Audiohobby.pl

Niedrogi i dobry cyfrowy interkonekt (RCA)

korzena

  • 343 / 4785
  • Zaawansowany użytkownik
02-10-2011, 16:29
Polećcie proszę jakiś niedrogi i dobry cyfrowy interkonekt.

Potrzebuję go do połączenia mojego transportu (Squeezebox Touch) z zewnętrznym DAC'iem przez RCA.
Najlepiej gdyby można było go dostać w Polsce, bo nie chce płacić za przesyłkę tyle samo co za sam kabel, chyba że kupienie za granicą i tak taniej wyjdzie:)

aasat

  • 2263 / 5884
  • Ekspert
02-10-2011, 17:05
Ja do takiego połączenia używam Profigold SKY PROA4801, koszt na allegro to około 55zł

korzena

  • 343 / 4785
  • Zaawansowany użytkownik
02-10-2011, 18:58
Dzieki!
Czy porownywales go moze do innych?
Czy wplywa jakos na dzwiek?

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
02-10-2011, 19:41
Ja Ci mogę zrobić taki, co zmiecie gotowe wynalazki myślę, że do kilku stówek co najmniej. W razie czego mi oddasz jakby był zły. Mogę też podać kontakt do użytkownika takiego kabla, niech Ci powie "bez świadków" co o nim sądzi. W sumie temat jest świeży, bo się w ostatnich tygodniach trochę bawiłem kablami koncentrycznymi - stranded i solid core, czysta miedź, srebrzona miedź, czyste srebro - różne wariacje. Mam swojego faworyta, zresztą nie ja jeden.

Przy okazji - radzę unikać "słynnego" Belkina. Chłam totalny - w przeciwieństwie do Toslinka.

korzena

  • 343 / 4785
  • Zaawansowany użytkownik
02-10-2011, 20:10
Majkel, biorę od Ciebie:)
Szczegóły na priv.

asmagus

  • 4439 / 5450
  • Ekspert
03-10-2011, 14:57
Ja wolałbym od kabla domowej roboty jednak coś w fabrycznej konfekcji, do sygnału cyforwego rzecz jasna.
Osobiście polecić mogę Coaxial RCA-RCA PGD4015 Profigold OxyPure.

Czy kable cyfrowe mają wpływ na dźwięk? Dobrze zrobione, moim zdaniem, nie.
Warto pamiętać, że 75 ohm mają mieć nie tylko wtyczki.

jjurek

  • 2064 / 5832
  • Ekspert
03-10-2011, 19:17
>> asmagus


Porównywałeś bezpośrednio Profigolda z innymi?

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
03-10-2011, 20:29
Pozwolę sobie zauważyć, że budżetowe konfekcjonowane kable cyfrowe bardziej w konsystencji przypominają sznurowadło niż kabel. Dotyczy zarówno przewodnika jak i wtyczek. Nawet z kabla RG6, który kosztuje około 3 zeta za metr zrobi się coś, przy czym kabelki do 100zł wyglądają (i grają) mizernie. Wtyczki klasy Rean NYS-373 też w nich nie dostaniesz, a testowałem od takich najtańszych, czy aby cyfrowa jest na to wrażliwa, no i jest, tak jak i na kabel, a tu można różne usprawnienia stosować.

SonicTheJez

  • 18 / 4887
  • Nowy użytkownik
03-10-2011, 23:58
Z tanich polecam Belden 1694A bardzo dobry coax w swojej cenie (dałem 18$ na ebay). A z droższych to Oyaide DR-510, ja mam wersje bnc i sobie chwaliłem...
...do czasu aż podłączyłem swój transport bezpośrednio do daca przejściówka bnc (kosztowała cale 2$ i były to najlepiej wydane pieniądze na audio w moim życiu). Dźwięk z gładkiego i obszernego, ciepłego ale płaskiego jak stół (Belden) ewoluował do jeszcze gładszego ale zarazem bardziej szczegółowego, nieco jasnego, "prawie" 3D (Oyaide) aż do czystego, neutralnego i wypełnionego, trójwymiarowego dźwięku który w końcu potrafi różnicować nagrania (przejściówka bnc).

Jak to się mówi "Najlepszy kabel to brak kabla" więc jeśli ktoś ma możliwość takiego podłączenia to nie radze się długo zastanawiać.

asmagus

  • 4439 / 5450
  • Ekspert
04-10-2011, 15:43
Majkel jesteś mało wiarygodny zachwalając własne wyroby ;)
Ponadto- Reany to nie cud techniki, Profigold z wtyczkami dokręcanymi w serii oxypure moim zdaniem tu nie odstaje.

Ciekawe jaki to garażowo robiony kabel jest tak ja ten profigold ekranowany? Mierzysz ile Ohm mają twoje kable po ich zlutowaniu?

W dużym uproszczeniu - kable cyfrowe albo pozwalają przesłać i odebrać wszystko albo nie, czyli te które pozwalają przesłać wszystko muszą brzmieć tak samo. Te które na to nie pozwalają mogą brzmieć różnie ale zawsze tylko gorzej.

nsk

  • 549 / 4871
  • Ekspert
04-10-2011, 16:05
WOW, już widzę jak każdy wykupuje takie przejściówki po tym opisie. Ale co jeśli taka przejściówka ma 50 Ohm? Nie zagra :)))))

SonicTheJez

  • 18 / 4887
  • Nowy użytkownik
04-10-2011, 20:14
>> nsk,

Moja ma właśnie 50 Ohm i kosi Oyaide który ma 75 Ohm.

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
04-10-2011, 23:10
>> asmagus, 2011-10-04 15:43:03
Majkel jesteś mało wiarygodny zachwalając własne wyroby ;)
Ponadto- Reany to nie cud techniki, Profigold z wtyczkami dokręcanymi w serii oxypure moim zdaniem tu nie odstaje.

-> Rean to szczyt tego, co jest potrzebne do kabla cyfrowego, a reszty uwag zwyczajnie nie rozumiem. Z Neutrikiem za 30zł sztuka jest nawet lekko gorzej.
Biorę profesjonalny kabel i go podłączam do porządnych wtyczek. Jak zagra napisał - żadne audiofilskie wynalazki, tylko przewody, po których śmigać mogą nawet gigaherce. Więc co u mnie jest nie tak jak w konfekcji z etykietką? Jak rozkręcisz dowolny przewód firmowy, tylko nie jakąś kosmiczną mortadelę, to masz dokładnie to samo zrobione - przylutowany przewód i ekran do wtyczek. No chyba że mówimy o skrajnie budżetowych kablach z zalewanymi wtyczkami. Kiedyś mój wzmacniacz słuchawkowy leżał metr od audiofilskiego kabla cyfrowego, nie miał obudowy, więc się okazało, że po cichu słyszę muzykę mimo, iż wzmacniacz nie był jeszcze do niczego podłączony. Jedyny podejrzany to siejący kabel cyfrowy. Takie"profesjonalne" cudo.

Co do gniazd BNC - ja stosuję taki kabel i taki patent, że impedancja gniazda i wtyczki ma marginalne znaczenie. To jest wyższa szkoła jazdy, a z drugiej stronie rzeczy znane od dziesiątków lat i stosowane w instalacjach telewizji analogowej w formie bardziej rozbudowanej. Wiadomo, że chodzi o dopasowanie, tylko jeszcze trzeba pomyśleć co, czym, jak i do czego dopasować, żeby było dopasowane. Trzeba też pomyśleć gdzie to dopasowanie nie ma znaczenia i jak z tego skorzystać. Kolejnych tematów stricte dotyczących kabla już mi się nie chce rozwijać. ;)

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
04-10-2011, 23:35
Wal śmiało. Przynajmniej się dowiemy jakie są ceny w warszawskiej Castoramie. :)

fallow

  • 6457 / 5871
  • Ekspert
05-10-2011, 08:04
Jakis czas temu zwrocilem uwage na taka moim zdaniem obecna na rynku zaleznosc. Najlepsze sa kable stricte wykonane dla segmentu pro lub zrobione samemu wedlug podobnych zalozen. Kiedy siega sie po kable audiofilskie jest juz tylko gorzej. Apogeum karykatury jest w segmencie cen srednich i ponad srednich, potem na szczycie hi-endu kiedy powoli wraca sie do rozwiazan uproszczonych i mortadela staje sie kabanosem (pomijajac te firmy, ktore na szczycie oferty maja jeszcze wieksza mortadele z puszkami i zasilana bateryjnie hehe) one sa prawie tak dobre jak te nieaudiofilskie :)

Moim zdaniem to sie tyczy i analogowych i cyfrowych kabli.