorów w układzie. :) Tylko tranzystory, diody prostownicze i Zenera, oraz kondensatory. Tętnienia na wyjściu poniżej 1uV przy pełnym obciążeniu według symulacji.

domzz

  • 1113 / 5822
  • Ekspert
01-08-2011, 19:46
Gabarytowo jest szansa na coś mniejszego niż wersja, którą mam? :)

Aha... Majkel mówiłeś mi, że BP jest w pełni sprawna po wyjęciu z pudełka, i że nie trzeba nic wygrzewać.
Niestety... po jakiś 50-100h (ciężko mi teraz określić ilość godzin) jednak coś się zmieniło, na szczęście na plus.
Dźwięk po tym czasie stał się bardziej detaliczny (tak, jeszcze bardziej :) ) i taki "dopalony". Na początku była świetna synergia między BP i DT880pro, a teraz ten zestaw gra po prostu fenomenalnie!

-Pawel-

  • 4724 / 5510
  • Ekspert
01-08-2011, 20:49
>> majkel, 2011-08-01 19:19:05
Jest możliwość zrobienia tak osobnego zasilacza, ale cenę mi trudno teraz podać zwłaszcza, że od paru dni testuję nowy typ zasilania do DACa i chcę coś takiego spróbować za niedługi czas z BP. Konstrukcja jest całkowicie dyskretna, na sześciu tranzystorach, bez sprzężeń zwrotnych i... bez rezystorów w układzie. :) Tylko tranzystory, diody prostownicze i Zenera, oraz kondensatory. Tętnienia na wyjściu poniżej 1uV przy pełnym obciążeniu według symulacji.
-------------------------------------------------------------------

Hmm...czyżby chodziło o mój przyszły DAC? Czyli jednak zanosi się na jakąś innowację, w takim razie będę musiał się uzbroić jeszcze w cierpliwość :))

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek