Audiohobby.pl

Homo Twist "Matematyk"

hecttor

  • 402 / 5671
  • Zaawansowany użytkownik
30-10-2008, 14:45
Nigdy nie przepadałem za Malenczukiem tak i za Homo Twist. Było kilka kawałkow, ktore wpadały mi w ucho, lecz wykonanie "Bema żałobny rapsod" zawsze mroziło krew w zyłach, nie zagłebiałem sie zbytnio w dyskografie HomoTwist. Przesłuchawszy kilka płyt, obejzawszy kilka wywiadow z Malenczukiem, w ktorych nie moglem do konca zrozumiec co pan Maciej chce zamanifestowac dwoznacznym zachowaniem, powiedziałem sobie: tym panom dziekuje.
Pierwszy kontakt z piosenkami z ostatniej płyty miałem poprzez portal z teledyskami, wysłuchałem "200 złotych", " Andaluzyjskie Stelaże" i cos zaczeło mi szumiec w głowie ze warto więcej... Warto, oj warto, HT odchodzi od kiczu i popowej galarety, styl pisania Malenczuka jakby stęzał i nabrał kształtow na podobienstwo kolegow z Krakowa. Malenczuk niczym Świetlicki obserwuje chłodnym okiem otaczajacy swiat, ale ostrym piorem zaznacza krawedzie historii bez zbednych bibelotow oratorskich. "Wiesław" jak twierdzi Pan Maleńczuk został napisany po przeczytaniu artykułu w gazecie o meżczyznie ktory torturował swoja konkubine( całkiem jak "Karol Kot" Świetlikow), Blusowe "Dzisiejszej nocy", twarde "Na sztorc", nie co rozmyte "Powiedz mi ogniu"  czy "Lema pamieci kosmiczny pogrzeb" juz nie tak charyzmatyczny jak "Bema..." ale za to tekstowo rozkładajacy na łopadki.
"200 zł", "Wiesław" "Andaluzyjskie ..." sa dostepne w sieci na Youtube ale polecam wersje z Onet teledyski.
.........................................................................................................................................
w życiu jest bogaty repertuar sytuacji, który wszakże interpretuje się poprzez węższy repertuar sytuacji znanych

cojest

  • 159 / 5716
  • Aktywny użytkownik
30-10-2008, 14:52
\'odchodzi od kiczu i popowej galarety\' czlowieku, stary homotwist to psycho-heroinowy łomot. HT do tego kiczu sie zbliża a nie oddala teraz.... takich kawalkow jak wieslaw bylo juz kilka (min. o arkadiuszu gwalcacym swoja corke  z wiekopomnm - \'zdechł jurny arkadiusz i wacek mu na grób\' ;]) . mi sie obecnie to co malenczuk robi nie wydaje zbyt ciekawe moze wlasnie przez to ,ze znam na pamiec pierwsze 3plyty, które są BARDZO WAZNE:
Caly ten seks
Uber Alles
Moniti Revan

polecam goraco. i nie daj boze nie ogladac malenczuka ktory aktualnie wystepuje w telewizji i nie sluchac tego co wygaduje bo mozna sobie popsuc odbior dobrej muzyki.u


pozdro,
m.
pzdr,
m.

hecttor

  • 402 / 5671
  • Zaawansowany użytkownik
30-10-2008, 17:09
Wnioskuje ze słuchałes "matematyka" jedna z niewielu ostatnio polskich płyt ktora moge słuchac, teksty bez pierdolenia glupot jak wczesniej a i muzyka ktora mi bardziej pasuje od tego co bylo wczesniej. Demonlogic muzycznie spaszczony, a teraz cos innego, moze dlatego ze niema Titusa...
.........................................................................................................................................
w życiu jest bogaty repertuar sytuacji, który wszakże interpretuje się poprzez węższy repertuar sytuacji znanych

rafal996

  • 1090 / 5906
  • Ekspert
30-10-2008, 19:10
To był ZAWSZE bardzo dobry i bardzo ważny zespół. Mniej lub bardziej lubię wszystkie płyty, chociaż największy sentyment mam do tych wczesnych. Matematyk to płyta na maleńczukowym wysokim poziomie, szacunek się zdecydowanie należy, chociaż nie popadłem w zachwyt.

cojest

  • 159 / 5716
  • Aktywny użytkownik
30-10-2008, 21:46
no mi sie projekt z titusem wogole nie podobał. jestem konserwatywny w kwestii takich zespolow jak homotwist;] matematyk, po projekcie z titusem rzeczywiscie jest lepsze ,ale chyba wlasnie dlatego ,ze wracaja do starych klimatów z moniti revan (niektore riffy bardzo mi się kojarzą, ale musze sie jeszcze wsluchac bo calosci plyty nie slyszalem)



pozdro,
m.
pzdr,
m.

hecttor

  • 402 / 5671
  • Zaawansowany użytkownik
31-10-2008, 03:16
tak jak napisał rafał996 wysoki poziom, dlamnie wsferze tekstowej owiedzial bym .wysoki taki jakiego po malenczuku bym sie nie spodziewał, a muzyke moge sluchac o kazdej porze, wsieci sa teledyski do plyty ktre byly realizowane na zywo o niebo lepiej zagrane niz na plycie. 200 zl, wieslaw, ansaluzyjskie, matematyk. Na plycie jest kilka kawalkow ktorych nie slucham ale ogołem to miodzio;]
.........................................................................................................................................
w życiu jest bogaty repertuar sytuacji, który wszakże interpretuje się poprzez węższy repertuar sytuacji znanych

rafal996

  • 1090 / 5906
  • Ekspert
31-10-2008, 17:03
Jak to byś się nie spodziewał po Maleńczuku dobrych tekstów, wszak to jeden z najlepszych rockowych poetów w tym kraju :) Bywa kontrowersyjny nad wyraz, zdecydowanie jest manieryczny i pretensjonalny z założenia, ta jego artystyczna poza nie każdemu musi się podobać, ale nie sposób mu odmówić rozmaitych talentów. W tym do układania świetnych tekstów, co widać na każdym etapie jego twórczości, nawet w najbardziej znanych Pudelsach. Tyle, że tam była głównie zgrywa, ale zabawy słowem i konwencją przednie.

hecttor

  • 402 / 5671
  • Zaawansowany użytkownik
31-10-2008, 22:26
No własnie, mowie ze swojego punktu widzenia , nie zgłebiałem Malenczuka znam Monti Revan, byłem zachwycony ta płyta,ale reszta dokoan mnie nie przekonała do tego typa, inne plyty nie wbiły we mnie chaczyka checi poznania głebiej. Zwłaszcza Pudelsowe podejscie, bo ma chlop potencjał ktory do mnie dotarł po wysłuchaniu "matematyka", wiesław, 200 zeta czy Lema.... dla mnie inny styl, a jak bliski Świetlikowego pisania, ktorego moge słuchac i sluchac, a znacznie swiezszy od Świetlickiego...Tak jak by sie  PanMaciek obudziłz długiego snu i skierował swoje siły w odpowiednim kierunku
.........................................................................................................................................
w życiu jest bogaty repertuar sytuacji, który wszakże interpretuje się poprzez węższy repertuar sytuacji znanych

hecttor

  • 402 / 5671
  • Zaawansowany użytkownik
31-10-2008, 22:29
A i co chciałem napisac, a zapomniałem, ze kilka dobrych tekstow na plycie to dla mnie zaden wyznacznik, a na matematyku kilka jest zabojczych a inne sa b. dobre
.........................................................................................................................................
w życiu jest bogaty repertuar sytuacji, który wszakże interpretuje się poprzez węższy repertuar sytuacji znanych

cadam

  • 4401 / 5909
  • Ekspert
01-11-2008, 11:39
recka na hi-fi muzyka
http://www.hi-fi.com.pl/plyty_hifi_txt.php4?id=10152
Piszący nie jest zachwycony

cojest

  • 159 / 5716
  • Aktywny użytkownik
01-11-2008, 16:18
no cóż, o ile z hi-fi.com.pl mozna korzystac przy wyieraniu sprzetu o tyle recenzje dzialu muzyka TRZEBA SOBIE DAROWAC. wiekszosc recenzowanych tam plyt to nuda ,ze az boli.

pozdro,
m.
pzdr,
m.

hecttor

  • 402 / 5671
  • Zaawansowany użytkownik
01-11-2008, 16:40
cadam a co Ty sam sadzisz o tej płycie ???Czy opinie oprzesz na recenzji???Co do recki z hf.com - jeden woli ogórki kiszone, inny tesciowa. To jest tak jak ze sprzetem ktos jest uprzedzony, komus sie nie podoba, lubi co innego...najlepiej samemu posłuchac, jak juz pisałem lepiej zaspiewane sa piosenki do teledyskow niz na plycie. Teledyski znajdziesz na onet.teledyski , wiecej Malenczukowskiej maniery i zycia. A co do tekstow to coz jednemu podoba sie co spiewa Stachurski, a podono spiewac nie potrafi, a innemu Łzy, Doda czy Malenczuk...nie bede wklejał recenzji pozytywnych, bo to nie walka na to co ktos inny powiedział. Swoją opinie juz wyraziłem
.........................................................................................................................................
w życiu jest bogaty repertuar sytuacji, który wszakże interpretuje się poprzez węższy repertuar sytuacji znanych

cadam

  • 4401 / 5909
  • Ekspert
01-11-2008, 19:06
Mam za wolne łącze żeby płynnie wysłuchać teledysków z nowej płyty na onet.teledyski
Maleńczuka znam z dwóch płyt z Pudelsami: Wolność słowa i Psychopop
Niektóre teksty z Psychopopu są genialne ale dżwiękowo jest skopana - wyraźnie słychać przesterowany wokal
Jego śpiew ma jakąś manierę ale mi to nie przeszkadza

cojest

  • 159 / 5716
  • Aktywny użytkownik
01-11-2008, 19:53
u mnie z kolei psychopop to jedna z najlepiej zrealizowanych taśm (slucham z kasety) !

pozdro,
m.
pzdr,
m.

cadam

  • 4401 / 5909
  • Ekspert
01-12-2008, 23:56
Chyba wiem dlaczego moja płyta Psychopop jest przesterowana...
Kupiłem ją w Empiku

Na AS ktoś założył wątek w którym udowadnia, że pirat jest lepszy od oryginału kupionego w Empiku
http://www.audiostereo.pl/CD_oryginal_gorszy_od_flac__(_47391.html