Audiohobby.pl

Jakie drugie słuchawki - są już AKG K701

violett

  • 786 / 5899
  • Ekspert
04-01-2011, 22:24
Nieodmiennie polecam HD650 - świetne słuchawy w rozsądnej cenie.

Mam kilka wzmacniaczy słuchawkowych, ale ostatnio najlepiej słucha mi się na HD650 plus Matrix M-Stage. Majkelowych wzmacniaczy, niestety nie znam - są one na tyle ściśle limitowane i ekskluzywne, że trudno dostępne dla pospolitego audiofilo-melomana :)

lancaster

  • Gość
04-01-2011, 22:35
Imacman, nie słuchałem 701-ek, ale  zopisów brzmienia tych słuchawek to przeciwny biegun w stosunku do 701.
Jeżeli lubisz 701-ki to przesiadka na 650-ki moze wymagać adaptacji :-)
...moze jednak 600-ki ? Będą brzmieniowo bliżej 701-ek.
Jako słuchawki same z siebie 600-ki podobają mis ie bardziej od 650-ek, 600-ki sa mniej uśrednione i pomimo własnego charateru bardziej różnorodne od 650-ek.
650-ki są w sumie OK słuchawkami, na pewno przyjemnie się ich słucha, zawsze cieplusio, milusio....przyjemny dźwięk, który nie podrażni....pomyśl które będą bardziej odpowiednie.
Nie kieruj się "najlepszoscią" wg. kogokolwiek.

lancaster

  • Gość
04-01-2011, 22:43
"to przeciwny biegun w stosunku do 701"

do HD650 miało być :-)

Kuba_622

  • 312 / 4934
  • Zaawansowany użytkownik
04-01-2011, 22:47
Z tą rozsądną ceną HD650, to bym nie przesadzał ;) Słyszałem kilka o połowę tańszych słuchawek, które podobały mi się bardziej. W uczciwej cenie to są teraz np. k701.

lancaster

  • Gość
04-01-2011, 22:51
Imacman, jesli byś sie zdecydował na 650-ki(lub np. Denona D7000 z którym polecany wzmacniacz gra super :-) ) to zerknij na takie cacko :
http://audiohobby.pl/topic/4/5910#koniec

Przy okazji spisuje sie to całkiem porzadnie do napedzenia niedużych zestawów głośnikowych (w tym celu go kupowalem).

lancaster

  • Gość
04-01-2011, 22:55
Kuba662, ale jesli maja to być słuchawki o 180stopni róznie grajace od 701(które znam tylko z  opisu, a ten jest jednoznaczny raczej  czyli lekko, przestrzennie itp) to jako kontra przychodzi mi do glowy HD650 lub D2000 :-)
Jakie słuchawki do/w okolicach 1Kzł grają jeszcze w podobny do 650-ek i D2000(dla mnie juz nieco za bradzo charakterystycznie) sposób ?

Rolandsinger

  • 2894 / 5909
  • Ekspert
04-01-2011, 22:57
Lan, podejrzewam, że masz nie do końca właściwego wyobrażenia o brzmieniu k701. One grają płasko jak stół, środek jest z przodu, a wybitna rozdzielczość nie została w nich osiągnięta poprzez podkreślenie góry, lecz środka pozbawionego podbarwień. Wszystko dzieje się na ogromnej przestrzeni, a atak basu jest słaby, bo wszystko odbywa się z oddali.

Wiele osób katuje jednak przetworniki w tych słuchawkach sugerując się obiegowymi opiniami na forach i potem zamieniają się w Grado. A warto przypomnieć, że słuchawki przyjmują maks. 0,2W.


__________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

lancaster

  • Gość
04-01-2011, 23:09
Roland, OK. Nie wypowiadam sie o 701-ach.
W każdym razie słcuhawki majace sporo basu będa sprawiały wrażenie majacych mniej średnicy - kwestia proporcji.
Jezlei to mają byc słuchawki majace diamtralnie inny sposob prezentacji od 701-ek to tak je sobie "z grubsza" wyobrażam.
A jesli chodzi o osiągniecie "pełnokrwistości", której w 701-akch moze brakować to moze warto by było zainteresowac sie orthodynamikami ?
Słuchałem ostatnio kilku par. Nic tam nie "siecze" itp. Jedne model wykonany przez kolegę gorasa bardzo mi sie spodobał. Zawsze mozna sie przyczepic, ale do słuchania muzyki jak dla mnie dobra rzecz.

klepitko

  • 4 / 4917
  • Nowy użytkownik
05-01-2011, 07:38
Imacman ja Ci tam nadal proponuje 650. Chciałeś słuchawki odmienne a te takie są. Znam  dośc dobrze oba modele. Jeśli pasują Ci 701 na formie to 650 zagraja z niego jeszcze lepiej. Różnica zaś w przekazie jak dla mnie nie polega na głębszym basie w 650 czy bardziej płaskiej charakterystyce w 701 – choć to prawda - a w całościowo innej formie podania muzyki. 701 są hm takie grzeczne, muzyka sobie płynie i przyjemnie się jej słucha nie zwracając uwagi na szczegóły. 650 zaś są niebywale szczegółowe wciągają atakując ilością podawanej informacji. Przy nich ciężko zając się inną pracą bo cały umysł zajęty jest słuchaniem. Warto mieć oba modele bo jak dla mnie się uzupełniają.  

kopaczmopa

  • 786 / 5849
  • Ekspert
05-01-2011, 10:18
eee 650 jako uzupelnienie 701 owszem ale 650 szczegolowe , nadmiar informaci i ze nie mozna przy nich zajac sie niczym inym tylko sluchaniem>?

Przeciez one nie sa wlasnie jakos mocno sczegolowe, juz 580 sa bardziej.Do tego graja tak przyjemnie ze mozna je sobie sluchac w tle. MoSa za to niebywale muzykalne.
ciekawosc brzmienia

Rolandsinger

  • 2894 / 5909
  • Ekspert
05-01-2011, 10:39
Ja myślę, że wiele osób może odbierać HD650 jako bardzo szczegółowe, gdyż średnica w Senkach jest silnie wybarwiona, a góra odmiennie - obiektywna, bez dodatkowych kolorków ze strony samych słuchawek, co sumarycznie daje wrażenie dużej szczegółowości, mimo iż górne pasmo jest w rzeczywistości cichsze od środka czy basu. A w K701 (sprawnych) środek jest dokładnie taki, jaki prezentuje źródło i to on dominuje, wydając się niektórym słuchaczom mniej istotnym nośnikiem informacji niż wyższe częstotliwości (przyzwyczajenie do brzmienia loudness), stąd AKG percypowane są przez niektórych słuchaczy jako spokojniejsze.  

_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Imacman

  • 102 / 5577
  • Aktywny użytkownik
05-01-2011, 11:08
Dziękuję wszystkim z wszelką pomoc - reasumując muszę zakupić słuchawki, które nie mogą drastycznie różnić się od 701, bo może nie będą mi pasować. W sumie lubię brzmienie 701. Muszą to być słuchawki, które będą uzupełnieniem do AKG, a nie ich przeciwieństwem. Mogą być bardziej szczegółowe i grać z odrobinę większym basem. Dlatego chyba najlepszą opcją będą jednak HD600 - zacytuję tu słowa recenzji Piotra Ryki:

"...Wszystko to sprawia, że wybór między 600, a 650 może być problemem nawet kiedy się je już ze sobą porówna. Najnormalniejsza rzecz gustu i jak wolisz - z basowym procesorem uprzestrzenniającym, czy bardziej sauté. Na ostro, czy w słodkawym sosie. Z większą wibracją, czy z mniejszą. Tego się nie da obiektywnie rozstrzygnąć, lecz jak dla mnie muzyka na 600-setkach jest odrobinę prawdziwsza, chociaż nie we wszystkich aspektach. Przestrzeń 650-tek jest bardziej spektakularna a wybrzmienia i pogłosy efektowniejsze.

oraz

...Na czym oparte jest to zwycięstwo? Na odrobinę większej przejrzystości i naturalności brzmieniowej, bo w pozostałych aspektach bracia są podobni. Dźwięk 600-setek jest sporo jaśniejszy i cokolwiek bardziej klarowny. To nieco podkreśla szczegóły i pozwala przeniknąć głębiej w muzykę. Odstawione na bok basowe turbodoładowanie 650-tek otwiera w dodatku sprzętowi wyższej klasy przestrzeń do rozwinięcia własnych skrzydeł i pokazania, na co go stać. A dostatecznie dobre odtwarzacze CD i wzmacniacze same sobie radzą. Sześćsetki mają przy tym ową ostrość, która nie mieszka ani w AKG 701, ani w 650-tkach. To dobrze, bo prawdziwa muzyka bywa właśnie taka, niejednokrotnie nawet w stopniu prawie nieznośnym...."

Pozdrawiam. Marek

majkel

  • 7476 / 5908
  • Ekspert
05-01-2011, 11:52
Myślę, że najbezpieczniej jest wybrać coś pośredniego. :)

Imacman

  • 102 / 5577
  • Aktywny użytkownik
05-01-2011, 12:14
@majkel - wybacz moją indolencje w temacie - ale ja nie potrafię nić wyczytać z tego wykresu elektroencefalografii :)

Proszę o przetłumaczenie tego :)
Pozdrawiam. Marek

majkel

  • 7476 / 5908
  • Ekspert
05-01-2011, 12:57
Ważne, że są zbliżone. Wychodzi z nich, że podobne są częstotliwości rezonansów i stopień tłumienia przetwornika - w HD558 większy niż w HD600, a mniejszy niż w HD650. Na wykresie pasma widać, że na basie i średnicy HD558 będą podobne do HD600, a na górze pasma do HD650. Wykresy wkleiłem trochę dla zabawy, żeby można było zobaczyć jak one się różnią w kontekście cen wszystkich trzech słuchawek. Tak na marginesie - na HD650 niektóre instrumenty, np. werbel brzmią zupełnie przekłamane. Stare HD565 je ośmieszają w tym aspekcie, zresztą one potrafią też robić za K701 pod paroma względami, np. równowagi tonalnej, pomijając bas.