Audiohobby.pl

Ałdjo Szoł dla początkujących

Rolandsinger

  • 2894 / 5901
  • Ekspert
10-11-2008, 00:48
Aha, jeszcze Naim, poniżej zera.

_____________________________________

Estetyka jest kwestią gustu
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

lancaster

  • Gość
10-11-2008, 07:48
antos, to w końcu w pokoju "audiostereo" sluchaliście tych artów i air tight ?:))))
W sumie AT tez jestem ciekaw. Sprawdzaliście jak sie spisuje przy ...GC ?:)

Roland, cieszę sie za Accu ci sie podobal....moze fatycznie z tymi 3A sie ladnie zgrywa

lancaster

  • Gość
10-11-2008, 07:50
Lutek, niestety wyglada na to ze nie masz po co jechac na as :)
tzn., zeby zrobic sobie wycieczke jak najbardziej !:)
Opowiadaleś ze masz tego troche, ale nie spodziewałem sie ze to robi takie wrażenie :)

Pozdrowienia

antos

  • 104 / 5861
  • Aktywny użytkownik
10-11-2008, 09:30
 Tak słuchalismy prawie wszystkiego, oczywiście nie dało się posłuchac wszystkiego ze wszystkim.\\

Przesiedziałem cały dzień przepinając kabelki i sprawdzając rózne konfiguracje.

Piątek przed wystawą:
MPM w roli głównej. ART poszły na pierwszy ogień z PPM i MPM + Marantz94 + Velum grało ciekawie z  za duzym basem bardzo nisko fajnie ...za mały pokój!  mało wypełnienia średnicy góra wycofana podobnie średnica ...raczej skraje pasma....za mały pokój zdecydowanie dla tych głosników
Z Kimberem TC lepiej ale bez szału.
Wpielismy najmniejsze RLS z TC ....poprostu radyjko tranzystorowe....ale o RLS pózniej ;-)
Zapadła decyzja ....Pan Maciek przywiezie rano przed wystawą NS 1000:-)


Sobota rano:

Yamachy /Marantz94/ Lampy pana Maćka/ KimberTC ..........nareszcie gra ....wstydu nie będzie stwierdzamy jednogłosnie....
Shark przywozi Shigaraki+NOS w/g Petera
Próbujemy zródeł.....Srebrny CD z Włoch ma dwa wyjscia XLR i standartowe z braku SPDiF pozostają czincze ...zupełnie nie zgrywa się z systemem gra za ostro ...no poprostu nie pasuje tutaj/ Brak SPDiF ...podobnie Marantz....dziwne słabo widze ostatnio ale nie zauwazyłem cyfrowego wyjscia w obydwu CD

Podłączamy Shigaraki NOS Belkin.....ufff gra to dobrze zdecydowanie lepiej od pozostałych zródeł... wstydu nie będzie........drive bas balsk czysto nareszcie są emocje....
Połowę soboty zapomnieliśmy o Velum grało z Kiberem i faktycznie basu nie było zbyt duzo ale grało z kulturą.
Jazda zaczęła się od wpiecia Velum...dzwiek nabrał wypełnienia dynamiki rodzielczości.....zaczęły się zachwyty na Yamachami
Wpielismy RLS .....zrobiło się tłoczno.....RLS idealnie zgrały się z systemem....dzwiek duży z małych pudełeczek niesamowicie kulturalny przestrzenny z bardzo ładnym basem zróznicowany ...ogłnie bez uwag....dla mnie nalepsze głosniki do małych pomieszczeń za rozsądne pieniądze
Z powodu parcia na Yamachy wyłączylismy RLS.....

Pod koniec wystawy......w roli głównej GC... PPM/ Velum/ Shigaraki/NS 1000..

Podczas przepinania trzech gości stwierdza....skoro to jest GC to nie będzie basu bo to nie ma basu....odpowiedam dobrze więc przekonajmy się:-)

ok poczekamy....( duchu hehe....)


Jest bas i dzwnie żadnego dyskomfortu po MPM w całym zakresie......zostaję grzecznie przeproszony ....odpowiedam nic nie szkodzi:-)

Chłopak przynosi Mangera samp. ostatni kawałek perkusyjny ......chłopak: "panie chodzę z tym kwałkiem pół dnia po hotelu i nareszcie zagrało"

Musiałem znowu udzielać wskazówek na temat budowy GC

Shark do mnie:  wez schemat pre Pana Maćka bo inaczej cie walne.....GC musi mieć preamp.... nalepiej Lampowy


 :-)

lancaster

  • Gość
10-11-2008, 09:40
antoś, dzieki.
Sam widzisz jak to jest....ś.p Włodek Senicz zostal w zeszlym roku zjechany(moim zdaniem nie do konca słusznie, bo o ile bas byl naprawde slaby to cala rezta na poziomie powyżej przecietnej z tych jego Marantzuni)
....a tu widzisz art Emotion i podnieta i gra to jak ze studni(czyli IMHO tak jak patrząc na zastosowane glośniki powinno :))

Dobrze ze Yamahy mieliście....i MPM.
A jak słyszę opowiesci ze ktoś "wyrosł\' z GC.....hehehe....to niech sie domula ile potrzebuje :))))
Dobry wzmacniacz i broni sie w wielu konfiguracjach....skoro okazał sie rownorzedny z MPM to o Air Tight z litości nie zapytam :)

lancaster

  • Gość
10-11-2008, 09:42
antos i co to za RLS były ? Kojarzysz model ?

Lutek

  • 535 / 5867
  • Ekspert
10-11-2008, 10:55
> lancaster, 2008-11-10 07:50:51  Napisal:
" Lutek, niestety wyglada na to ze nie masz po co jechac na as :)
tzn., zeby zrobic sobie wycieczke jak najbardziej !:)
Opowiadaleś ze masz tego troche, ale nie spodziewałem sie ze to robi takie wrażenie :) "

Bo dawno nie byles i wtedy bylo skromniej :-)
No..., na co dzien, to gram delikatniej, skromniej..., tylko z dwoch paczek. Boje sie odpalac wszystkiego jednoczesnie, bo od spodziewanych,  niesamowitych, wybitnych efektow stereofoniczno - przestrzennych dostalbym jeszcze z wrazenia jakiego zawalu. A ze zbliza sie koniec roku, to powyciagalem z roznych kątow i zebralem w jedno miejsce, co ulatwi mi przeprowadzenie inwentaryzacji. No i nadarzyla sie okazja do rodzinnej fotki  :-)))
 

lancaster

  • Gość
10-11-2008, 11:00
Lutek, bylem w zeszlym roku na as....ponoc bylo lepiej niż w tym :)
Niezła ta inwentaryzacja :))))

  • Gość
10-11-2008, 12:11
No dobra, gadać, kto zakochał się w Magnepanach 1.6?

Tylko ja jestem inny i po prostu podobał mi się ten dźwięk? Poza tym jedna z niewielu prezentacji w sobieskim, gdzie nie było łomotu.

antos

  • 104 / 5861
  • Aktywny użytkownik
10-11-2008, 12:11
 Lancaster

Co do śp. Senicza to myslę że jego system miał potencjał .... tez to zauwazyłeś, gdyby nie to że nie miał chocby przyzwoitych kabli ....mało tego ...przy żelazku mam lepsze to mogłoby to zagrać duzo lepiej z tym że jakoś nikt tego nie chciał czy też nie mógł zauwazyć. Te które miał to zwykły biały kabel prądowy!!!!! o małym przekroju
Sami nie mielismy znacznie lepszych więc nie moglismy mu pomóc......szkoda że nie zaproponowalismy tasmy.....ech

Co do ART , byc może jest tak że mogą zagrać rewelacyjnie ale w odpowiednich warunkach...przecie grają systemy a częścią systemu jest też pomieszczenie.....niby wiadomo, może lepiej grają z tranzystorem ? same z siebie grają słodko wręcz miło i relaksująco z lampą wręcz miodnie ale ...właśnie nie wiemy jaki wzmak jest dedykowany kable etc.....

Jestem daleki od radykalnej oceny czegokolwiek bo nie raz nie dwa przekonałem się że te same sprzęty potrafią zagrać diametralnie inaczej.
Słyszałem tak róznie grające GC że nie jestem w stanie wymienić wszystkich różnic.

Nie odważyłbym się ocenić czegokolwiek co słyszałem na AS ....jesli czytam że Mekintosz gra zle to nic już nie rozumiem. Jesli ktos napisze że grał zle w tym systemie ....zgoda mogło tak być.

Na wystawę załozyłem stare LM + nowe diody + Cardas 29ga jest to absolutnie najlepsze połączenie...sam Pan Maciek Powiedział że w określonej konfiguracji lamp monobloki grają wałsnie tak jak teraz...... a grał......GC


 :-)

antos

  • 104 / 5861
  • Aktywny użytkownik
10-11-2008, 12:17
 RLS to najmniejsze podłogówki
prawie napewno te

 http://www.rls.com.pl/PhobosII.html
 :-)

lancaster

  • Gość
10-11-2008, 12:25
antos, tak jak piszesz , spore rożnice wywolane są wieloma czynnikami.
Akurat co do wywolanego przez Ciebie Maka ... :)))
Porownywalismy niedawno 275 z GC i jak dla mnei(i nei tylko) pozamiatalo maka niemilosiernie.
W kilku konfiguracjach....co mam napisac ze to względne odczucia ?:)
dynamika, szybkość, kontrola basu, zróznicowanie, rozdzielczosć średnicy zwlaszcza....
Porównuemy dwa urzadzenia obok siebie...a tu akurat kolumny podobne gabarytowo(yamaha ma chyba nawet 30cm woofer ?)
Mozna oczywiscie nie oceniać niczego....tyle ze skoro prasa serwuje nam niekiedy banialuki to chyba można sobie ozwolić na odrobine wlasnego zdania w temacie ?

lancaster

  • Gość
10-11-2008, 12:28
Vires, magnepan jest moim zdaniem bardzo OK. Brakuje moze odrobinę kopa....ale to jak dla mnie - wiadomo marudny jestem.
Poza tym paczki naprawdę bardzo udane i szczerze mowiac nie słyszalem ich w wyraxnie gorszej formie(sluchane kilka razy w różnych warunkach)
Za kazdym razem jest ten specyficzny oddech i zycie w dźwieku....potem to już treba wybrac czy ktoś preferuje gladkosć i bierze elektrostat czy dynamikę i horna np :)
Moje preferencje znasz, ale bardzo szanuje dobre elektrostaty(zresztą moze sz looknąć na moją reckę Loganów w opiniach)

lancaster

  • Gość
10-11-2008, 12:29
antos, olumienki bardzo pozytywne.....z tego co piszesz o porownaniu GC i GM70 to jednak zostanę przy 2A3 :)

antos

  • 104 / 5861
  • Aktywny użytkownik
10-11-2008, 12:49
 Wierzę w to co piszesz napewno jest to możliwe. Zauważyłem dawno że GC jest tylko częścią systemu i jesli dostanie np Velum....dobry pre, dobry IC , kolumny a co najwazniejsze zródło ... moze i sieciówki to poprostu kosi wszystko w zaięgu....
Po raz pierwszy miałem do wyboru sporą skrzynke zacnych kabli (makaronu:-)) jesli ktos twierdzi ze kable nie grają....to nie wiem niech spada na drzewo;-) bo nie mam innych argumentów.

MPM to moje ulubione końcówki a w tym zetawieniu róznice naprawdę trudne do wychwycenia. ....dla mnie poprostu szok.
W każdym razie po reakcach kilku osób które słuchały GC z PPM zrozumiałem że nie mam omamów słuchowych.
Ta sama siła basu wykop detal blask energia....czy tak może zagrać LM wyjęty z telewizora?

 :-)