Audiohobby.pl

Kasety VHS i S-VHS

JaKub92

  • 1822 / 5492
  • Ekspert
18-12-2023, 18:46
Roberto - ładny start przygody z VHS. Pierwsze parę dni, a już wpadło kilka kaset w foliach i to nawet ze starszych lat ;)

JaKub92, bardzo fajny temat. Sam się zastanawiałem czy takiego nie założyć bo chodzi mi po głowie zakup kilku ładnych modeli kaset VHS.

pień, twoja Fuji to naprawdę ślicznotka:-)

Cieszę się też że powstał taki dział bo od dłuższego czasu próbuję rozwiązać jeden problem i nie za bardzo wiem jak go ugryźć. Zaraz obok założę temat...


Dzięki za miłe słowa :)
Podziękowania należą się Wojtkowi oraz Gustawowi, za stworzenie osobnego działu dla tematów związanych z video :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

pień

  • 2246 / 1043
  • Ekspert
18-12-2023, 22:26
Mówisz ładny start?   Ciekawe jakie będzie lądowanie hehehehehehe
   Ajtam, jest dobrze :)
Przećwiczyłem tą nową starą Fuji-  tak trochę -  no chyba że ją na noc zostawię i niech nagrywa radyjko .
     Bardzo ładnie się nagrywa-  bardzo dobra taśma jak mi się wydaje. Mam jeszcze pewne spostrzeżenie ale to obok,  bo taśmy raczej nie dotyczy.
:)

Hammer

  • 4691 / 2306
  • Ekspert
18-12-2023, 23:04
A o treściach na kasetach można?
Z Holandii mi się trafił stary koncert M Jaskcona jak występował tam i brak czasu na zgranie...

pień

  • 2246 / 1043
  • Ekspert
18-12-2023, 23:21
Można by może zrobić temat o nagranych kasetach, co?
    Tylko że ten dział TV szybko puchnie i Gustaw go wywali jeszcze hehehehe
Ja bym taki temat chciał>  Nagrane kasety VHS-  fabrycznie-  czy jakoś tak.   Tam by się waliło filmy, koncerty, po....  przyrodnicze itp...
    Przyznam się bez bicia że już oglądam na ebaju takie nagrane taśmy-  coś tam nawet zapisałem w schowku i może kupię.
Tutaj mam trochę lipę jakby.  Nienawidzę filmów z dubbingiem.  Albo oryginalny ew.  zwyczajem polskim z lektorem-  tyle ścierpię-  ale dubbing nie ma opcji...
   Chyba że fajny z tutejszym językiem-  ale ich ze świecą szukać
...
poczekajmy chwilę-  co Noris powie :)
« Ostatnia zmiana: 18-12-2023, 23:28 wysłana przez pień »

JaKub92

  • 1822 / 5492
  • Ekspert
18-12-2023, 23:26
Prawdę mówiąc pomyślałem również o założeniu takiego tematu oryginalnych kaset VHS z filmami oraz z muzyką, z tym że nie zdążyłem jeszcze porobić jakichś fajnych fot, a w tej chwili w pracy siedzę do rana. Wziąłem jedynie na pendrivie porobione wcześniej zdjęcia tych dwóch magnetowidów HITACHI, które wrzuciłem do wątku, żeby wrzucić z laptopa między czasie.
Jeśli chcecie założyć taki wątek, to śmiało - nie musicie pytać nikogo o zgodę hehehe
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

pień

  • 2246 / 1043
  • Ekspert
18-12-2023, 23:31
Hammer-   masz koncerta to wal nowy temat.   
 Ryzyk -fizyk

ja też ma kilka ale to są bajki od Disneya-  chyba ze dwadzieścia ich będzie

pień

  • 2246 / 1043
  • Ekspert
19-12-2023, 12:37
Pani listonosz przed chwilą przyniosła :)



Zafoliowana-  jednak trochę chyba wytrzymam i nie ruszam.   Dopiero jak nagram poprzednie-  a to jeszcze parę dni roboty hehehe

Hammer

  • 4691 / 2306
  • Ekspert
19-12-2023, 14:54
Taaa Hamer wal temat, a co pokażę? ten koncert jest gdzieś na taśmie, po prostu brakuje mi czasu, dla przykładu, zdobyłem ok 10 grubych gazet z rynku angielskiego sprzed lat wyłącznie o Beatlesach, przydało by się to zarchiwizować, kto to zrobi misiu? albo sterta gazet z WB z dodatkowymi przedrukami np II wojny ŚW....pewnie byście poczytali, no ale to czasu trza....

Poza tym nie tylko kasety oryginały są ważne, właśnie jak ten Jackson to zdobycze z wystawek zachodnich nagrane z satelit albo ich kablówek jak u nas jeszcze białoczarno było.....
Można znaleźć jakieś perełki

Hammer

  • 4691 / 2306
  • Ekspert
21-12-2023, 23:53
moje

Hammer

  • 4691 / 2306
  • Ekspert
21-12-2023, 23:57
cd

Hammer

  • 4691 / 2306
  • Ekspert
21-12-2023, 23:59
cd
« Ostatnia zmiana: 22-12-2023, 00:02 wysłana przez Hammer »

pień

  • 2246 / 1043
  • Ekspert
22-12-2023, 00:00
Fajne :)   Którąś z nich oceniasz wyżej w jakości zapisu od pozostałych? 
      Dla mnie osobiście podpada ta ostatnia Basf którą wkleiłeś.   Szkoda :(   bo mam ich sporo.     Może trafiłem na źle przechowywane?

pień

  • 2246 / 1043
  • Ekspert
22-12-2023, 11:56
Wzbogaciłem się o 5-cio pack takich kaset:
 
 
Fumfel nówki :)   A ta ze zdjęcia zaraz pójdzie do boju.
   Musiałem jedną otworzyć żeby sprawdzić jak wygląda szpulka z taśmą i stwierdzam że jest OK-  tak ładnie jak w Fuji Hifi
Sama kaseta również mechanicznie wydaje mi się wyższego sortu.    Pudełko już nie :(   Zwykła tekturka
  No ale ważniejsza kaseta :)   
Ponieważ dorównuje urodzie gejszy- a nazwa już zaklepana to stwierdzam że jest jak Lt. Gay Ellis  heheheeh
  Dowódca bazy księżycowej której załoga dzielnie bronii ludzkość przed atakami UFO.
Heheheheheh----   na używkach kasetach znalazłem serial pt.  UFO .
  Nawet nie wiedziałem że takie coś było-  chyba wcześniejsze niż Cosmos 1999.
     No ale sama szefowa bazy-   Gay Ellis, to zapewne wylany na ekran mokry sen scenarzystów,  jak powinna wyglądać pani leutnant w przyszłości.

Hammer

  • 4691 / 2306
  • Ekspert
22-12-2023, 12:56
Czapeczka ciśnie ? czy osłonka ze sreberka z czekoladki na czole przeciwufo?
Sprawdzaj czy kasety w rolkach mają metalowe ośki, te co miały plastykowe były dodupy, tak mówili gurukasetowi w swoich czasach....
SHG - super high grade.....

A tamte kasety co pokazałem oprócz Maxell i Fuji SVHS  to zwykłe codzienne wycieruchy na filmy.
Do audio sugerowano stosować najwyższe modele i coś w tym jest.
« Ostatnia zmiana: 22-12-2023, 12:59 wysłana przez Hammer »

pień

  • 2246 / 1043
  • Ekspert
22-12-2023, 13:51
Czapeczka ciśnie ? czy osłonka ze sreberka z czekoladki na czole przeciwufo?
  Mam niejaki problem z odczytaniem twoich wyobrażeń -  możesz wyrazić takim językiem typu > jak krowie na rowie -?   Może być wesoło heheheeh
    A co do taśm-  to zapewne racja a moje skromne doświadczenie z taśmami VHS  zdaje się potwierdzać myśl.   Do audio tylko najlepsze i nie ważne jakie to one zajebiste do filmów.