Audiohobby.pl

WBA Grand Twin vs. WBA HPA Master vs. Topping TP 21

grisza_1982

  • 389 / 5192
  • Zaawansowany użytkownik
20-12-2010, 17:42
>> Gustaw, 2010-12-20 11:17:19
. Kiedy usłyszałem wokal Kasi Melua słuchając Grand Twina, automatycznie pojawił się na mojej gębie uśmiech i pojawiło się (onomatopeja) " łooo.... " :-). Świetny, naturalny, wokal. Ta kobitka prawie stała przede mną i to w sytuacji kiedy na głowie miałem modowane CAL-e za 170 zł :-). Przy nagraniach "Ramsztajna"nie było może jakiejś masy dźwięków ale mięcho i wygar były zupełnie wystarczające. Na nagraniach P.Barber wokal również był bardzo dobry. Dało się słyszeć w jak naturalny i gładki sposób WBA Grand Twin reprodukuje wszelkie metaliczne przeszkadzajki i dźwięk perkusyjnych talerzy. Bardzo, bardzo fajnie.

Ostatnio miałem bardzo podobne wrażenie słuchając SR325i, z tym że zamiast po GT posłużyła najnowsza wersja dac-wzmacniacza z pod ręki GradoFana. Normalnie cud, mód i orzeszki ;).


Detektyw Kwass

  • 7851 / 5875
  • Ekspert
20-12-2010, 18:07
Gustaw, 2010-12-20 11:17:19
>Kiedy usłyszałem wokal Kasi Melua słuchając Grand Twina, automatycznie pojawił się na mojej gębie uśmiech

Nie trzeba żadnego Wielkiego Kaczyńskiego żeby radować się głosem Kejt. Ona potrafi czarować barwami, wystarczy się bardziej wsłuchać w wokal a mniej przytupywać nogą. Słychać kiedy Kejt się uśmiecha, czasem wokal przybiera niezwykle zmysłową postać a czasem słychać kiedy jest już lekko znudzona za którymś powtórzeniem refrenu. :)
Typ wokalistki przy której można nie dbać o repertuar.

Vinyloid

  • 2470 / 5129
  • Ekspert
20-12-2010, 20:53
>> majkel, 2010-12-20 14:24:31
Nie przesadzaj z tą najniższą półką. Posłuchaj np. Denonów AH-D501 albo niższego modelu, najlepiej porównawczo z D1001.


Nie ma takiej firmy. Ja znam tylko markę Foster.


>>Mnie tylko zastanawia co się stało z Holdegronem. Musiał zaliczyć ciężki wypadek, bo strasznie zjechał w rankingu. Miesiąc temu podobał się bardziej od tego samego Hooligana w częściowo tych samych okolicznościach sprzętowych. No chyba że to biomet, inny prąd albo stan świadomości słuchającego/słuchających.


Lancaster zajumał mi Portki i kabelek, więc zrobiło mu się głupio i napisał parę pozytywów na temat Hooligana.
Ale nie dajcie sie zwieść pozorom. Ten pożeracz chomików wciśnie każdy kit, żeby tylko zwabić mnie na następne spotkanie i pozbawić wzmacniacza i Danonów.



Gustaw

  • Gość
21-12-2010, 09:53
>> Detektyw Kwass, 2010-12-20 18:07:08
Nie trzeba żadnego Wielkiego Kaczyńskiego żeby radować się głosem Kejt. Ona potrafi czarować barwami, wystarczy się bardziej wsłuchać w wokal a mniej przytupywać nogą. Słychać kiedy Kejt się uśmiecha, czasem wokal przybiera niezwykle zmysłową postać a czasem słychać kiedy jest już lekko znudzona za którymś powtórzeniem refrenu. :)


Problem polega na tym, że na Toppingu Kejt się uśmiechała a na Grand Twin zrzuciła sukienkę i ......... you known...sam wiesz.....
.
.
....... i ubrała sweter. :)

grynio

  • 453 / 5756
  • Zaawansowany użytkownik
21-12-2010, 22:08
Topek ma wyjście na opampie  - pytanie jak zagrałby na wyjściach głośnikowych.
Problem jest tylko taki, że trzeba mieć słuchawki z wejściem symetrycznym.

Vinyloid

  • 2470 / 5129
  • Ekspert
22-12-2010, 00:35
Istnieje szansa aby posłuchać jak ćwierkają białe ptaszki w warunkach domowych czy może już wyfrunęły z Poznania ? Nie ukrywam, że chętnie przetestowałbym je na spokojnie na swoich wykwintnych Fosterach :-)


lancaster

  • Gość
22-12-2010, 00:38
Zdecydowanie sie poprawiło dużemu WBA, jutro napisze wiecej. Faktycznie "audiofilska" wykwint-sieciówka potrafi spierdolić dźwięk.

Vinyl, widzisz ....dzis znów była orgia a że pyskaty jesteś to zaproponowałem komisyjne połamanie się....Kossami :-)

Pogadaj z Gustawem, wzmaki stoja u niego, przy okazji odbierzesz słuchawki.

Vinyloid

  • 2470 / 5129
  • Ekspert
22-12-2010, 00:49
Kawałek drutu zepsuł dźwięk ? A ja myślałem, że to przez egzorcyzmy, co je ksiądz w kościele obok odprawiał :-)
A całkiem poważnie, to chcialbym poznać również zdanie producenta na temat ewentualnego odsłuchu. Nie wypada tak po chamsku wziać cudzą własność do domu bez pytania. Oczywiście nie była to żadna aluzja do Ciebie ani do Gustawa ale tego chomika mogłeś oszczędzić. Nawet Kossy nie są warte życia tak sympatycznego stworzonka.

kajo

  • 80 / 5916
  • Użytkownik
22-12-2010, 06:12
>> Vinyloid, 2010-12-22 00:49:03

Gustaw już to opisywał w wątku a ja też taką informację dostałem od producenta WBA . Za kaucją wpłaconą na konto producenta w wysokości wartosci urządzenia można wypożyczyć na odsłuchy indywidualne .

Co do samego urządzenia i tej sieciówki która "skaszaniła" dzwięk to tak liczyłem na to spotkanie na którym WBA pokaże swoje wszystkie mozliwosci  a tu taka sprawa . Jedno dobre że z tym moim DIY  nie ma wstydu :).

Ale niedosyt z tym WBA jest :(

Gustaw do kiedy trzymasz u siebie WBA ???

kajo

  • 80 / 5916
  • Użytkownik
22-12-2010, 06:18
>> lancaster, 2010-12-22 00:38:38
Zdecydowanie sie poprawiło dużemu WBA, jutro napisze wiecej. Faktycznie "audiofilska" wykwint-sieciówka potrafi spierdolić dźwięk.

lan słuchałeś na spotkaniu mojego systemu a teraz WBA u Gustawa. Czy warto rozważać wypożyczenie na odsłuch WBA ??? czy jednak zdecydowana poprawa i tak w moim przypadku nic nie zmieni .
Wiem że z moimi 600 może to juz nie będzie taka zdecydowana zmiana na korzyść WBA

szwagiero

  • 2239 / 5916
  • Ekspert
22-12-2010, 09:05
Ja bym na Waszym miejscu gadał z producentem WBA, żeby urządzenia zrobiły tour po Poznaniu i okolicach, bo przed Świętami i tak nie ma sensu ich wysyłać kurierem - większe prawdopodobieństwo tego, że coś im się po drodze stanie (kurierzy mają teraz trochę roboty i raczej nie certolą się z paczkami).

Gustaw

  • Gość
22-12-2010, 10:06
>> szwagiero, 2010-12-22 09:05:44
Ja bym na Waszym miejscu gadał z producentem WBA

Dokładnie tak jak pisze szwagiero -  uderzyć do producenta i pogadać o warunkach wstawienia. WBA stoją u mnie i się marnują. Dodatkowo, muszę trochę zająć się świętami więc nie za bardzo mam czas na słuchanie.
Dlatego, jeżeli ktoś myśli o zakupie dobrego wzmaka słuchawkowego, teraz lub w przyszłości, to warto z takiej okazji skorzystać.

lancaster

  • Gość
26-12-2010, 13:04
Mia o być kilka słów o odsłuchu duzego WBA u Gustawa to i sie pojawia :-)
Nie muszę pisać o tym, że nei chciało mi sie wierzyć aby cokolwiek mogło ulec zmianie w dźwięku....ale tak jakoś napisałem.
Tak więc pełen sceptycyzmu przystąpiłem najpierw do odsłuchu, potem do porównania.
Na spotkaniu duży WBA wyraźnie nie wpisął sie w system, albo słuchawki mu nie podeszły o cyzm juz pisałem.
Prezentacja była dosć ciemna, wyoblona z zatartymi szczegółami.
tym razem.....nie nazwałbym jej ciemną - byla pelna, barwna i całosciowo słuchalo sie urzadzenia bardzo dobrze. Czuć bylo lekkie zaokrąglenie , lub jak kto woli krawędzie dźwieków nie bywały dobitne....całosciowo podobało mi sie na "dzień dobry" i na pewno opinia słuchaczy obecnych na spotkaniu na temat duzego WBA byłaby duzo bardziej miarodajna gdyby został on zaprezentowany w taki sposób.
Wrazenia bez porównania z czymkolwiek jednoznacznie in plus.

Porównanie z Toppingiem.
Topping grał bardziej bezpośrednio ale też i chudziej.
Średnica w WBA niosła więcej informacji. Wokal na Toppingu był bliższy ale też i bardziej płaski, WBA oferował lepszą gradację barw i lepszą palstykę. W tym konkretnym systemie na dłuższą metę wybrałbym WBA bez 2 zdań.
Po prostu dobrze sie go słuchało, za to Topping pomimo nieco lepszej kontroli w całym zakresie a może właśnie przez nią bywał sterylny/sztuczny. Mimo pozornie większej bezpośredniości TP21 bywał "obok".

Na koniec wypada dodać, ze nie zabrałem koniec końców CD z NOS DAC1543 na pokładzie, słuchalismy an Benchmarku, który jest przetwornikiem grającym liniowo(+), swobodnie(+), dynamicznie(+) ale przydaloby sie trochę wiecej tego czego zabrakło Toppingowi w testowanym systemie a więc audiofilskiego dogrzania.
I w tym kontekście należy pamietać (jak zwykle) o kompletnym doborze systemu.
Czytałem że wzmacniacz WBA dobrze zgrywa sie ze słuchawkami Grado w co wierze bez problemu. Nie ograniczy ich zalet, a nieco zamaskuje neidoskonałości(o ile dla kogoś Grado mają niedoskonałosci :-)).
Tak czy inaczej dobry wzmacniacz, przyjemnie sie słucha a wrazenia ze spotania na jego temat do tych które dostajemy po wpasowaniu go w  tor Gustawa mają się nijak. Szkoda ze na spotkaniu tak nie zagrał.


I jeszcze dwie rzeczy :
- prawdopodobnie całosć w znacznym stopniu spieprzyła "audiofilska" sieciówka....sieciówki jak wiadomo nie powinny grać, ale jednak grają :-)
- Detektyw, dlaczego nie bywasz na spotkaniach ?

ogorek

  • 855 / 5254
  • Ekspert
26-12-2010, 17:31
Odpowiadasz na wpis
>> lancaster, 2010-12-26 13:04:34

- prawdopodobnie całosć w znacznym stopniu spieprzyła "audiofilska" sieciówka....sieciówki jak wiadomo nie powinny grać, ale jednak grają :-)
 
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Może się mylę ... zrobiłem ponad trzydzieści sieciówek, z tego ponad dwadziescia na stosunkow drogich komponentach (IEC, Schuko 160 PLN, przewody płaciłem poniżej 100 PLN za 1m a obecnie widzę je w cenach min 100 EUR za 1m). Jeżeli sieciówka wpływała wybitnie na zmianę dzwieku (czasami wydawało się, że wybitnie "wybitnie") to należało ją sprawdzić czy nie jest uszkodzona :D

Taką wybitnie przestrzenną sieciówkę otrzymałem z przewodu FP ALpha 3 Furutecha i wtyczek (miedź powlekana srebrem) IEGO. Super przestrzeń, dzwieki płynacw w powietrzu .... Dopiero dokładne posłuchanie pozwalało stwierdzić, ze coś jest nie tak.

Okaało się, że jeden z przewodów we wtyczce Schuko przstał być trzymany przez śrubę. Jakis tam styk był ale bardzo mizerny (przewód luźno poruszajacy się, nie trzymany przez śrubkę). Tak sie dzieje przy przweodach rzędu 4mm2, minimalna nierówność i naprężenia powodują, że styk ucieka spod śruby ....
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …