Audiohobby.pl

Kasety VHS i S-VHS

JaKub92

  • 1822 / 5492
  • Ekspert
29-12-2023, 01:36
O, to też ciekawe, bo Maxell SQ to też dolna półka.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

pień

  • 2246 / 1043
  • Ekspert
29-12-2023, 10:36
 Dolna czy nie, to widać -  znaczy słychać :)  że taśma spoko jest.
  Tylko trzeba jeszcze pamiętać że ta moja machina VHS  może nie być >absolutnie<  sprawna.   Gdyby tak doszły kondensatorki wszystkie na zasilacz to by się ponowiło próby, wątpię jednak czy w tym roku wyrobią się z wysyłką.
 Zapewne warto byłoby zrozumieć dokładnie jak działa sama synchronizacja -  ale to raczej hipoteza hehehehe   Patrzyłem na schemat machiny i było ....  o jaaaaa prd..!!!....    Do tego trzeba elektronika a nie taką ciemną masę jak ja która wie tylko że bez prądu to nie działa.
    Może kto kumaty znajdzie się co zechce rzucić okiem i wyklarować kołchoźnikowi heheheeh.
Przydałby się teraz mój kolega ze szkoły który miał łeb do tego wielce uzdolniony.  Kupę lat temu zrobił wzmacniacz >na winie< :)
  Dokładnie z tego co się nawinęło a grał tak że do dzisiaj pamiętam.   Sama konstrukcja zlutowana na pająka a jako obudowa służyła szuflada w której to było upchane heheheheh  a  schemat i obliczenia tego wzmaka były tylko w jego głowie.

JaKub92

  • 1822 / 5492
  • Ekspert
29-12-2023, 16:53
Ja już dobrych kilka lat siedzę w temacie magnetowidów i też jestem "ciemną masą" w tej kwestii, bo do elektroniki nigdy jakoś nie miałem smykałki, choć chciałem. Też chciałbym mieć w głowie całe schematy i rozumieć w 100% jak wszystko działa, ale potrafię tylko zlokalizować usterkę i naprawić, na ile jest to możliwe... Gdyby tak zdobyć taśmy serwisowe, to pewnie poszedłbym o krok dalej i zaczął je kalibrować, ale z tym jest niestety kibel totalny :( No i jak poprawnie ustawić tor prowadzenia taśmy?... Sam chciałbym to wiedzieć, bo mam kilka pokręconych...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

bsw

  • 519 / 4944
  • Ekspert
06-01-2024, 20:17
Czytając wątek o oryginalnych kasetach postanowiłem przetestować CRT + VHS. Miałem problem z odnalezieniem w domu kaset VHS - ale się udało. Znalazłem też nieoryginalne - ale raczej pospolite. Ta druga to koniec lat 90-tych pozostałe z początku:

JaKub92

  • 1822 / 5492
  • Ekspert
22-01-2024, 20:27
Ostatni zakup, 3 sztuki TDK HS w foliach, już nowsze, z lat 2000. W sumie przypadkiem wyskoczyły mi na portalu ogłoszeniowym, ale cena była taka, że żal było nie wziąć.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Destroyer

  • 337 / 1325
  • Zaawansowany użytkownik
22-01-2024, 22:28
Swego czasu miałem na regale tego pięknisia i ok.100 takich i podobnych kaset. Po zakupie Naka 1000ZXL sprzedałem go a kasety dodałem jako gratis. W porównaniu z Nakiem grał chłodno i technicznie.Nak soczyście i z brawurą. A poza tym występowały trzaski przy kasetach używanych. I to mnie ostatecznie zniechęciło do użytkowania go. Ale piękny był....))
St.

Destroyer

  • 337 / 1325
  • Zaawansowany użytkownik
23-01-2024, 18:05
Swego czasu miałem na regale tego pięknisia i ok.100 takich i podobnych kaset. Po zakupie Naka 1000ZXL sprzedałem go a kasety dodałem jako gratis. W porównaniu z Nakiem grał chłodno i technicznie.Nak soczyście i z brawurą. A poza tym występowały trzaski przy kasetach używanych. I to mnie ostatecznie zniechęciło do użytkowania go. Ale piękny był....))
Sorry,to już było w temacie "Magnetowid..."Teraz odkryłem że powtarzam.
St.

Hammer

  • 4691 / 2306
  • Ekspert
10-03-2024, 20:19
Dzisiaj na siłe wepchnąłem do plecaka bo się pozbywali takich kasetek.....