Audiohobby.pl

ZLOT PRZYJACIÓŁ STEREO I MELOMANÓW

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
10-02-2010, 14:32
moje podejście jest takie, że jeżeli mam się tłuc gdzieś na kresy (wschodnie czy zachodnie), to nie na 1,5 dnia tylko po to, żeby od rana do nocy siedzieć w fotelu

więc jeśli wyjazd miałby być naprawdę daleki, to powinno być to w ciekawym miejscu, żeby było gdzie wyjść, a chętni mogliby ewentualnie zostać jeszcze 1-2 dni dłużej (ale musi być po co)
Odszedł 13.10.2016r.

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
10-02-2010, 14:40
lancaster, przejazd Kraków Główny - Warszawa Centralna trwa 2h 45 min. Odległość to jakieś 285km. Podróż zwłaszcza w towarzystwie mija jak z bata strzelił. Na ostatnim audioszole nie byłem z lenistwa i braku czasu.
Natomiast do Poznania jadę 4,5h intercity startując około 6:30, albo pośpiechem, który wyrusza 23:45, a zajeżdża na miejsce przed 7:00, i chyba jeszcze trzeba było się przesiadać. Samochodem schodzi jakieś 5h. Nad Morze 8-9h.

  • Gość
10-02-2010, 14:51
>> marcow, 2010-02-10 11:27:45
(....)
Po żniwach, przed wykopkami itd. Pogoda jak pogoda zamówiłem Słońce.

Gdybyś mógł jeszcze zamówić Wiatr, to mógłby być Poznań (koło takiej prostej, równej wody).

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

lancaster

  • Gość
10-02-2010, 14:55
Majkel, no to teraz policz ile Ty jedziesz w malownicze Bieszczady, ile ja, a ile pojechałby np. krs47 ze Szczecina.
Nie mówię, ze Bieszczady to zła lokalizacja, ale idąc tropem gdzie kto się wybierze bo mu podróż mignie to....dla mnie osobiście taki np. szołek odwiedzam tylko wówczas gdy jest tam coś do zorganizowania/zrobienia. Na 2 pierwszych imprezach byłem z ciekawości....teraz jeśli miałbym jechać pospacerować po hotelach to wolałbym wyjechać za miasto i pospacerować po lesie(jeśli o mnie chodzi)
Natomiast jeśli sama baza w Bieszczadach będzie słabsza(oferta, cena rtc.) niż np. w Słupsku to sorry....dla mnie wycieczka to wycieczka i o 2h dojazdu kotów darł nie będę....za to jeśli jest do wyboru lepsza oferta to się zastanawiać nie będę. Jeszcze się taki nie urodził co wszystkim dogodził. Mam takie samo prawo narzekać na lokalizację wokółkrakowską jak Ty na wokółpoznańską. Te same argumenty....nawet do Wawy jedziemy podobnie długo, a i ja do Krakowa nie jadę krócej. A jednak tego nie robię - bo do głowy by mi nie przyszło. Jeśli zechciałbyś taki zlot zorganizować np.

L3VY

  • 224 / 5642
  • Aktywny użytkownik
10-02-2010, 15:01
U mnie nie bo każdy ma za daleko, przy Poznaniu nie bo Kraków ma daleko i vice wersa.  

Dlatego proponuje okolice Łodzi. Wydaje mi się to optymalną lokalizacją aby wszystkim było dość blisko i nie za daleko.
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
10-02-2010, 15:04
Dla mnie pojechać w kierunku Sudetów też nie problem. Trzeba szukać miejsca dokąd nikt nie będzie miał ekstremalnie daleko, z Bieszczadami lekko żartowałem w odpowiedzi na propozycje jazd na północ od Poznania. :) Lipa jest tego typu, że pośrodku Polski nie ma chyba nic ciekawego - tutaj z góry przepraszam mieszkańców rzeczonych obszarów za ewentualną dyskredytację. ;)

Gustaw

  • Gość
10-02-2010, 15:10
Taki Karpacz fajny jest. Można sprzętu posłuchać ... i na Śnieżkę się wdrapać.

A tak na poważnie to chyba najpierw trzeba zebrać wstępne zgłoszenia uczestnictwa  a potem zastanawiać się nad miejscem.

lancaster

  • Gość
10-02-2010, 15:16
Cholera, ciężko będzie z ustaleniem lokalizacji. Nad morze lub w góry zawsze ktoś ma za daleko a w centrum nudy.
Gdyby nie to, że widzę podobną sytuację nasty albo i dziesiąty raz stwierdziłbym, że się nie da :)

marcow, zorganizuj zlot tam gdzie Tobie wygodnie. 100% nie uzgodnisz nigdy(i w takim tez terminie odbyłby się zlot gdybyś chciał brać pod uwagę wszystkie głosy)
Mogę jechać w Bieszczady, mogę nad morze, mogę do Białegostoku, mogę nawet do Swarzędza !:))))

cir

  • 360 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
10-02-2010, 15:23
z wlasnego doswiadczenia wiem ze najlepsza frekwencja ciesza sie zjazdy w atrakcyjnych miejscach , zawsze jednak komus bedzie daleko to nieuniknione dlatego jesli impreza cykliczna co roku jest zmiana lokalizacji                           niezle  wyglada dolinka szarlotki dziekuje za dobry adres :)
zamki i hotele w polu zwykle sa nudne i słuza do nawalenia sie i meczacego pobytu w SPA
termin i lokalizacje trzeba niestety odgórnie narzucic

lancaster

  • Gość
10-02-2010, 15:25
Gustaw, załóżmy że marcow zadzwoni do jakiejś firmy i będzie chciał zaproponować uczestnictwo w zlocie. Co powie ?
Że na razie dzwoni zapytać czy są Państwo zainteresowani a za jakiś czas zadzwoni jeszcze raz z informacją gdzie i na jakich warunkach zlot się będzie odbywał ?
Nie znam się na organizowaniu imprez targowych, ale jak dla mnie podstawa do rozmów to konkretna lokalizacja i termin. Założenie jak duża ma być impreza...i wg. tego klucza zbierać wystawców. Odnośnie gości wystawy to również nie ma sensu uważam żeby impreza miała charakter w pełni otwarty.
Dlaczego ?
Dlatego, ze wystawcy będą w zasadzie zwiedzającymi w znacznej mierze przy powiedzmy 15 prezentacjach ...powierzchnia imprezy nie będzie ogromna i z tego co mi wiadomo dla imprezy o charakterze otwartym trzeba spełnić dodatkowe wymagania....a w przypadku imprezy zamkniętej mamy identyczną sytuację jak w przypadku standardowego wynajmu pokoi w pensjonacie/hotelu.

Ged

  • 1716 / 5903
  • Ekspert
10-02-2010, 15:57
Zgadzam się z lancasterem, że to marcow powinien wybrać czas i miejsce dogodne dla niego bo wszyscy i tak nigdy się nie dogadają. Przecież będzie musiał tam pojechać chociaż raz i zobaczyć czy to się nadaje. Nie wystarcza oglądanie obrazków z internetu.

Marcow
Nie chciałem marudzić w żadnym razie, tylko zwrócić uwagę, że wydanie 1000 PLN na taki zjazd to dla mnie sporo. Być może dla innych też.

Robiłem kilka zjazdów małych i dużych i serdecznie współczuję :)

Włodek

ogorek

  • 855 / 5241
  • Ekspert
10-02-2010, 17:26
Odpowiadasz na wpis
>> lancaster, 2010-02-10 14:09:29 ...albo Przemyśl.

Pewnie sobie żartowaliście ale:

www.krasiczyn.com.pl

Pobyty wczasowe (czyli 2 noclegi w weekend) po 90 PLN ze sniadaniem. A sniadania takie, ze jak ktoś potrafi dużo zjesc to do kolacji mu starczy ;)

Obiad (jeden z dwu zestawów danego dnia) 35 PLN (zupa drugie deser) w restauracji zamkowej. Mozna oczywiscie zjesc to co w karcie (w porównaniu do W-wy, Poznania, Krakowa) bedzie to 30% ceny a jakość doskonała (dziczyzna, grzyby z lokalnych lasow, ....)

okolica piekna, forty w Przemyslu, wycieczka 1 dniowa do Lwowa. Generalnie obiekt oblegany przez zjazdy lekarzy, adwokatow, itp, itd. Posiada rowniez podobiekty ktore mają pokoje do spania i prezentacji

W poblizu Arłamów gdzie mozna spac na łózku na którym był internowany Walesa ;) :P

Przy grupach zniżki ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

ogorek

  • 855 / 5241
  • Ekspert
10-02-2010, 17:28
Zapomnialem dodać, że restauracja i winiarnia są w miejscach w których były oryginalnie a w winiarni zestaw który trudno znaleźć w sklepie "Alkochole Świata" w cenach w których trudno znależć takie trunki w W-wie (nawet w promocji)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

marcow

  • 1045 / 5357
  • Ekspert
10-02-2010, 20:34
Nareszcie trochę rozsądku. Jasne jest , że za pierwszym razem nie można zrobić imprezy Szczecinie czy w Bieszczadach.
Nie może być też zbyt kosztowna.
Jutro przedstawię Wam trzy propozycje miejsca zlotu. Miejsca geograficzne.
Nie będą to jeszcze konkretne miejsca z oczywistych względów.
Wszystkie Wasze wypowiedzi dokładnie analizuję.
Ale dzisiaj nie mogę więcej pisać z powodu braku czasu.

A tak trochę żartując z Krakowa do Poznania latają samoloty!

marcow

Lutek

  • 535 / 5868
  • Ekspert
10-02-2010, 21:25
>> cir, 2010-02-10 15:23:46
z wlasnego doswiadczenia wiem ze najlepsza frekwencja ciesza sie zjazdy w atrakcyjnych miejscach , ...
zamki i hotele w polu zwykle sa nudne i słuza do nawalenia sie i meczacego pobytu w SPA
termin i lokalizacje trzeba niestety odgórnie narzucic


Akurat proponowany przeze mnie palac  http://www.palacmierzecin.pl/  nie jest usytuowany w polu, lecz we wsi w wojewodztwie lubuskim, w poblizu granic wojewodztw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, na pagorkowatym terenie, otoczonym lasami, z wieloma jeziorami. Wokol palacu duzy park - las z bogatym, roznorodnym starym drzewostanem - w tym 20 pomnikow przyrody. W dole ponizej palacu plynie dziko rzeczka, a przy niej usytuowany jest park japonski ze stawem. Fajna jest ta wielka drewniana altana grillowa. Wewnatrz na obrzezu sa stoly, a po srodku duzy grill i jak podaja na stronie, zmiesci sie nawet do 200-tu osob. Dobre miejsce na wspolne spotkanie, spozycie smakolytow z grilla i wypicie piwka - bedac latem widzialem tam rowniez bufet z piwem beczkowym. Dodatkowym atutem jest mozliwosc dojazdu do Mierzecina pociagiem - lezy na trasie PKP Poznan - Szczecin.
Polozenie mozna obejrzec wpisujac na mapie Google: 66-520 Mierzecin