Audiohobby.pl

Ktoś testował CAL2 ?

A.H.

  • Gość
22-01-2014, 22:59
Jak w temacie.

Perul

  • 246 / 4377
  • Aktywny użytkownik
23-01-2014, 09:38
Nie słuchałem ale z relacji innych osób i porównań ze CAL (modowanymi i rekablowanymi).
Ten sam przetwornik w innej budzie. Są w pełni wokółuszne i wygodniejsze od jedynek. Dzięki większej muszli i w innym kształcie uzyskano:
- więcej niskiego basu a mniej wyższego,
- szersza scena (jak po moim modzie) i pewnie nieco bardziej odległa (to domniemam, bo od wysokości padów zależy).

A.H.

  • Gość
23-01-2014, 20:12
Dzięki.

lancaster

  • Gość
23-01-2014, 23:20
Czyli mamy Hi End pelna paszcza i konkurencja znow zostala w tyle;-) No nic, trza bedzie nabyc kolejne najlepsze na swiecie sluchawki :-) Rutyna :-)

PS. jak sa wygodniejsze od CAL i lepiej graja a do tego w designie widze poszli w rejony 7100 (choc  w deatalach pewnie slabiej - 500zl)  mamy naprawde fajne sluchawki.

Perul, "wymagaja" recablingu jak wczesniejsze ? Obiecalem sobie ze juz nie kupie sprzetu ktory na dzien dobry "trzeba" grzebac bo to bez sensu....wtedy kupuje inny, ktorego nie trzeba, lub nire kupuje sprzetu.

PPS. trafilem jeszcze na ultrawykwint czyli Aurvana Platinium. Jak sama nazwa wskazuje  kosztowa bizuteria, oraz gold czyli cenniejsze od wszystkich znanych mi sluchawek ;-)

PPPS. zupelnie powaznie przetrawie pomysl zakupu, mi tam sie podobaja. Podstawowe cecuy jak wygoda i absolutnie topowy dxwiek w pakiecie za 500zl....nieczesto sie zdarza :-D

zdezintegrowany

  • 1278 / 4703
  • Ekspert
24-01-2014, 08:48
lan, trochę takie "mientkie", ale będą Ci pasować do Twojej ulubionej brązowej torebki :)

zdezintegrowany

lancaster

  • Gość
24-01-2014, 09:12
zdezi, akurat interesuje mnie wersja standard (bez bajerow), ale nie mam watpliwosci ze wpadly Tobie w oko i ladnie  dobierasz dodatki do damskiej garderoby :-)

A.H.

  • Gość
24-01-2014, 11:58
500 stówek za trochę lepsze i ładniejsze CAL to trochę dużo. Kupując za podobne pieniądze SH 598 doświadczam pewnej nobilitacji bo zawsze mogę powiedzieć, że mam Sennheisera ( w tym momencie wszystkie dziewczyny rzucają mi klucze do mieszkania). Creativa za 500 stów? Mało to wykwintne. Chyba jednak podziękuję.  

A.H.

  • Gość
24-01-2014, 12:10
Przy cenie 2-3 stówy to się zastanowię. Przy cenie 5 stów wolę chyba wydać dwa razy tyle na jakieś Bajery.
Pamiętajmy, że są tam te same przetworniki co w jedynkach więc super progressu raczej się nie spodziewam.

lancaster

  • Gość
24-01-2014, 12:46
Przespie sie z tematem i pewnie wezme na probe :-)

mar.s

  • 54 / 4534
  • Użytkownik
27-01-2014, 17:27
Jaki kabelek urzywaliscie do rekablingu CALi?

brodacz

  • 1780 / 3843
  • Ekspert
27-01-2014, 17:51
Wiele osób używa Conductfil.

mar.s

  • 54 / 4534
  • Użytkownik
27-01-2014, 18:13
dzięki,ale orta strzeliłem :D

Perul

  • 246 / 4377
  • Aktywny użytkownik
28-01-2014, 01:32
Czy wymagają rekablingu to nie wiem, ale na pewno nie będzie on łatwy. Mają wypinany kabel z niestandardową wtyczką (2,5mm w dziwnej, trójkątnej obudowie). Trochę fotek w recenzji http://twojepc.pl/artykuly.php?id=Test-Recenzja-Creative-Aurvana-Live!2
Żył 0,2mm2 to bym się w tym płaskim kablu nie spodziewał, ale jeśli 0,1mm2 się udało zmieścić, to wtedy rekabling nie były aż tak niezbędny jak w jedynkach.

lancaster

  • Gość
28-01-2014, 09:31
Moim zdaniem ruszanie tych sluchawek nie ma sensu. Z perspektywy czasu patrzac ruszanie CAL! v1 tez nie mialo sensu. Te sluchawki podobaly sie w wersji firmowej, wiadomo ze cos zawsze mozna zmienic, opowiadac ze kabel badziewny itp. Zmiany nawet sa...ale np. sam kabel w oryginalnych CAL byl wygodny jak zaden inny po nim a dxwiek jesli juz sie uprzec ze lepszy po recablingu to nie w sposob przewracajacy fajne skadinad brzmienie tych sluchawek do gory nogami, "o 5 klas" itd.
W tej chwili patrze na to w ten sposob ze jak trzeba firmowa konstrukcje rekablowac na starcie bo w czyjejs opini "nie da sie tego sluchac" to nalezy po prostu wybrac inna konstrukcje ktora tej wady nie posiada i slucha sie przyjemnie.
Tym bardziej w CAL2 o ktorych piszecie ze maja firmowe zlacze do kabla...bezsens poprostu (moim zdaniem)

A.H.

  • Gość
28-01-2014, 09:51
Racja! Budyń czekoladowy w nagrodę mu dać!

Nie psujecie swoich słuchawek. Nie podobają się? Kabelkiem cudów nie zrobicie.
Sprzedać albo przyjąć to co dają z dobrodziejstwem inwentarza.

I pisze to koleś (czyli mła), który "usprawnił" już wiele słuchawek aby po pewnym czasie stwierdzić, że to było bez sensu.

Audiofilu! Sabo! Nie idźcie tą drogą.