Audiohobby.pl

Klub miłośników Creative Aurvana Live! ;-)

Bednaar

  • 556 / 5878
  • Ekspert
29-08-2008, 16:47
Teraz niestety cena CAL zbliżyła się niemal do poziomu Grado SR60, zatem mam kolejne pytanie - porównywał ktoś bezpośrednio oba modele i może się podzielić opinią tudzież spostrzezeniami w tym temacie?

lancaster

  • Gość
29-08-2008, 16:50
Bednar, CAL sa lepsze nie tylko od sr60, ale i od sr80. Ostatnio miaem na uszach bezposrednio CAL i RS2. Powiem tylko ze wlasciciel sprzedaje Grado. Tansze Grado nie maja najmniejszego startu do CAL.
serio.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Cervantes

  • 398 / 5922
  • Zaawansowany użytkownik
29-08-2008, 17:04
zgadza się sr 80 przy CAL dostają po dupie mniej wiecej tak, jak dostałby fiat 126p z Toyotą Supr Turbo na 400 metrów :)

.............................
no box is best box
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

magus

  • 20990 / 5922
  • Ekspert
29-08-2008, 17:13
Bednaar,

Poszukaj w wątku "Słuchawki wysokich lotów" - bodajże w okolicach maja

generalnie głosy były takie, że CAL są zdecydowanie lepsze, nawet bez wymiany kabla
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
29-08-2008, 17:16
magus, to byly zdaje sie nawet m.in moje glosy :) sr80sluchalem i to zupelnie nie poziom CAL. CAL graja jak droższe Grado....kupiem dziś babel do rekablingu :) - klotza ....zobaczymy.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

magus

  • 20990 / 5922
  • Ekspert
29-08-2008, 17:25
to (re)kabluj :)

a potem kabluj, jaki efekt

a wtyczkie masz?
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
29-08-2008, 17:35
Wtyczek to mam z 3szt :) Tu nie ma kłopotu, gorze ze mam wlasnie rozgrzebany caly wzmak lampowy na stole  w kuchni :))))


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
29-08-2008, 17:37
Dla pewności. gabel mam 2 żyowy w ekranie. 1 zyla na "+", druga na "-" a ekran polączony z "-" we wtyku ?


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

GRADO__Fan

  • 299 / 5891
  • Zaawansowany użytkownik
29-08-2008, 17:44
No ja też mówię o seryjnych CAL.

Grado, a Creative to dwie zupełnie różne szkoły brzmienia.  To jakby ktoś zamieniał kabriolet na terenówkę. Jeśli to zrobił to znaczy, że nie tego szukał. Ja RS 2 na CAL bym w życiu nie zamienił. Dobre są jako drugie słuchawki.
Po wymianie kabla robią jeszcze lepiej to co robiły. Nie zmienia się ich charakter, że nagle są lepsze od wszystkiego także trochę umiaru z tymi osądami.
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl

magus

  • 20990 / 5922
  • Ekspert
29-08-2008, 17:47
Marek,

zgaduję, że masz rację :))

(ja rekablowałem gotowym kablem do słuchawek, więc jedyny dylemat jaki miałem, to jak przepchać kabel przez gumkę :) )
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5922
  • Ekspert
29-08-2008, 17:50
Grado,

o ile zrozumiałem, to lancaster twierdził, że  CAL są lepsze od tanich Grado - nie wiem czy RS2 podpada pod tą kategorię...

aczkolwiek niektórzy twierdzą, że CAL to absolutnie najwyższa półka - tylko ciut poniżej największych słuchawkowych legend

ja tam nie wiem, a z CAL jestem zwyczajnie bardzo zadowolony (dopóki nie bedę miał porządnego źródła i nie porównam z innymi, to się nie wypowiadam)
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

majkel

  • 7476 / 5919
  • Ekspert
29-08-2008, 17:52
>> lancaster, 2008-08-29 17:37:38
Dla pewności. gabel mam 2 żyowy w ekranie. 1 zyla na "+", druga na "-" a ekran polączony z "-" we wtyku ?

Nie. Ekran nigdzie nie podłączony, bo rozumiem, że użyjesz po jednym kablu na każdy przetwornik? Ekranów razem też nie łącz. Zresztą, poeksperymentuj. Ekran na masę - najgorzej, ekrany tylko ze sobą połączone - lepiej, ekran wisi każdy osobno - najlepiej. Jest to poniekąd logiczne z punktu widzenia minimalizacji przesłuchów.

GRADO__FAN, właśnie będę musiał zrobić kolejny "krytyczny" odsłuch RS2 kiedy będę je miał z powrotem, bo od ostatniego spotkania popchnąłem DACa z dźwiękiem sporo do przodu. Sam się zdziwiłem, że jeszcze tyle miejsca na postęp było, i nie trzeba było ruszać kondensatorów zasilania. Zapraszam na ewentualne przesłuchanie po niedzieli.

GRADO__Fan

  • 299 / 5891
  • Zaawansowany użytkownik
29-08-2008, 18:09
OK Majkel, chętnie posłucham :) Udało się zniwelować to o czym rozmawialiśmy w inny sposób, tak ?

GFmod Audio Research
www.gfmod.pl

majkel

  • 7476 / 5919
  • Ekspert
29-08-2008, 18:24
Yes sir, do tego lepsza przejrzystość i bogatsza tonalnie średnica. Najlepsze, że przy okazji pojawiła się furtka do wzmacniacza słuchawkowego na wyższe impedancje. :) Mówimy oczywiście o zachowaniu pewnego poziomu jakościowego dźwięku, bo zrobić jakikolwiek wzmacniacz zawsze można.

lancaster

  • Gość
29-08-2008, 18:32
MAjkel, a probowales rekablowac CAL kablem bez ekranu ?


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'