Audiohobby.pl

BAZA SERWISÓW RTV w Polsce

gotyk1

  • 1310 / 5902
  • Ekspert
24-09-2008, 18:52
Zapraszam do wspólnego stworzenia ogólnopolskiej bazy dobrych serwisów RTV :)

Często nie wiadomo gdzie oddać sprzęt kiedy nam się spier**li, mimo że serwisów jest pełno nawet w tych mniejszych powiatowych miastach. Jedni zrobią dobrze ale porysują front panel, drudzy oddadzą urządzenie w gorszym stanie niż zostało zdane, ci trzeci z kolei będą trzymać sprzęt przez miesiąc dopóki łaskawie spojrzą do jego wnętrza... ale są też ci czwarci, którzy zrobią tanio, dobrze i nie porysują cennego klocka - wypisujcie takie dobre serwisy z Waszych miast z którymi mieliście doczynienia aby inni także mogli się o nich dowiedzieć. Ale o złych też piszcie - ku przestrodze :D

Z mojej strony mogę opowiedzieć o kilku serwisach z Poznania i jednym z Gostynia wszystkim powystawiałem oceny :).

Poznań - autoryzowany serwis Sony, Aiwa "Sontronic" - długie terminy oczekiwania na naprawę, zdarza się im porysować sprzęt, za to serwisanci mają ogromną specjalistyczną wiedzę, która pozwala na usunięcie w zasadzie wszystkich usterek - jeśli tylko znajdą odpowiednie częsci. Serwis należy do tych droższych. Ocena 4+

Poznań - autoryzowany serwis Pioneer, Toschiba i paru innych firm serwis "NIKU" - totalna klapa, cena minimalna naprawy za łaskawe spojrzenie serwisanta w sprzęt - 160zł!! Robią długo, źle, i nie mają pojęcia o klockach HiFi
z najlepszych lat firmy Pioneer - ocena 1

Gostyń - serwis RTV "Koral" - krótkie terminy napraw i bardzo atrakcyjne ceny, niestety urządzenie raz wróciło lekko podrapane i raz serwisant nie potrafił wykryć przyczyny usterki - ocena 4-

Poznań - serwis RTV na ulicy Wojska Polskiego 6 (w pawilonie) - bardzo szybka naprawa, sprzęt nie porysany ani w jednym miejscu, cena za usługę w ramach rozsądku, narazie więcej wypowiadać się nie mogę bo tylko raz zdałem urządzenie ale zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie - ocena 5

No i to by było na tyle z mojej strony :)

lancaster

  • Gość
25-09-2008, 09:17
Apropos serwisów. Sa w Polsce wogole jakiekolwiek autoryzowane serwisy urzadzeń "audiofilskiech\' ?
Wiadomo, ze rodzimi producenciw razie napraw gwarancyjnych naprawiaja e sami i tu spraw jest jasna.
Natomiast jezeli chodzi o zagraniczne markito chyba sa one serwisowane równiez kraju ? Nie wiem, nie spotkalem się z info o serwisie dowolnej zagranicznej marki.
Byc moze dystrybutorzy mają ludzi z certyfikatami przeszkolonymi do tego typu napraw - tego nei wiem.
A być moze jakiś zewnetrzny serwis/osoby zajmują sie zalatwianiem ew. reklamacji.
Dla mnie to naprawdę bez znaczenia, bo akurat hobby uwolnilo mnie od dylematu serwisu :)
....natomiast jezeli sa ludzie naprawiający sprzęty audiofilskie sklepowe i robiacy to dobrze niewątpliwie przydaloby się na ich temat szersze info.
Ktoś moze np. posiadac wzmacniacz firmy ktora aktualnie nie jest w dystrybucji i trochę dziwne zanosić go do pierwszego lepszego serwisu w ktorym albo nikt się nie podejmie, albo np. wsadza "zamienniki" elementów.
Wiem ze swego czasu urzadzenia tego tyu naprawial jeden z kolegow na as.
Jezeli macie info o takich ludziach to z calą pewnoscią przyda sie ono osobom ktorym zdarzy sie audiofilska kraksa i bedą otrzebowaly coś naprawić.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
25-09-2008, 09:23

Z tego co pamietam. W Poznaniu o naprawie uradzenia mozna porozmawiac w sklepie Fripp na Szewskiej.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Bednaar

  • 556 / 5875
  • Ekspert
25-09-2008, 10:13
Łódź - Usługi RTV, ul. Pojezierska 2/6 - naprawiałem tam: Rotel RA-840 BX2, Onkyo Integra A-8670, Denon DCD-485 - terminy od szybkich do błyskawicznych - np. cedek Denona naprawiony w dniu oddania do serwisu (!!!), ceny niskie, sprzęt nieporysowany, serwisant będący jednoczesnie włascicielem zakładu bardzo rozmowny, udziela dokładnych informacji na temat usunietej usterki (co było przyczyną i w jaki sposób ją usunął) - ocena 6 (celująca). Polecam gorąco!!!
Innych adresów łódzkich punktów nie pamiętam gdyż od dawna korzystam tylko z usług tego serwisu.

stogdan

  • 305 / 5891
  • Zaawansowany użytkownik
26-09-2008, 00:57
Warszawa Nałęczowska 31, czyli Trimex i serwis NAD . Kolejna wizyta z T743 . Poprzednie naprawy ok (ostatnia w 2005 r już praktycznie po 1 roku od zakupu ale bezpłatna). Tym razem wymiana czujnika podczerwieni cena moim zdaniem rozsądna , naprawa w ciągu 2 dni czyli dobrze. Ocena 5
"A może-co było najbardziej prawdopodobn