Audiohobby.pl

Test sluchawek w obecnym numerze HiFi i Muzyka ...

kopaczmopa

  • 786 / 5853
  • Ekspert
18-09-2008, 19:15
ciekawosc brzmienia

x500

  • 461 / 5892
  • Zaawansowany użytkownik
18-09-2008, 19:24
I tu ponownie zadam pytanie ; jak w tym swietle traktowac pozostale testy ? Tomasz Karasinski testuje w tym samym numerze kable , te tansze i te po 2500 za metr . Czy pisze prawde czy zgaduje dzwiek z koloru izolacji ?

kopaczmopa

  • 786 / 5853
  • Ekspert
18-09-2008, 19:25
oj Panowie, teray mocno przeginacie - przeciez test to dotyczyl 15 sluchawek to czego oczekiwaliscie...z tym ze to raczej mini-test. Z 2 strony fakt, nie jest to recenzja tylko test, wiec moze nie oceniajmy tak pochopnie. Wysnute sa tylko wnioski i moze o to w tym chodzilo.

Z tym ze w wielu kwestiach sie zgadzam - w porownaniu do wyzszych Senkow czy BD CAL! sprawiaja wrazenie taniosci i nieco rozlatujacej sie konstrukcji. Autor nawet pochwalil wygode ktora moim zdaniem jest taka sobie. Bas, dynamika, scena zostaly ocenione na plus. Uwazam ze kazdy moze sobie interpretowac recenzje jak chce. Wg mnie sa na bank niewygrzane bo wtedy tez graja slabo. Z drugiej strony - co skrytykowal tak mocno...ze nie graja jak na zywo? Ano nie graja przeciez.
Po co sie czepiac, krotko zostaly ocenione sluchawki, panu Karasinskiemu sie nie spodobaly i o co ten ambaras. Jakby ktos mogl wrzucic cos na temat PROline 550 bylbym wdzieczny.
ciekawosc brzmienia

x500

  • 461 / 5892
  • Zaawansowany użytkownik
18-09-2008, 19:28
Kopaczmopa , wyczysc casche albo uzyj innej przegladarki , nie widze Twoich wpisow .

magus

  • 20990 / 5916
  • Ekspert
18-09-2008, 19:30
kopaczmopa,

z tym też się zgadzasz: "mocno przeciętny produkt"?

------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

cocor2007

  • Gość
18-09-2008, 19:34
kopaczmopa,

ale tu nie chodzi o to co USLYSZAŁ i czy to dobre słuchawki. Tu chodzi o to, że w najpopularniejszym miesięczniku branżowym w Polsce , kosztującym tyle co Stereophile ( $7), redaktor naczelny pozwala sobie na nazwanie tej zbitki zdań testem czy tez recenzją !
Panie Karasiński, jesli pracuje pan społecznie i tylko zwiększa grubość HFiM, żeby wyglądało dobrze na 12 pln, to zwracam honor. Jeśli za kaskę, to myślę , że w Playboyu dostałby Pan więcej, a i czytelnik byłby mniej awanturujący się :)

paww

  • 327 / 5914
  • Zaawansowany użytkownik
18-09-2008, 19:35
>kopaczmopa
Podziwiam Twoją dobrą wolę względem HFM i jego recenzentów,

to już pachnie korupcją, a conajmniej lobbingiem

konto_usuniete

  • 56 / 5439
  • Użytkownik
18-09-2008, 19:39
>> kopaczmopa, 2008-09-18 19:25:17
Po co sie czepiac, krotko zostaly ocenione sluchawki, panu Karasinskiemu sie nie spodobaly i o co ten ambaras

A choćby po to, że mam zupełnie inne zdanie niż Karasiński. Chyba można to napisać ?
Moja recenzja o Karasińskim jest np. taka, że .........facet chyba jest popie....ny ale ma fajną łysinę ? To takie odniesienie do "plusów" w recenzji CAL.
Chyba nie ma potrzeby czepiania się mojej recenzji o Karasińskim, prawda ? T

Nie jestem słuchawkowcem ale kilka sztuk w domu jednak mam.
Potrafię też rozróżnić chamskie dowalanie się do produktu od negatywnej ale obiektywnej oceny.



x500

  • 461 / 5892
  • Zaawansowany użytkownik
18-09-2008, 19:41
Panowie , nie szukam tutaj winnego , nie chce nagonki na p.Tomasza , nie pimyslalem nawet ze kopaczmopa jest owym recenzentem . NIE . Chodzi mi tylko o Wasza ocene rzetelnosci recenzji/testow w HiFi i Muzyce . Czy ktos obeznany z kabelkologia moglby odniesc sie do testow kabli z tego numeru ? Nie ukrywam ze akurat o kablach mam pojecie jakotakie zaledwie .

kopaczmopa

  • 786 / 5853
  • Ekspert
18-09-2008, 19:41
widze ze panowie w ogole nie czytacie uwaznie co jest pisane, bo juz  tysiac razy pisalem ze fajnie sa ujete wady i zalety ale opinia koncowa troche krzywdzaca, jednak autor mial do takiej prawo.

Jesli to mialaby byc recenzja to jest slaba, jesli test to co malo takich? Testowali 15 sluchawek...pobieznie, wytkneli co najwazniejsze, jesli ktos sie spodziewal opisow ala Piotr Ryka to chyba zyje nie w tym swiecie i chce sobie pogadac bo takich HFiM dawno nie pisuje.

Co do zarzutow lobbingu -sa smiesznie, widze ze nie mozna miec swojego zdania, no ale nie zgadzam sie z tym co tu jest pisane tak troche dla idei, najlepiej jakbym napisal ze Pan Karasinski sie uwzial na nasze forum i specjalnie przecietnie ocenil CAL (bo zauwazcie nie ocenil ich zle)) ale nie napisze, bo nienawidze szukania dziury w calym.
ciekawosc brzmienia

kopaczmopa

  • 786 / 5853
  • Ekspert
18-09-2008, 19:44
>>Moja recenzja o Karasińskim jest np. taka, że .........facet chyba jest popie....ny ale ma fajną łysinę ?

Gustaw wiesz, on pisze o produkcie a Ty sie napinasz i piszesz jak debil , roznica jst na Twoja niekorzysc. Jak chciales sie popisac to sie popisales.

A recenzja owszem moze sie nie podobac , tzn ta notatka o CAL! nie recenzja.
ciekawosc brzmienia

konto_usuniete

  • 56 / 5439
  • Użytkownik
18-09-2008, 19:47
>> kopaczmopa, 2008-09-18 19:44:19
jak chciales sie popisac to sie popisales.

 Bardzo dziękuję za docenienie moich starań.

cocor2007

  • Gość
18-09-2008, 19:47
kopacz,

zarzut z lobbingiem to był pewnie żart :) Szanuje Twoją opinię.

A dlaczego nie robią testów , jak to nazwałeś "ala Piotr Ryka"? Nie potrafią? Nie chce im się? Nikt tego nie bedzie czytać? Takie popierdółki jak te o słuchawkach , to można znaleźć w pismach dla pań i panów ubierających się inaczej! Dlatego nie czytam tego badziewia od kilku lat.

konto_usuniete

  • 56 / 5439
  • Użytkownik
18-09-2008, 19:49
>> kopaczmopa, 2008-09-18 19:41:47
(bo zauwazcie nie ocenil ich zle)

Małe pytanie. Czy ty czytałeś recenzję Karasińskiego o CAL ? Mam wrażenie, że nie.

kopaczmopa

  • 786 / 5853
  • Ekspert
18-09-2008, 20:00
Piotr tez raczej by nie pisal takich dlugich poematow na temat 15 sluchawek. Zreszta przyznam ze wole bardziej zwiezle teksty z konkretami. Ja uwazam ze jemu sie te CAL! nie spodobaly i napisal troche o dupie Maryny ale cos z tego wyciagnac mozna.
Panu Karasinskiemu placa za cos takiego, a jakby ktos uwaznie czytal recenzje w HFiM to by wiedzial ze tam sie raczej tak po prostu pisze, wiec jesli sa zarzuty to powinny byc juz wczesniej a nie dopiero teraz przy okazji CAL!.

Gustaw ja czytalem , Ty nie zrozumiales
ciekawosc brzmienia