Audiohobby.pl

Wymiata wtyku typu JACK - krok po kroku dla laików

Dawid-SS

  • 325 / 5506
  • Zaawansowany użytkownik
05-12-2009, 19:45
Witam! Zna na forum mnie coraz więcej osob, działam na nim jako ten co wykonuje recabling i rejacking, dziś pomyślalem że na szybko wykonam wam tutorial jak zrobić rejacking. Całość zajeła mi godzine, pomocy udzieliła mi siostra(fotograf). Plik jest w formacie .doc i posiada sporo zdjęc sobie. Całość zajmuje kilka MB. Mam nadzieje że komuś pomoge. Prosze nie oczekiwać cudów, robione na szybko!! Pozdrawiam i podaje link:

http://wrzucacz.pl/f...6ff595?download

P.S. Jeżeli linki wygasną prosze napisać, wrzuce na inny serwer aby bylo aktywne, o ile oczywiscie będą chętni do pobierania i nauki.

x500

  • 461 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
05-12-2009, 21:49
Tak naprawde czy potrzeba jakiejkolwiek instrukcji by wymienic wtyczke ktora ma trzy blaszki ? Bez przesady . Napisz jeszcze instrukcje jak otworzyc pudelko ze sluchawkami .
Mam wrazenie ze w ten prymitywny sposob chciales zareklamowac swoje uslugi w wymianie kabelka w sluchawkach co zrozumiale biorac pod uwage tematyke forum .
Ale ... zenua jednym zdaniem .

Dawid-SS

  • 325 / 5506
  • Zaawansowany użytkownik
05-12-2009, 21:59
x500 nie każdy to potrafi i ja się nie chce reklamować. Po co ktoś ma mi oddawać albo komuś innemu skoro może zrobić sam, a że cięzko zajrzeć na wikipedie od czego co odpowiada i jaka "blaszka" do czego służy w tym elemencie to warto pisać takie pomoce. Na mp3store przyjęte bardzo miło.

asmagus

  • 4439 / 5463
  • Ekspert
05-12-2009, 23:18
Jestem za takimi instrukcjami "for dummies" :)
Tylko tej nie mogę ściągnąć?

domzz

  • 1113 / 5831
  • Ekspert
05-12-2009, 23:58
Też jestm za... a link nie działa!!! :(

GRADO__Fan

  • 299 / 5886
  • Zaawansowany użytkownik
06-12-2009, 01:39
Ojj dajcie już chłopu spokój. Nie można wszędzie węszyć niecnych interesów
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl

Dawid-SS

  • 325 / 5506
  • Zaawansowany użytkownik
06-12-2009, 11:22
Dzięki GRADO__Fan za słowa uznania, tak jak mówisz nie pod każdym takim tematem jest chęc robienia interesów, tak samo GRADO__Fan zakładał tematy z beresem albo o nich się wypowiadał a sprzedaje ten sprzęt(jestem szczesliwym posiadaczem beresa i zeby nie forum to nie kupił bym jego).
Linku nie będe odnawiał, na mp3store jak macie konta to jest też taki wątek z poprawionymi błędami przez pewnego forumowicza.
http://forum.mp3store.pl/topic/58161-wymiana-typu-jack-po-mojemu/

lancaster

  • Gość
06-12-2009, 11:45
Nie wiem w czym komu moga przeszkadzac takie podstawowe i potrzebne jak widać rzeczy. Nawet jak ktoś sobie tego wtyku sam nie polutuje, tylko podesle komus do zrobienia to w czym problem?.
Ostatnio jak czytam na serwisie madrosci ludowe to mieknę. Normalnie na calym świecie ludzie sie ucza tego co lubia(no chyba ze uczą sie tego czego nei lubią - to ich problem :)), potem zajmuja sie tym, potem otwieraja biznesy i ....tu wchodzimy w strefe "madrosci" (;)) - zostają miliarderami a nastepnie prezydentami stanów zjednoczonych. To stara sprawdzona scieżka :)
x500 nie wydaje Ci sie ze przeginasz ? Facet wkleił instrukcje wyprowadzeń we wtyku słuchawkowym, pewnie czeka na komentarze...rzec by można "żeruje" :))
Sorry że nieco sarkastycznie, ale naprawdę czytując kilku zbolalych prosiaków nie chcialbym zebyscie poszli takim samym "tropem". Po jakimś czasie wstyd(albo bdziecie się obawiać) się Wam będzie przyznać jako kto pisujecie. Wygląda to idiotycznie po prostu.
Jak ktos zacznie sie rozpychac ze swoimi zdolnosciami przerobowymi to poprosze o przeniesienie działalnosci do AudioSalonu i myslę nikt do nikogo nie będzie mia pretensji. Spoko.

lancaster

  • Gość
06-12-2009, 11:48
Dawid, jakbym potrzebowal i nie potrafil sbie polutowac wtyku w suchawkach to bym sie do ciebie zglosil i jak dla mnie to ulatwienie.

Dudeck

  • 5101 / 5882
  • Ekspert
06-12-2009, 12:04
Wiedzy nigdy za wiele , jak nie dla mie , to dla jakiegoś nowego "narybku" zaczynającego przygodę w stereo .

Dudeck

  • 5101 / 5882
  • Ekspert
06-12-2009, 12:05
Co z tym linkiem ? Nie działa :(

GRADO__Fan

  • 299 / 5886
  • Zaawansowany użytkownik
06-12-2009, 14:48
>> Dawid-SS, 2009-12-06 11:22:02
Ja akurat jestem bardzo ostrożny i nie robię marketingu na forum. Staram się doradzać wedle własnej wiedzy i doświadczenia no i preferencji. Zawsze proponuję wypożyczenie i posłuchanie u siebie.  Zestrojenie wspólne sprzętu audio to jednak sztuka.

Zauważ, że nie znajdziesz tu żadnego wątku o DACu Beresford.
Najchętniej nie pisałbym w tym w ogóle, żeby mi ktoś nie zarzucił inkoktrynizacji. Niestety dziś dla wielu osób jak czegoś nie ma na forach to nie istnieje i nie warto nawet tego słuchać.
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl

JeckyllAndHyde

  • 109 / 5518
  • Aktywny użytkownik
06-12-2009, 16:47
wrzuc na jakis normalny serwer, np 4shared.com

fajnie ze ci sie chcialo pisac, ale tez nie jestem pewien, czy komus to sie przyda:/ poza tym caly opis mozna ograniczyc do dwoch punktow:

1. Jaki kabelek gdzie podlaczyc?

Idac od czubka: koncowka (3) to lewy kanal, pozniej jest prawy (pierscien - 2) reszta to masa (3). Czerwony kabelek to prawy, bialy (najczesciej bialy) to lewy, kabelek bez izolacji to masa.


2. Jak lutowac?

Zahaczyc kabelek o blaszke, posmarowac kalafonia i:
ALBO
rozgrzac kabelek i blaszke lutownica, przylozyc lut.
ALBO
nabrac lut na lutownice, przylozyc do kabelka i blaszki, potrzymac chwile az kabelek i blaszka sie rozgrzeja, a lut sie rozplynie.


Ot i caly tutorial. Jak ktos ma watpliwosci, ktora blaszka do czego niech sprawdzi miernikiem albo zaroweczka:)

JeckyllAndHyde

  • 109 / 5518
  • Aktywny użytkownik
06-12-2009, 16:48
masa oczywiscie 1

x500

  • 461 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
06-12-2009, 17:08
Lan , ja rozumiem ze warto wklejac np jakis schemat , nawet prostego urzadzenia z opisem jak to wykonac lub z fotkami nawet , z opisem uruchomienia itd ale , litosci ! robic tutorial z wymiany wtyku ? I zaczynac topick slowami : \'\'jestem znany z tego ze rekabluje sluchawki\'\' ... !?

To tak jakby napisac : " zamawiajcie u mnie ! wymienie Wam kable \'\' i przy okazji pokazac swoja oferte .

Porownanie do GradoFana jest tutaj zupelnie nie na miejscu , jego podejscie jest jak najbardziej uczciwe . Absolutnie nie kryje sie z tym ze sprzedaje beresforda i chwala mu za to bo to jeden z najtanszych DAC na rynku , poza tym niezly chyba .

Gradofan nie pisze tutoriala jak wymienic wlasny DAC na inny i nie podaje od razu oferty , ze znany jest z tego ze wymienia daki .