Audiohobby.pl

Jaki kabel do upgrade`u K701?

Rolandsinger

  • 2894 / 5909
  • Ekspert
24-01-2011, 22:22
Interesują mnie fabryczne deuty o sprawdzonej sygnaturze (do kilkuset zł), ewentualnie propozycje użytkowników-eksperymentatorów.

Oczekiwana zmiana dźwięku ogranicza się wyłącznie do nieznacznego zwiększenia objętości dolnego pasma, nie chcę jednak by przewodnik podkolorowywał środek, albo robił cokolwiek z górą (nowy egz. nie dojechany przez przewatowywanie/nadmierne wygrzewanie gra dla mnie optymalnie) . Utrata wybornej przestrzenności tych słuchawek byłaby też bardzo niepożądana.

Zmianę chcę osiągnąć poprzez okablowanie, a nie wzmocnienie, gdyż ostatnio słuchałem egz. na bardzo mocnym tranie Mohitoo (jakaś saudyjska manufaktura) i faktycznie bas był w tym secie super, ale środek już posykiwał, a góra lubiła się wydrzeć, dlatego nie interesuje mnie coś, czym nietrudno będzie przekroczyć te maksymalne 200mW dla tego modelu i doprowadzić mój kolejny egz. do stanu poprzedniego krzykacza. Póki co moja sztuka gra gładko jak pupa niemowlaka i wolałbym by tak pozostało.


_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5909
  • Ekspert
24-01-2011, 22:30
Aha, tego cuda nie chce:


http://stefanaudioart.com/Endorphin%20AKG%20K701%20headphones%20Single%20Ended.html

Nic mi na razie nie dolega i wolałbym by tak zostało.



_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

jjurek

  • 2064 / 5839
  • Ekspert
25-01-2011, 11:31
>> Rolandsinger

Wymiana kabelka to półśrodek.
Taniej i lepiej wyjdzie pokombinować z elektroniką.

reactor

  • 1649 / 5349
  • Ekspert
25-01-2011, 11:32
Roland zainteresowanie Twoim wpisem zupełnie na takim poziomie jak i moim ostatnim wpisem w zakładce "słuchawki wysokiego lotu" ;->

Ten kabel "stefan" podoba mi się wizualnie.

asmagus

  • 4439 / 5457
  • Ekspert
25-01-2011, 11:48
Rekablowanie 701 ma sens gdy robi się z to symetrycznie, przewód bezpośrednio do lewego i prawego przetwornika.

Rekablowanie do jednej słuchawki nie ma sensu bo do drugiej sygnał idzie aluminiowym drutem do którego lutowany jest kawałek przewodu z drugiej strony.

Na youtube jest film z jak to jest zrobione o 701 i widać dokładnie jak są składane i jak idzie sygnał.


Reasumując, jeśli w ogóle re kablować to w "Y" a nie "|"

fallow

  • 6457 / 5878
  • Ekspert
25-01-2011, 12:05
Skoro juz masz sluchawki takiej firmy jak AKG, to olej jakies kable - bo ten ktory w nich jest to wydaje mi sie, ze dziala dobrze :)) tylko dokup jakis Cyfrowy EQ. Bedzie w cenie "srednio uznanego audiofilskiego kabla" ale to Ty bedziesz mial wplyw na brzmienie.

Kompletnie nie rozumiem po co tak utruadniac sobie zycie i modyfikowac brzmienie kablem. Kabel moze sluzyc do roznych spraw, byc przweodnikiem, sluzyc do samo obrony albo lania Zony ale modyfikajca brzmienia za jego pomoca jest moim zdaniem slabym pomyslem :)

Jaka zrobi roznice ze jeszcze cos sobie zmienisz cyfrowo w albumie i tak juz przejechanym w studio ProToolsem na prawo i lewo :) Tylko taka, ze Tobie bedzie sie lepiej sluchalo :) a w koncu chyba chodzi wlasnie o to.

Rolandsinger

  • 2894 / 5909
  • Ekspert
25-01-2011, 13:06
>>>> reactor, 2011-01-25 11:32:24
Roland zainteresowanie Twoim wpisem zupełnie na takim poziomie jak i moim ostatnim wpisem w zakładce "słuchawki wysokiego lotu" ;->

Ten kabel "stefan" podoba mi się wizualnie.<<

Odpowiadam na pytanie o konektory Cardasa do HD650: ja bym brał, zawsze możesz sobie dolutować co tam będziesz chciał i to kilka razy w razie zmiany zdania. Fabryczny kabel za 70 zł będzie ciężko dostać, a rozbiór konektorów nie będzie ani łatwy, ani estetyczny,

_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

asmagus

  • 4439 / 5457
  • Ekspert
25-01-2011, 13:14
Nie w tym wątku podpowiadasz ;)

Rolandsinger

  • 2894 / 5909
  • Ekspert
25-01-2011, 13:15
@ Fallow

>>dokup jakis Cyfrowy EQ<<

Mam pełną świadomość, że jest to rozwiązanie znacznie lepsze, ale obstaję przy kablu, nie ze względu na "audiofilskość", a znacznie niższe koszty i prostotę (mniej elementów mogących ulec awarii).

Ponadto zastanawiam się również nad Q701, które zdaniem Headroomu mają więcej basu, bo są dostosowane do preferencji QJ:

>>Quincy\'s signature influence offers a smoother tone and richer low-end response with magnificent detail and huge soundstage depth surpassing that of any mere "studio" headphone<<

quote from:

http://www.headphone.com/headphones/akg-q701-quincy-jones.php

_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

reactor

  • 1649 / 5349
  • Ekspert
25-01-2011, 13:17
>> Rolandsinger, 2011-01-25 13:06:41

Rolo o ile z dostaniem kabla nie ma większego problemu bo można go zamówić u dystrybutora (na allegro też jest) o tyle z rozebraniem konektorów jak słusznie zauważyłeś może już być problem.  Konektory z kabla zamienego jak widzę wyglądają na dokładnie takie same jak  w oryginalnym dostarczanym ze słuchawkami, a więc są całkowicie "zalane" plastikiem.

Dzięki za odpowiedź i przepraszam za off top.

fallow

  • 6457 / 5878
  • Ekspert
25-01-2011, 13:30
Roland:

Najpierw piszesz o duzych kosztach EQ a pozniej o checi zakupu Q701. EQ kosztowac Cie bedzie kilka stow, a Q701 kosztuja tyle co dwie pary K701. Najpierw sie martwisz o cene EQ a potem chcesz kupic dwa razy drozsze sluchawki ? Gdzie tu logika ? :)

O awaryjnosci to juz nie wspomne, ile razy padl Ci Twoj transport, wzmacniacz albo DAC ? :) Twoj telefon komorkowy jest bardziej skomplikowany niz wszystkie urzadzenia audio jakie masz w domu, czy czas przestawic sie na stary model stacjonarny z pokretelkiem ? :)

Quincy Jones powiedzial o gotowym produkcie, ze spelnia jego wymogi odnosnie brzmienia a nastepnie AKG wzielo jego podpis i przekolorowalo K702 poniewaz mu zaplacili i uznali to za ciekawy chwyt marketingowy. To wszystko :)

Text z Headroomu jest znow bardzo dyplomatycznie napisany, nigdzie nie ma ani slowa o tym, ze Q701 sie roznia czyms od K701 poza jakimis dziwnymi enigmatycznymi stwierdzeniami. Przeciez znasz sie na marketingu, nie wiesz o co tu chodzi ? :)

Przed ponownym zakupem K701 dobrze sprawdzilem czym roznia sie od nich K702 i Q701. Roznice sa nastepujace:

- kolory
- konketor dla kabla
- stara wersja K701 miala 7 wypustek w palaku, natomiast nowa wersja K701 oraz K702 i Q701 ma 8 - sa bardziej wygodne.

Rzecznik prasowy AKG o modelu K702 powiedzial, ze nie kazdy w studio chce miec biale sluchawki, wiec zrobili czarne mniej rzucajace sie w oczy, z odpinanym kablem. A Quincy powiedzial, ze K702 to odjazd za odpowiednia cene i nazwali je Q701.
Gdyby zaplacil mu Beyer to bysmy mieli Q880 Pro. Tyle, ze Beyer to Beyer a za AKG odpwiada Harman.

That\'s all.


fallow

  • 6457 / 5878
  • Ekspert
25-01-2011, 13:34
PS. Nie dostrzegam zadnych zmian w sygnaturze dzwiekowej moich K701, nie dostrzegalem tez zadnych roznic miedzy K702 ktore mialem jakis czas temu a nowymi K701 ze sklepu oraz Q701 takze z pudelka. Pamieciowo nie dostrzegam tez zadnych zmian miedzy starymi K701 ktore kupilem kiedys od Ciebie a moimi bylymi K702 oraz obecnymi K701. Sorry - pewnie audiofilsko jestem gluchy, ale dla mnie wszystkie wcielenia K701 graja tak samo :) Osobiscie najbardziej lubie biale K701 i biale Q701 ;) Czarne mi sie nie podobaja, a zielone zbyt "techno" :)

majkel

  • 7476 / 5908
  • Ekspert
25-01-2011, 13:40
Ja ostatnio słuchałem Q701 właśnie, ale K701 też miałem jakiś czas w domu. Gdybym kupował, to K702, bo jest kabel odpinany, a cena praktycznie jak za K701. Głupio by jednak było, gdyby się okazało, że ta nadspodziewana masywność dźwięku to było działanie AKG, a nie sprzętu towarzyszącego. ;) Tyle że mieściło się to w granicach możliwych do uzyskania samą zmianą elektroniki pod K701. Stąd kierunek myślenia: K702. Do recablingu na Y oczywiście K701.

Rolandsinger

  • 2894 / 5909
  • Ekspert
25-01-2011, 13:47
Fallow obawiam się, że przyjąłeś niepoprawne założenia, Q701 można wyrwać za 1,35 kzł, a przecież swoje K701 w stanie idealnym sprzedałbym za jakieś 650 zł, więc dokładam ok. 750 zł. Jeśli za tę kasę można nabyć jakiś dobry EQ (używka może być) to gra jest oczywiście warta świeczki.

Co do identyczności Q701 i K701, też mam określone podejrzenia, ale pewności mieć nie mogę. Co wcale nie oznacza, że swędzą mnie te 750 zł by je wyrzucić w błoto na inny kolor słuchawek, który mi się notabene mniej podoba niż zwykłych K701.

Plan B: No to może zewnętrzna karta na USB do 1,2 kzł? Fallow pomóż, bo się chyba najbardziej na tym znasz.  

Plan C: zamówienie skórzanych padów do K701, z mięciutkiej skórki Genetta abyssinica, może być perforowana jak w E10. To powinno załatwić kwestię basu znacznie lepiej niż kabel, ale co z resztą. Środek i góra zrobiłyby się zapewne sterylne.


_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

fallow

  • 6457 / 5878
  • Ekspert
25-01-2011, 14:04
Ja kupilem K701 w sklepie Thomann (ten z Niemiec) kosztowaly mnie 790PLN z wliczona wysylka kurierska. Gwarancja 3 lata.

W USA natomiast K702 sa w tej chwili tansze niz K701. Q701 jako "nowe" jeszcze trzymaja cene.

Ten plan C jest bardzo fajny, tylko jest jeden problem - w AKG K70x odchylenie przetwornika pod katem od ucha uzyskuje sie wlasnie za pomoca ksztaltu padu, wiec aby tego nie zmieniac ten pad musialby byc niejako kopia welurowego. Pewnie sporo innych rzeczy takze ulegloby zmianie.

Plan B to moim zdaniem strzal w 10tke :) Bedzie mial dostep do normalnego porzadnego EQ via VST. Moze wstrzymaj sie jeszcze chwile, spotkamy sie w weekend i wpadne do Ciebie z moim wzmakiem - moze cos takiego by Cie zadowolilo akurat a karte mozemy obgadac juz na zywo. Szczegoly na PM ? :)