Audiohobby.pl

DAC za ~1.000 USD przed RudiStora NX-33

fallow

  • 6457 / 5872
  • Ekspert
29-08-2008, 17:59
A co myslicie o takze juz troche leciwym Audio Research DAC-2 ? :)

fallow

  • 6457 / 5872
  • Ekspert
30-08-2008, 14:13
Jeszcze maly bump, czy ktos mial kontakt z Electrocompaniet ECD1 ? :)

fallow

  • 6457 / 5872
  • Ekspert
30-08-2008, 14:52
Czy stosowanie transformatora z 220V na amerykanskie 110V to dobry pomysl ? :) Trzeba uzyc jakiegos specjalnego urzadzenia dobrej jakosci :) ?

kozak

  • 12 / 5776
  • Nowy użytkownik
02-09-2008, 01:58
Witam,
nawiązując do wymienionego na początku CEC-a DA 53 nie polecam powołując się na opinię dystrybutora, który mnie zniechęcił do wypróbowania tego DAC-a, ponoć zabawka. Ale CEC opracował nowe urządzenie, które na podstawie odsłuchów prototypu określił jako wybitne i wkrótce będzie dostępne. Zobaczymy.
Podoba mi się ten wątek, bo również szukam DAC-a/ów w celu poszukiwania intrygujących brzmień, ale nie kupię niczego bez odsłuchu w systemie /z Nemesis jestem zadowolony/

fallow

  • 6457 / 5872
  • Ekspert
02-09-2008, 09:19
Z tym odsluchem to jest wielki problem, bo wiekszosci DACow ktore mnie np. interesuja nie ma gdzie posluchac w naszym kraju.

Przykladowo PS Audio Digital Link III, Bel Canto DAC3, Electrocompaniet ECD1 czy chociazby wspomniany CEC DA53 - dystr. albo sprowadza na zamowienei - ale trzeba sie zobowiazac do zakupu albo nie ma dystrybutora :)
Lavry olal moje zapytania odnosnie DA10, to samo przytrafilo sie Rafaellowi, prawda jest taka ze w tym kraju odnosnie sprzetu audio jest "biednie".

Dzieki za opinie o DA53 - tez z niego zrezygnowalem. Sluchalem ostatnio jednego z CECow i musze przyznac, ze brzmienie bardzo mi odpowiada - mysle teraz o DX51 albo 71.

Ten nowy pewnie bedzie mial spora cene wiec raczej go sobie daruje, chociaz takze slyszalem opinie ze ma byc to zdecydowanie poziom wyzej niz DX51 i 71.

Ciekawy jest takze PS Audio Digital Link III po upgrejdzie Level 3. Wychodzi to razem jakies 1.500 USD ale recenzje ma b.dobre i przychylne.

majkel

  • 7476 / 5902
  • Ekspert
03-09-2008, 12:37
@fallow, ja po wczorajszej wizycie GRADO__Fana u mnie i odsłuchach wczoraj i trochę dziś rano mam pewne swoje przemyślenia... na temat AudioNemesis DC-1 upgrade. Wszystko wynikło z zabawy ferrytem, ale po kolei...

Po pierwsze: chyba żaden Amerykanin nie słyszał DC-1, a to, na temat czego oni potrafią piać z zachwytu jest nieraz dobrze pokazane na head-fi.

Po drugie: konstruktor AudioNemesisa wiedział co robi - jego technologia Black Noise oparta o filtrację pola elektromagnetycznego klockami i rdzeniami ferrytowymi to nie w kij dmuchał. Widziałem zdjęcia wnętrza DC-1. Jak sobie odfiltrowałem zasilanie do Moonlighta v.7, to się okazuje, że zaczyna grać bardziej lampowo, ale też jeszcze ciut bardziej realnie. Dzisiejsze skojarzenie - dźwięki jak z AudioNemesisa...

Po trzecie: czy jest sens upierać się przy torze symetrycznym i zawężać sobie obszar poszukiwań? Roland ma DC-1 w najlepszym wydaniu, do tego prosty wzmacniacz słuchawkowy, i dzięki właściwemu okablowaniu aż po przetworniki słuchawek jest to zestaw, który ciężko pogonić konkurencji. Sam ciągle doznaję kolejnych zdziwień, jak ważnym elementem toru słuchawkowego jest źródło.

fallow

  • 6457 / 5872
  • Ekspert
03-09-2008, 12:55
Majkel: Kiedy Roland wymienil interkonnekt - stwierdzilismy oboje ze jego AudioNemesis to wysoka polka.
Wczesniej duzo psol ten VdH. Z Acrolinkiem - jego system oparty na AN gra z CAL - swietnie.

Czy jest sens sie upierac przy symetrycznym systemie. Jak slyszales u Piotra Ryki zbalansowane CAL zagraly lepiej niz niezbalansowane - wiec mysle, ze jest. Podobnie jak opisywalem zmiany w stosunku do niezbalansowanych i zbalansowanych u siebie.

Na Audionemesisie przeciez swiat sie nie konczy :) a wiekszosci obecnie produkowancyh DACow jest zbalansowany output.

Z przetwornikow ktore sa w moim kregu zainteresowan tylko AN nie ma zbalansowanego outputu.
Lavry DA10, Benchmark DAC1, Apogee MiniDAC, Mytek96, AQVOX, CEC DX51, CEC DX71, CEC DA53, PS Audio Digital Link, Stello DA100 Sig, Stello DA220 Sig, Electrocompaniet ECD1, Chord 64 - wszystkie jak jeden maz maja zbalansowane wyjscia :) Problemem jest tylko cena ;)

Zobacz np. jak jest zrobiona modyfikacja Richarda Cullena Stage IV - odnosnie PS Audio Digital Link III - to tez sa ciekawe pomysly.

kozak

  • 12 / 5776
  • Nowy użytkownik
03-09-2008, 13:05
Tak, kabel to piekielnie ważna sprawa. Dłuuugo kabli nie słyszałem do momentu aż... zacząłem słyszeć, po prostu. Między źródłem a Nemesis wpiąłem Tarę air digital 75 i się zaczęło... Ale do ostrzejszych brzmień póki co nie polecam, letko za miętko for me.

kozak

  • 12 / 5776
  • Nowy użytkownik
03-09-2008, 13:09
Ja się ślinię na "jakiś" DAC DCS-a. Tutaj dopiero jest problem kasy!

fallow

  • 6457 / 5872
  • Ekspert
03-09-2008, 13:25
hehe. To prawda :) Jezeli nie liczylbym sie z kasa mysle, ze kupilbym jakiegos Tube DAC II - Accustic Arts.
http://www.accusticarts.de/pages/en/tube_dac_ii_fr.html

szwagiero

  • 2239 / 5904
  • Ekspert
03-09-2008, 13:59
Ciekawe jest to, że ta firma Accustic Arts ma dystrybutora na Łotwie czy w Wietnamie, a w Polsce oczywiście nie :)

konto_usuniete

  • 56 / 5428
  • Użytkownik
03-09-2008, 14:03
>> szwagiero, 2008-09-03 13:59:48
Ciekawe jest to, że ta firma Accustic Arts ma dystrybutora na Łotwie czy w Wietnamie, a w Polsce oczywiście nie :)

http://www.soundclub.pl/producenci/Accustic_Arts/25.html

szwagiero

  • 2239 / 5904
  • Ekspert
03-09-2008, 14:17
Gustaw znaczy się to jest dystrybutor nieoficjalny czy na stronie AA się wstydzą, że mają dystrybucję w Polsce? ;)

konto_usuniete

  • 56 / 5428
  • Użytkownik
03-09-2008, 14:26
>> szwagiero, 2008-09-03 14:17:31

Często jest tak, że strony internetowe producentów aktualizowane są stosunkowo rzadko. Czasami trzeba się dobić aby łaskawie dodali namiar.
Tylko część firm robi to automatycznie.

lancaster

  • Gość
03-09-2008, 14:59
Mi tam osobiście ten Acoustics Arts jakoś nie podchodzi....nie sluchalem wiec moze nie powinienem sie wypowiadać, ale jak widzę ze redakcja zmienia lampy w CD praktycznie od razu to znaczy ze slychać coś nie halo nawet na burczybasie :)

Gdybym mial sporą kase przeznaczoną na taką zabawkę i kupowal w ciemno to zdecydowanie Zanden :)
A gdybym miał normalne pieniądze i kupowal rzeczy ktorych sluchalem to zdecydowanie Docet Lector - gra bardzo dobrze bez kombinowania.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'