Audiohobby.pl

NAjbardziej uniwersalne kolumny do 20Kzl

lancaster

  • Gość
13-08-2008, 14:45
Pewnie z 30kwadrat...myslisz ze 804 dadza rade ???
....moze jednak dynaudio sprobowac ???? Ale nie sluchalem zadnych poza niedrogimi modelami, wiec prosze o pomoc.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Lutek

  • 535 / 5878
  • Ekspert
13-08-2008, 14:51
> lancaster, 2008-08-13 13:20:56

" Przy zglaszaniu kolejnych propozycji prosze o opis brzmienia :) "

To by bylo troche niesprawiedliwe, aby kolejnym propozycjom towarzyszyl opis brzmienia, a tym ktore juz sa nie.
Wiec moze jeden z bardzo wielu opisow zamieszczonych na forum (zdarzyl sie tez jeden - jedyny,  bardzo negatywny)  :-)))

Z watku: http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=26190&all=1

"lancaster " 23 Paź 2006, 10:04

" Pierwsze utwory...i odetchnąłem z ulgą. Prawde mówiac spodziewałem się nieco przewalonego basu, a tu okazało sie , ze ten zakres jest w prawdzie potęzny, szybki i barwny,
jednak nie pcha sie za wszelką cenę "przed orkiestrę". Owszem czasami pełni uprzywilejowaną rolę(w zależnosci od nagrania), ale w stopniu, który nie zaburza całosci.
Na niektórych nagraniach muszę to pzyznac linia basu była bardzo wysokiej próby, jednoczesna potega, szybkość i zejście robiły wrazenie.
OK, bas basem, wiadomo, ze jest to ten fragment pasma, którego Lutek sobie nie odpuszcza:)
Kolumny jako całosć zagrały przyjemną barwą, ale brakowało mi trochę bezpośredniości i ogólnie, choć nie odniosłem specjalnego wrażenia wycofania średnicy(podobno jeden z wcześniejszych słuchaczy zwrócił na to uwagę),
to jednak jak dla mnie sklejenie środka z górą pasma odbyło sie w nieco cichszym miejscu niż lubię:)
No nic, jako znany zrzęda nie mogę nic innego napisać.
Ja z kolei taki jak w Credo styl prezentacji odbieram jako "uładniony" - gusta, gusta)
W kazdym razie zszycie wszystkich podzakresów było dla mnie już na poziomie na ktorym nie zawracałem sobie nim głowy, całosć przy tym sprawiala wrażenie bardzo naturalnej i niewymuszonej.
Na cóż, jednak co lampa to lampa. Dźwiek nabrał oddechu i barw, były utwory, które zabrzmiały tak jak lubie-sama muzyka i radocha ze słuchania.
W zasadzie nie ma co za duzo pisać, polecam posłuchać.
Credo w kazdej konfiguracji są głośnikiem po cieplejszej stronie mocy. Wcześniejsze kolumny Lutka - Minasy, były zestawami jaśniej brzmiacymi.
Credo to typ dźwięku z autorytetem, góra pasma raczej nigdy sie nie wybija na pierwszy plan, jest barwna, rozseparowana i dźwieczna, choć będąc zrzeda znów napiszę, ze odrobina metaliczności by nie zawadzila.
Jest perliście, barwnie i ogólnie raczej słodko, niż Wrigley:) Średnica, jest dość obecna(słyszałem kolumny z tego przedzialu cenowego, w ktorych środek pasma byl zdecydowanie słabszy, a nawet i w droższych konstrukcjach "coś tam znajdę";))
Kolumny tworzą niezłą stereofonię, co było kolejnym zaskoczeniem patrzac na tak duże paczki.
Dostajemy spójność, duży, żywy dźwięk...no i ten bas."


Krs47

  • 1037 / 5911
  • Ekspert
13-08-2008, 14:53
Teraz napiszę to co miałem we właściwym wątku. Lancaster może trzaśnij jakiś dopracowany projekt DIY klasycznych kolumn np. na Seasach. Wyjdzie taniej a referencja może się okazać ciężka do pobicia przez firmówki...

Lutek

  • 535 / 5878
  • Ekspert
13-08-2008, 14:57
>lancaster
Mysle, ze dobrym pomyslem byloby zalatwieniu kilku par wybranych kolumn na dany dzien (tzn., aby ludzie przywiezli), bezposrednie porownanie, wybranie tych najbardziej odpowiadajacych i sprawa zalatwiona.
Jesli maja to byc wspolczesne kolumny do 20 kzl - za nowe -  to ja z Credo sie zlaszam jako pierwszy - nie powinno byc tak zle :-)

lancaster

  • Gość
13-08-2008, 14:59
Lutek, dasz wiare ze kiedys kupilem B&W602 ? Kiedy ich posluchalem myslalem ze to juz absolutny top....a kiedy posluchalem kilka razy wiedzialem co jest grane....i ze to nie muzyka :)

Dzis bym dodal do tej recki, ze jest mocno na wyrost :)....zreszta wiesz o co biega...;)
.....same z siebie moga sie podobac(zwlaszcza ludziom ktorzy są osluchani z tego typu konstrukcjami i nie zdaja sobie sprawy jak bardzo muzyka z zestawow moze cieszyc - piszac ta reckę dokladnie talk myslalem - w tym sensie opinia jest szczera) i zapewniam ze jezeli tylko okazą sie najlepsze ze stawki to zostana zakupione do systemu testowego :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
13-08-2008, 15:01
krs, mam taki "trzasniety" ale co to za punkt odniesienia dla czytelnika ?
Tu nie chodzi super dxwiek, tylko o wybor fabrycznej kolumny ktora posluzy za punkt odniesienia podczas testow.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Lutek

  • 535 / 5878
  • Ekspert
13-08-2008, 15:38
>lancaster

Oj..., jak Ci namieszaly w glowie jakies horny,  fullrange, Rehdeko,  Tannoy-e, Altec-i i kto ich tam wie jakie jeszcze starocie, majace niejednokrotnie po 50 lat.  Co ty taki zacofany... Technika mocno poszla naprzod.
Tera robiom takie ladne waskie, smukle..., a nie jak te stare, wielkie, szerokie niskie skrzynie ..., i to na dodatek z cienkiej plyty wiorowej - fuuuuuuuj  :-)))

Krs47

  • 1037 / 5911
  • Ekspert
13-08-2008, 15:40
Jak tak to przepraszam i już mnie tu nie ma ;)
Znikam projektować następnego "burczybasa" ^^

Pozdr.

lancaster

  • Gość
13-08-2008, 15:54
krs, spoko, to czego slucham prywatnie nie bedzie w zaden sposob rzutowalo na tresc recenzji/opinii porownawczych.
Po prostu to zupelnie inne dwa swiaty.
Burczybasy :) No dobra...troche sa burczybasy....i nie chodzi nawet o sam bas, tylko o styl prezentacji troche jak ze studni....bez otwarcia....oczywiscie bez porownan wszystko jest wzgledne :)

A ja tym razem chce byc przynajmniej swiadomym nabywca burczybasa....bo napalony jak widzisz za bardzo nie jestem :)

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Krs47

  • 1037 / 5911
  • Ekspert
13-08-2008, 17:30
Widzisz to działa tak trochę w dwie strony, ja na przykład też powoli interesuje się trochę innymi rozwiązaniami. Rozważam w następnej konstrukcji użycie średniaka w otwartej obudowie. Orion Linkwitza oraz Acapella Troelsa, po dokładniejszym przestudiowaniu wydają mi się interesujące i chętnie posłuchałbym czegoś takiego. Na chwilę obecną bardziej podoba mi się koncepcja "hybrydowa" z otwartym średniakiem i basem w BR/OZ chociaż nadal nie wykluczam "zwykłego" rozwiązania.

Jedno jest dla mnie pewne, wąskiej ścianki nie będzie, bo już się przekonałem, że 7cali na basie to nie dla mnie ;)

Żeby nie było tak całkowicie OT luźna propozycja w temacie wątku, czyli Phonar Credo. Ładna skrzyneczka i 3 Revelatory, może grać (chociaż nie musi ale sprawdzić warto) :)

lancaster

  • Gość
13-08-2008, 17:34

krs, tylko gdzie ja tych kolejnych Credo poslucham ? I czy dostane je za ok 10Kzl ???
Nie mam nic przeciwko nim....
....heh....podoba mi sie :) ...jak posluchasz sredniaka w OB to do kukuryxnika juz nie wrocisz :)))))....a potem stwierdzisz ze bas z OB tez lepszy tylko trzeba znalexc wlasciwy glosnik...no i tą droga zegnamy sie z burczybasami :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

a_men

  • 746 / 5908
  • Ekspert
13-08-2008, 17:56
AP Virgo I, albo Harpie na metalowych Seasach.

konto_usuniete

  • 56 / 5437
  • Użytkownik
13-08-2008, 19:32
Virgo I lub Virgo II to mogą być dobre pomysły.
Z innych propozycji JM Lab Electra 1027 BE albo Mini Utopia.
no i Jozwowe Bethoweny :-)

lancaster

  • Gość
13-08-2008, 19:46
niegodzien ja beethovenow(albo jak kto woli nie ma co z burczybasowatoscią przesadzac:))..ale JMLaba nie skreslam.....Virgo(chyba II) suchalem i jakos tego jako referencje nie widze....ale kto wie moze jak sie je postawi przy innych paczkach to okaza sie sporo lepsze....na razie stawialem przy klonach totem mite i virgo w kilku aspektach(przestrzen, gora pasma, lewa teka fortepianu i wokale meskie) byly slabsze, a w kilku byly lepsze(zenskie wokale, skrzypce, zejscie ale niestety gorzej kontrolowanego a nawet lekko poluzowanego przy mietkowym basu)....ogolniejak na referencje maja dla mnei zbyt wiele wlasnego charakteru, choc ktos moze sie zakochac i tez nie bedę się dziwil :)
...no i pamietsajmy ze to bylo porownanie z tanimi kolumienkami DIY na tonsilowskich glosniczkach :)
...a nie chcialbym zeby troche większe paczki na tonsilowskich glosnikach zjadly moja redakcyjna referencje ;)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
13-08-2008, 20:02
...tak szczerze to bralbym ProAca Studio 100, ale wiekszosc piecy bedzie maila klopot z wysterowaniem paczek....szkoda...



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'