Audiohobby.pl

słuchawki/wzmacniacz do 3kzł

brodacz

  • 1780 / 3843
  • Ekspert
14-06-2014, 22:16
W przypadku Black Pearl należy zwrócic uwagę na dość dużą podatność tego wzmacniacza na usterki.

alghar

  • 639 / 5620
  • Ekspert
15-06-2014, 10:26
 Podobał się  dźwięk na  zestawie  Stax-a ?

Ged

  • 1716 / 5910
  • Ekspert
15-06-2014, 10:44
Ja bym wydał 2.5-3 tys na słuchawki, a wzmacniacz za grosze. Różnice we wzmacniaczach nie są aż tak duże jak w słuchawkach. Teoretycznie za 3 tysie będą AKG K-1000. Może bliżej 4 tys. Wysokie aktualnie produkowane modele AKG. Sennki HD800 ? Coś w tym stylu. Wzmak MxM albo inne małe ustrojstwo.

Nothingface

  • 50 / 5908
  • Użytkownik
15-06-2014, 11:04

Dużo propozycji;) A więc tak,na zestawie Staxa było bardzo dobrze,podobało mi się,że słuchawki generowały przestrzeń przypominającą nieco tą z kolumn,odsłuch był u znajomego,dosyć krótki i na progresywno-metalowym materiale,praktycznie pierwszy raz spotkałem się z taką jakością brzmienia w słuchawkach,neutralnie przestrzennie,z przyzwoitą dynamiką,dźwięk przy tym lekki, niemęczący.
Co powiecie na te propozycje:


http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/18/161997.php

http://allegro.pl/wzmacniacz-lampowy-stax-t1-sluchawki-lambda-pro-i4330740816.html

barthuss1

  • 198 / 4822
  • Aktywny użytkownik
15-06-2014, 12:11
To jest ten sam sprzedawca chyba, ma dwa wzmacniacze do wyboru. Lambda Pro to jeszcze większa dynamika mikro i makro, szczegółowość przekazu. Ja miałem kiedyś lambdy (nie-pro) i jak dla mnie było OK. Nie ma ryzyka nie spasowania elementów.  Na pewno godne polecenia.

alghar

  • 639 / 5620
  • Ekspert
15-06-2014, 13:06
Nie  słuchałem Lambd,  z nowego Stax-a  zestaw to  chyba  od  4170 w  górę , można  kupic  sam  wzmacniacz i  bawic  się   słuchawkami minimum to  chyba  407,507 z nowych   starsze  to  404.W  wzmacniaczach lampowych  Stax-a  można  "bawić"  się  w  wymianę lamp aby lepiej  to grało.Zestaw  z 006 i 404 to około 3,5 kzł i jest dobrze :)

alghar

  • 639 / 5620
  • Ekspert
15-06-2014, 13:06
Nie  słuchałem Lambd,  z nowego Stax-a  zestaw to  chyba  od  4170 w  górę , można  kupic  sam  wzmacniacz i  bawic  się   słuchawkami minimum to  chyba  407,507 z nowych   starsze  to  404.W  wzmacniaczach lampowych  Stax-a  można  "bawić"  się  w  wymianę lamp aby lepiej  to grało.Zestaw  z 006 i 404 to około 3,5 kzł i jest dobrze :)

Synthax

  • 2323 / 4127
  • Ekspert
15-06-2014, 17:24
@Aulait

Jakoś nie widzę Hifimanów z Espressivo. Nie ta impedancja jeśli ma byś lampa.

Nothingface

  • 50 / 5908
  • Użytkownik
16-06-2014, 19:46


Korzystając z wolnego czasu odwiedziłem dzisiaj kilka pobliskich salonów audio,między innymi zaowocowało to odsłuchem HE-500 Hifimana i Audeze LCD-3,jak widać było planarnie;)
O ile wcześniej byłem niemal pewien,że zakupu dokonam na odległość (pojawiły się nawet interesujące propozycje na priv.) to dzisiejsze słuchanie spowodowało,że wiem: potencjalnego zakupu na pewno dokonam po odsłuchu...ale po kolei.
Przede wszystkim widzę,że dopiero teraz zaczynają mi się kształtować preferencje odnośnie brzmienia słuchawek i cholera,co zaskakujące-nie za bardzo pokrywają się z tym do czego dążyłem przez kilkanaście ostatnich lat w systemach kolumnowych;)
HE500-wszystko poprawnie,jest przyzwoita przestrzeń kreowana poza głową,rozdzielczość,separacja instrumentów też bez zastrzeżeń,detaliczność -tu na pewno nic się nie ukryje,poza tym to detaliczność którą bardzo sobie cenię,niezbyt nachalna,dźwięki z drugiego,trzeciego planu-te mniej istotne nie grają pierwszych skrzypiec,nie atakują słuchacza-są w sposób wyważony wplecione w muzykę.
Co do barwy,w tym aspekcie to jest niestety szaro-aż tak,że to dla mnie dyskwalifikuje hifimany,ktoś by mógł powiedzieć,że ultra-neutralnie,bez podkolorowań ale ja się z tym nie zgodzę,kobiece wokalizy jakby odarte z soczystości,brzmiały sucho,wręcz twardo-nie moje granie,po 40-to minutowym odsłuchu byłem zmęczony.
LCD3-tu nie napiszę zbyt wiele ponieważ po HE500 nie za bardzo miałem ochotę na dalsze słuchanie,no i też Audeze potraktowałem bardziej jako ciekawostkę odsłuchową ze względu na cenę znacznie przewyższającą zakładany budżet
Po trwającym kilka-kilkanaście minut słuchaniu odczułem ulgę-brzmienie bardziej relaksujące z bardzo dobrym zróżnicowaniem dynamicznym.
Słuchawki podłączone były do wzmacniacza Auralic Taurus MKII,muzyka to głównie lżejszy jazz,trochę prog-rocka.

W sklepie po sąsiedzku zaproponowano mi do posłuchania German Maestro 435 ze wzmacniaczem pro-ject headbox II,może wpadnę tam jutro,pojutrze-warto?

Oczywiście na te moje wynurzenia trzeba wziąć sporą poprawkę,osłuchany to ja raczej nie jestem jeśli chodzi o słuchawki,poza tym nie mam pojęcia ale może nie zagrała tu konfiguracja Auralic/Hifiman?

Jeszcze wrócę do moich preferencji brzmieniowych,podobał mi się wcześniej słuchany zestaw Staxa,fajnie grały-choć to zupełnie inne granie bezprzewodowe Sennheisery RS180 i w sumie to trochę zgłupiałem ponieważ dużo sobie obiecywałem po HE500 i brałem pod uwagę nawet sięgnięcie nieco głębiej do kieszeni w przypadku oczarowania słuchawkami planarnymi ale plan wziął w łeb.W którą stronę teraz iść?Jeśli zestaw Staxa to w moim budżecie jedynie 20-30 letnie vintage,z nowszych to tylko podstawowe modele.A może RS180 na przetrwanie i na spokojnie,systematycznie zacząć odsłuchiwać Wasze propozycje które tu padły?

Soundman

  • 775 / 4032
  • Ekspert
16-06-2014, 20:35
Witaj Nothingface, no to żeś że tak powiem od razu z grubej rury uderzył.
HE500 i LCD3....
Brzmienie LCD3 można docenić po przerzuceniu kilkunastu/dziesięciu słuchawek....to jedne z najlepszych słuchawek świata. Równie dobre  ale już nie ta półka jakościowa są tańsze LCD2.
Poleciłbym posłuchać Beyerdynamic T1 , używane można kupić nawet poniżej 2tys zł.
Albo się spodoba ich przekaz albo wręcz odwrotnie....he,he. Na pewno nie zagrają szaro, będzie bardzo detalicznie, lekko ciemno, scena bardziej w głąb niż na boki. Warte posłuchania.

Perul

  • 246 / 4377
  • Aktywny użytkownik
16-06-2014, 20:47
Ja tam ciemności w T1 nie uświadczyłem, ale ponoć są różnie grające egzemplarze. Scena rzeczywiście bardzo wgłąb, tak jakby z nastego rzędu słuchać, ale bardzo precyzyjna i nic się nie zlewa.

brodacz

  • 1780 / 3843
  • Ekspert
16-06-2014, 20:49
Słuchałek T1 na trzech wzmakach i było jasno,za jasno.

Soundman

  • 775 / 4032
  • Ekspert
16-06-2014, 20:57
Heh, dla mnie też za jasne ale wiem że są osoby co uwielbiają taki przekaz.
Jednak szybkość grania i detaliczność ponadprzeciętna w tych T1.
Ja i tak wolę DT990E od T1...

aulait

  • 1391 / 5568
  • Ekspert
16-06-2014, 20:58
>> Synthax, 2014-06-15 17:24:31
@Aulait

Jakoś nie widzę Hifimanów z Espressivo. Nie ta impedancja jeśli ma byś lampa.<<

Teoretycznie trudno się z Tobą nie zgodzić, ale praktyka okazała się całkiem inna. Odsłuchiwałem je u mnie w salonie przez parę godzin. Jako źródło Marantz CD 60 Skorpion, wzmacniacze Espressivo-E i Luxman L-530. Espressivo poradził sobie z nimi znakomicie... to piękne granie, jest basik, naturalne piękno instrumentów w barwie. W moim systemie z Espessivo starczyło pokrętło głośności ustawić na godz. 12... było już głośno. Co ciekawe na Luxmanie L-530 trzeba było bardziej kręcić gałką głośności, choć to 18 kilogramowa "elektrownia" Niemniej na Luxie była większa przestrzeń jeszcze. Kto wie czy sobie takich nie sprawie?

aulait

  • 1391 / 5568
  • Ekspert
16-06-2014, 22:12
Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że dla zabawy włączyłem te HiFiMany do wyj. sł. w wzmacniaczyku Technicsa SU-V40 z podpiętym Technicsem Sl-P550 poprzez Mini 1543x4 DAC coxialem. Było spoko, pojawiły się ograniczenia, ale nie było tragedii, dało się z przyjemnością słuchać popu, jazzu i klasyki. Oczywiście nikomu nie polecam takiej konfiguracji, jako idealne połączenie :)