Audiohobby.pl

Niedrogi i dobry cyfrowy interkonekt (RCA)

zibra

  • 812 / 4997
  • Ekspert
05-10-2011, 08:15
co nie oznacza, ze roznic nie ma i ja sie juz o tym doskonale przekonalem robiac kable DIY:)
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

nsk

  • 549 / 4871
  • Ekspert
05-10-2011, 08:52
Może panowie przejdźcie do konkretów, bo gadacie o tych swoich 5m penisach, a nikt nie chce pokazać i udowodnić. Oczywiście ci, którzy sprzedają swoje wyroby niech tego nie robią :)).

fallow

  • 6457 / 5871
  • Ekspert
05-10-2011, 09:06
Tak jest Zibra - roznice sa. I w transportach tez roznice sa o czym takze zeby nie bylo przekonalismy sie po raz kolejny wspolnie na ostatnim spotkaniu u mnie. Nawet moje wrazenie pokrywaly sie dokladnie z Majkelowymi. No ale zawsze mozna powiedziec, ze to byla zbiorowa halucynacja.

@nsk: Ja nie mam zadnego interesu by komukolwiek cos tutaj udowadniac, nie chce mi sie i wole sobie pisac z pozycji oswieconego. Ktos sobie moze w to wierzyc, nie wierzyc, smiac sie - tym wiekszy fun dla mnie :)

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
05-10-2011, 09:12
Dodam nieśmiało, że niedawno zrobiłem sobie kabel zasilający do DACa. Wtyczka i przewody z Castoramy, IEC z elektronicznego, bo w Castoramie nie mieli. W stosunku do komputerowego jest wyraźna różnica na plus. W ogóle mieliśmy meeting głośnikowy w Krakowie i przekładaliśmy sieciówki w różnych sprzętach. Jak się poczyta oświeceniowe wjazdy niektórych userów audiostereo, to można się nieźle uśmiać. Argumenty są powalające - on nie musi sprawdzać, bo on "wie". "Teoria" potwierdza, że nie ma różnicy, itp.

zibra

  • 812 / 4997
  • Ekspert
05-10-2011, 09:21
no to fallow szkoda, ze nie podlaczalismy innych IC przykladowo. choc raczej na takich spotkaniach ciezko o jakiekolwiek glebsze wnioski. aktualnie wymienilem kondy wyjsciowe w dacu i roznica jest zdecydowanie wieksza.
co do sieciowek to mam pozyczone 3 dusiciele i tak naprawde zaden nie robi u mnie roznicy.
co do roli transportu to moze dziwne, ale rowniez roznice integra plyty glownej vs emu1212m PCI sa na tyle pomijalne, ze nie widze na dana chwile sensu zakupu takiej karty. nie wiem czy to zasluga dobrego odbiornika w dacu, ze jest tak nieczuly na transport czy cholera wie co tam jeszcze.
w kazdym badz razie ZAWSZE trzeba sie przekonac nausznie i wszystkie polemiki traktowac z przymruzeniem oka:P
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
05-10-2011, 10:50
Dwa rozwiązania oparte o PCI trudno, żeby się istotnie różniły. Różnice to są przy porównaniu dyskofonu z integrą i konwerterem USB.

Co ko kabli jeszcze - rzeczywiście im więcej "znaczków" tym lepsza sieciówka -  z tych gotowych, a na cyfrówkę warto wziąć coś klasyfikowanego w telekomunikacji.

zibra

  • 812 / 4997
  • Ekspert
05-10-2011, 11:19
Majkel, a sprawdzales kable z OBI? bede sie tam dzis musial wybrac.
;)
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

nsk

  • 549 / 4871
  • Ekspert
05-10-2011, 12:34
A można wiedzieć do czego porównywaliście kable z Castoramy, tzn. do jakich sieciówek?

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
05-10-2011, 14:42
Nie lubię kupować w OBI. W przypadku zwrotów jest masę certolenia. W Leroy Merlin są w większości te same kable co w Castoramie. Na sieciówkę i coax 75 omów się znajdą.

ogorek

  • 855 / 5241
  • Ekspert
05-10-2011, 21:43
Squezeebox Touch ma też wyjście optyczne. Nie lepiej tak połączyć. Mamy separację galwaniczną. Jakiekolwiek światełko powinno być dobre. od Wireword-a do ... (GradoFan sprzedawał kiedyś udane optyki Beresfordowe)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
05-10-2011, 21:47
Najlepszy optyk jaki miałem to nie ta liga co dobry coax. Zresztą, ja sobie wstawiłem separację galwaniczną coaxa w DACu i polecam każdemu. I wtedy to już w ogóle rozmowa o optyku robi się mało zasadna. Najlepsze drogie transporty mają separację po swojej stronie, ale lepiej to mieć po stronie DACa (również?).

ogorek

  • 855 / 5241
  • Ekspert
05-10-2011, 22:51
Ale pytający ma konkretny transport i konkretny DAC. Mniemam, że nie zamierza w nich grzebać.

Do niedawne Wirewold Supernova 5 można było kupić poniżej 30% wartości bo wszedł nowy model (6).
Wydaje mi się, ze do CD 44.1/16 powinien być równie dobry jak nalepszy coax a będzie separował.

Generalnie wczujcie się w rolę pytającego, oczekiwał konkretnej odpowiedzi i jest w szoku, że takiej nie ma ... no właściwie jest - zrobić sobie samemu z koncentryka 75 Ohm no i może wtyczek WBT 0110 Cu. Sam mam takich kilka i nie wiem, czy pokusiłbym się o ślepe testy z OYAIDE solid core 510 ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
05-10-2011, 23:26
Czas przeniesienia zbocza w odbiorniku i nadajniku Toslink z serii do audio jest specyfikowany na poziomie 15ns. To jest 100x więcej niż próg wyłączania synchronizacji w odbiorniku S/PDIF jak np. CS8416, czyli bardzo kiepsko z punktu widzenia jittera. Więc jaki by nie był idealny optyk to i tak wszystko się rozbija o ułomność optyki nadajnika i odbiornika. Tam jest LED a nie laser jak w telekomunikacji światłowodowej. Akurat znamy się z Pytającym osobiście i słuchałem jego Squeezboxa przez kabel koncentryczny gdy jeszcze nie miałem separacji galwanicznej w DACu, i to był dźwięk kasujący chyba większą część napędów optycznych za "normalne" pieniądze i nie grzebanych (zegar, itp.). Poza tym trzeba sobie zdać sprawę, że separacja galwaniczna tylko rozcina wspólny potencjał urządzeń i dzięki temu likwiduje przepływ prądów wyrównawczych, natomiast nie eliminuje zakłóceń nakładających się na sygnał, bo ani toslink ani transformator impulsowy to nie są inteligentne urządzenia odróżniające zakłócenie od sygnału.

korzena

  • 343 / 4785
  • Zaawansowany użytkownik
06-10-2011, 14:29
Dzieki Wam za rekomendacje i dodatkowe info nt kabli. Wszystko przeczytalem,ale glosu nie zabieralem,bo sie po prostu na tym nie znam.
Znam jednak Majkela i mam do czlowieka zaufanie. Na pewno bedzie to dobra robota.
W przyszlosci jak bede miec okazje chetnie tez poporownuje sobie wlasnousznie z innymi kabelkami.
Pozdrawiam

pastwa

  • 3815 / 5901
  • Ekspert
26-04-2012, 17:09
>> aasat, 2011-10-02 17:05:39
Ja do takiego połączenia używam Profigold SKY PROA4801, koszt na allegro to około 55zł

Przychylam sie do propozycji kolegi, zdroworozsadkowa cena  i dobre wykonanie, nic wiecej tu chyba nie trzeba, przynajmniej jesli idzie o kwestie muzyczne.