Audiohobby.pl

Słuchawki do HiFiMan HM-602

majkel

  • 7476 / 5915
  • Ekspert
20-02-2012, 19:33
Koledzy pomóżcie, bo muszę coś odpowiedzieć. Jestem zielony w temacie, a nie chciałbym wyjść na chama. :)

Makduf

  • 499 / 5501
  • Zaawansowany użytkownik
21-02-2012, 00:04
Mój przyjaciel dysponuje takowym i razem trochę kombinowaliśmy próbując dopasować coś odpowiedniego. Koniec końców wybrał D7000 i jest naprawdę szczęśliwy. On słucha tylko w pracy, głównie klasyki rocka, a to co dają mu D7000 najbardziej z w/w mu odpowiada. HM-602 zdecydowanie lepiej radzi sobie ze słuchawkami o niskiej impedancji, te z wyższą niby ciągnie, ale strasznie słychać, że brakuje mocy, co przekłada się na mniejszą przyjemność z odsłuchów. Tyle z grubsza mogę powiedzieć.

Ja teraz mam na testach Colorfly C4 i robi naprawdę dobre wrażenie. Subiektywnie jest lepszy od 602, ale dopiero w weekend porównam bezpośrednio. Z takim dźwiękiem mógłbym żyć na co dzień, tylko ta cena (około 2800 zł) i akumulator (starcza na ok. 5-6h) - masakra.

Dawindyk

  • 140 / 5904
  • Aktywny użytkownik
21-02-2012, 01:26
IEM\'y czy cos wiekszego? Generalnie nie polecam cieplych sluchawek ze zrolowana gora bo w polaczeniu z hifimanem robi sie strasznie kluchowato - cos neutralnego/jasnego powinno sie zgrac

Makduf

  • 499 / 5501
  • Zaawansowany użytkownik
21-02-2012, 01:50
Kwestia gustu i preferencji oraz pragmatyczna: czy słucha się w pracy czy także w drodze do pracy/z pracy. Zestawienie z D7000 jest mega przyjemne, choć to nie do końca moja szkoła brzmienia. Rozumiem jednak co może się w tym wydaniu podobać i da się z tym pracować, bo nie odciąga aż tak bardzo od obowiązków, no chyba że wrzuci się jakiś fajny OST np. z Blade Runnera - lepiej wziąć wtedy urlop na żądanie.