Audiohobby.pl

Znaleziska na Allegro, Ebay-u etc.

Aurex

  • 14 / 911
  • Nowy użytkownik
16-11-2021, 20:38
Ostatnio widziałem Koncerta za 5k więc"tysiak" za Damę Pik to chyba niezła promocja?!
https://allegrolokalnie.pl/oferta/piekny-magnetofon-szpulowy-unitra-dama-pik-m-2403

bsw

  • 519 / 4948
  • Ekspert
16-11-2021, 21:59
Miałem ten magnetofon. Działał tak sobie i ciągle się psuł. Wymieniłem go w ramach gwarancji na szufladę...
Mam obecnie, ale będę go wystawiać do sprzedaży na dniach. Odnośnie awaryjności to przez 10 lat nic mu nie dolegało.
Widocznie trafiłem na wadliwy egzemplarz. Po intensywnym odtwarzaniu - kilka godzin non stop - psuło się nagrywanie w jednym kanale. Z tego powodu trafiał na naprawę gwarancyjną, A po czwartej naprawie z tego samego powodu odniosłem go do sklepu firmowego. Co do odtwarzania i nagrywania - było poprawnie ale irytowało mnie kilka rzeczy:
- mało precyzyjny wskaźnik wysterowania,
- regulacja poziomu na dwóch osobnych gałkach,
- wspólna klawiatura i brak możliwości przewijania w drugiej kieszeni podczas odtwarzania.
No i te awarie...
« Ostatnia zmiana: 16-11-2021, 22:07 wysłana przez bsw »

Aurex

  • 14 / 911
  • Nowy użytkownik
16-11-2021, 23:01
Miałem ten magnetofon. Działał tak sobie i ciągle się psuł. Wymieniłem go w ramach gwarancji na szufladę...
Mam obecnie, ale będę go wystawiać do sprzedaży na dniach. Odnośnie awaryjności to przez 10 lat nic mu nie dolegało.
Widocznie trafiłem na wadliwy egzemplarz. Po intensywnym odtwarzaniu - kilka godzin non stop - psuło się nagrywanie w jednym kanale. Z tego powodu trafiał na naprawę gwarancyjną, A po czwartej naprawie z tego samego powodu odniosłem go do sklepu firmowego. Co do odtwarzania i nagrywania - było poprawnie ale irytowało mnie kilka rzeczy:
- mało precyzyjny wskaźnik wysterowania,
- regulacja poziomu na dwóch osobnych gałkach,
- wspólna klawiatura i brak możliwości przewijania w drugiej kieszeni podczas odtwarzania.
No i te awarie...
Rzeczywiście miałeś przygody. Mój egzemplarz to wersja eksportowa, możliwe że trochę lepiej wykonana.

Hammer

  • 4693 / 2310
  • Ekspert
18-11-2021, 18:05
https://allegro.pl/oferta/magnetofon-kasetowy-aiwa-ad-f850-nr-w81-11423997315

Niestety nie widać mechanizmu, prosiłem o fotki w środku 2 dni temu i do tej pory nie ma.
Może ktoś na obudowe potrzebuje.

chorazy3

  • 1490 / 1613
  • Ekspert
18-11-2021, 18:16
Widziałem tą ofertę. Prawie chciałem kupić. Jeśli się przyjrzeć zdjęciom to nie widać szpulek więc mechanizmu tam nie ma. Widać za to płytę główną.
« Ostatnia zmiana: 18-11-2021, 19:37 wysłana przez chorazy3 »
Paweł

AUDIOTONE

  • 9402 / 5849
  • Ekspert
18-11-2021, 19:17
Opis aukcji:
..."Stan jak na zdjęciu, włącza się, wyświetla, reaguje, nie sprawdzany, zablokowana kieszeń, nie otwiera się, w środku wybebeszony, wybrakowany...."

- wyświetla tzn. wyświetlacza działa.
- reaguje tj. ???? na głos?
- nie sprawdzany..., owszem zawsze takie sprzęty są tak opisane .
- zablokowana kieszeń, nie otwiera się skoro brak mechaniki to jak ma się otworzyć???
I wisienka na torcie: "w środku wybebeszony"

Dobre sobie :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

chorazy3

  • 1490 / 1613
  • Ekspert
18-11-2021, 19:39
Akurat ten sprzedający jest w miarę uczciwy. Nie raz od niego już kupowałem. Mógł nie napisać, że wybebeszony tylko jak niektórzy: stan jak na zdjęciach.
No i jest jednym z nielicznych dostawców szrotu z wystawek w Niemiec, przez co niewielkim kosztem zasila nasze kolekcje:) Choć kiedyś ceny miał lepsze, licytacje od złotówki się zaczynały...
« Ostatnia zmiana: 18-11-2021, 19:42 wysłana przez chorazy3 »
Paweł

AUDIOTONE

  • 9402 / 5849
  • Ekspert
18-11-2021, 19:42
Wszystko Pawle się zgadza ;) Ale... wystarczyło dać zdjęcie środka. W tym wypadku jest więcej warte niż ten cały opis w aukcji.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

chorazy3

  • 1490 / 1613
  • Ekspert
18-11-2021, 19:43
No niestety zdjęcia daje zawsze takie aby za dużo nie pokazać. Trzeba zakładać, że będzie gorzej niż się wydaje.
Paweł

Hammer

  • 4693 / 2310
  • Ekspert
18-11-2021, 21:15
Ja do niego napisałem po raz ostatnio bo też liczyłem że jednak może nie to, ale widze że coś tam u nich nie tak bo 3 dzień to nie w jego stylu. może dziewczynom się nie chciało ......albo zapominają.
Kiedyś mieliśmy kontakt tel i całkiem spoko z nim było.
A ceny wzrosły bo jakbyś nie wiedział tam też ceny poszły w górę.
Znajomy co mi woził sprzęt kartonami teraz na pół roku przywiózł tylko ze 10 sztuk i to tandete Sony i podobne niskie modele, nawet nie dotykałem.
Drugi kumpel woził z Holandii i też kokosów nie ma, jedynie ten Pioneer co ostatnio.....
Posucha Panie....

chorazy3

  • 1490 / 1613
  • Ekspert
18-11-2021, 21:55
To trochę smutne.
Ale w sumie nie się co dziwić, pokłady magnetofonów w piwnicach i strychach Europy nie są niewyczerpane.
Paweł

PhantomLord

  • 420 / 2288
  • Zaawansowany użytkownik
19-11-2021, 09:42
Wszystko Pawle się zgadza ;) Ale... wystarczyło dać zdjęcie środka. W tym wypadku jest więcej warte niż ten cały opis w aukcji.
Wiesz co...im się nie chce tracić czasu na rozkręcanie, sprawdzanie, bo to i tak się sprzeda z takim opisem i w takim stanie itp.
Kilka razy osobiście odbierałem od nich sprzęty i generalnie miejsce zawalone pod sufit...ale tak dosłownie wieże sprzętów wysokości 3-4 metry i tylko ścieżki na pół metra między tymi gratami. Którymś razem czekałem naprawdę ładne parę minut zanim udało im się wygrzebać decka, którego kupiłem.
Pełno kurzu i brudu, ale też przychylam się do tego co napisał Paweł, bo oni nigdy nie piszą kwiatków "sprzęt działa, po serwisie, no z rąk Niemca wyrwane, który jeszcze ostatniej kasety Kraftwerka na nim słuchał". Ot piszą "sprzedajemy szrot, to jest szrot", tyle że trochę ładniej i tyle ;).
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

ArturP

  • 1311 / 2807
  • Ekspert
19-11-2021, 15:20
Coś bym dopisał, ale wszystko napisał przedpisarz ;) Hy Hy

JaKub92

  • 1822 / 5496
  • Ekspert
19-11-2021, 15:35
Cześć,
mój pierwszy post na tym forum więc mówię wszystkim "dzień dobry" :)
Taki smaczek znalazłem dzisiaj, zupełnie przypadkowo. Wszystko widać na fotkach:
https://www.olx.pl/d/oferta/deck-diora-mds-4461-unitra-CID99-IDLQl2x.html
Pozdrawiam

Witaj
Ale ktoś zrobił z wiochę... Szkoda, że nie wstawił tam jeszcze żarówek choinkowych, tych 5 W, starego typu...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5496
  • Ekspert
19-11-2021, 15:39
Kiedyś miałem podobny magnetofon tylko z innym wyświetlaczem wysterowania(diodowy). Nie pamiętam już jak nagrywał/odtwarzał kasety.
Zdjęcie z internetu.
[/quote]

Mam ten magnetofon i resztę wieży (niestety bez oryginalnego CD - DIORA CD 042, którego ciężko znaleźć w tej wersji i bez dedykowanego gramofonu). Te magnetofony odtwarzają i nagrywają całkiem nieźle, mają też niegłupie mechanizmy. Niestety wskaźnik wysterowania oraz sterowanie obu kieszeni z jednej klawiatury, wołają o pomstę do nieba...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub