Audiohobby.pl

Problem na styku przedwzmacniacz - końcówka

Molibden

  • 1906 / 5902
  • Ekspert
17-08-2008, 01:28
Prawdopodobnie wzmocnienie napięciowe całośći w trybie OTL jest za duże. Na wejście pre możnaby podłączyć mikrofon i dawałby on również duże wysterowanie toru. Wcześniejsze końcówki mocy mają na wejściu potencjometr co pozwala dostosowac całkowite wzmocnienie do poziomu na którym szumy są akceptowalne.
O ile to nie jest wzbudzenie między końcówką a przedwzmacniaczem czy wynik np. braku ekranowania lamp, podejrzewam że dzięki trybowi transformatorowemu uzyskuje się ogólne nizsze wzmocnienie (wiele mogłaby wyjaśnić przekładnia tego trandformatora).
Najprościej pominąć dodatkowe wzmocnienie w postaci preampu albo zastosować potencjometr lub dzielnik napięciowy przed końcówką mocy.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

lenam

  • 531 / 5900
  • Ekspert
17-08-2008, 14:28
Niebawem mam otrzymać drabinkę rezystorową działającą jako pasywka. Chcę wypróbować po prostu, jak się sprawdzi zamiast pre lampowego w moim systemie. Gdybyś chciał spróbować tego rozwiązania, chętnie pożyczę.
Mam też końcówkę mocy Aurex Toshiba, kompletnie przetuningowaną, gdybyś chciał posłuchać w swoim układzie, daj znać.

jjurek

  • 2060 / 5830
  • Ekspert
17-08-2008, 14:39
Molibden dobrze pisze. Przedwzmacniacz ma za duże wzmocnienie a czułość końcówki jest bardzo duża.
Można pomiędzy elementy wsadzić potencjometr ale wydaje mi się, że to tylko połowiczne załatwienie sprawy.
 

lenam

  • 531 / 5900
  • Ekspert
17-08-2008, 15:33
50 W, ale bardzo wydajny prądowo, dual mono