Audiohobby.pl

Jakie słuchawki nabyć? Luźna konsultacja :)

Ged

  • 1716 / 5912
  • Ekspert
02-07-2010, 20:15
Rafaell
Ja mam klimę, tylko trochę brumi :)

Rafaell

  • 5033 / 5907
  • Ekspert
02-07-2010, 20:21
 Najcichsza porządna klima to 30dB hałasu.

 W słuchawkach nawet zamkniętych to jakoś wyciąga z tła pomieszczenia :(                              

asmagus

  • 4439 / 5459
  • Ekspert

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
06-07-2010, 11:41
Nauszne jak HD 25-1.

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
06-07-2010, 11:41
Nauszne jak HD 25-1.

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
06-07-2010, 11:47
>> szwagiero, 2010-07-02 15:06:10
Fallow chyba Ci klima w pracy wysiadła... ;)

---

E tam :)) Po prostu im bardziej zajmuje sie innymi rzeczami a mniej tym hobby, zauwazam ze roznice ktore kiedys byly dla mnie przelomowe, epokowe, rzedu klas - teraz sa dla mnie, no po prostu sa - jakeis tam a czy na plus czy minus to chyba trzeba byc Mistrzem Yoda zeby to stwierdzic. Strasznie latwo jest kiedy uslyszy sie cos innego zaklasyfikowac to jako "lepsze" a kiedy metka ma wiecej zer, to hmmm, wydaje sie to oczywiste. Coz no.... :)) Najwieksza szkoda jest internet. Czy bylibysmy tak "zryci" bez internetu ? :) Nawet nie wiedzialbym ze mozna do tego stopnia interesowac sie czyms takim jak budowanie toru dla sluchawek.

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
06-07-2010, 11:49
Wiem wiem, ze wiekszosc uwaza to za piekne hobby, poszukiwanie wykwintu, delektowanie sie winem te sprawy. Dla mnie jednak mimo wszystko to bardziej choroba a przedmioty ktore stanowia o "istocie" tego hobby nic ze sztuka wspolnego dla mnie nie maja tylko z czysta inzynieria.

aasat

  • 2263 / 5893
  • Ekspert
06-07-2010, 11:49
>> fallow, 2010-07-06 11:47:18
Nawet nie wiedzialbym ze mozna do tego stopnia interesowac sie czyms takim jak budowanie toru dla sluchawek.

A dla mnie właśnie byłeś przykładem osoby budującej tor dla słuchawek :) mam na myśli Twoje boje z GS-1000

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
06-07-2010, 11:51
No oczywiscie, zrobilem to kiedy naczytalem sie na forach - ze tak "trzeba"/"wypada" :)) Zaczne sluchawki zacnego toru wymagaja. Gdybym nie drazyl przypuszczam, ze nigdy nawet nie zalozylbym Grado na glowe, bo nie zdawalbym sobie sprawy z ich istnienia.

aasat

  • 2263 / 5893
  • Ekspert
06-07-2010, 12:05
Ja miałem podobnie, ale w pewnym momencie sobie uświadomiłem, ze drożej nie zawsze znaczy lepiej. Teraz do słuchawek mam tor niżej 1kzł który daje rade każdym słuchawkom które posiadam.

Sporym zaskoczeniem dla mnie był dzwięk z CR-ki który bardziej mi się podobał od wzmacniaczy Rudistora, CEC\'a oraz Sensuaris\'a.

Rafaell

  • 5033 / 5907
  • Ekspert
06-07-2010, 12:09
 Człowiek urządzenie analogowe psujące się z wiekiem tak ze może faktycznie wyrwane Grado nie bolą

szwagiero

  • 2239 / 5912
  • Ekspert
06-07-2010, 14:49
>> fallow, 2010-07-06 11:47:18

Po prostu wydaje mi się, że przesadzasz teraz trochę w drugą stronę. Stwierdzenia typu, że "słuchawki grają jak słuchawki" są raczej oczywiste, ale tak można powiedzieć o wszystkim. Kiedyś przesadzałeś z żąglowaniem klockami, słuchawkami itd. i wtedy też za pewne sporo osób patrząc na to pukało się w głowę, teraz znowu według mnie przeginasz w drugą stronę.

>E tam :)) Po prostu im bardziej zajmuje sie innymi rzeczami a mniej tym hobby, zauwazam ze roznice ktore kiedys >byly dla mnie przelomowe, epokowe, rzedu klas - teraz sa dla mnie, no po prostu sa - jakeis tam a czy na plus czy >minus to chyba trzeba byc Mistrzem Yoda zeby to stwierdzic. Strasznie latwo jest kiedy uslyszy sie cos innego >zaklasyfikowac to jako "lepsze" a kiedy metka ma wiecej zer, to hmmm, wydaje sie to oczywiste. Coz no.... :))

Ocenianie różnicy czy to jest klasę wyżej czy niżej czy tylko pójście nie do przodu ale w bok, tzn. granie tej samej klasy tylko po prostu "inne" - ja jednak to rozróżniam zarówno w sprzęcie jak i w słuchawkach, dla mnie one nie różnią się jedynie charakterystyką. Pisałeś o tym, że ortho nie różnią się dla Ciebie od dynamików - cóż, mam odwrotne zdanie na ten temat. Nie trzeba być mistrzem Yoda, wielokrotnie też przekonałem się o tym, że tańsze może grać lepiej i nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.

>Najwieksza szkoda jest internet. Czy bylibysmy tak "zryci" bez internetu ? :) Nawet nie wiedzialbym ze mozna do >tego stopnia interesowac sie czyms takim jak budowanie toru dla sluchawek.

Oczywiście, gdyby nie internet to dzieci spędzały by czas na podwórku, a nie gapiąc się w monitor i czytając głupoty ;) Są jak zawsze plusy i minusy. Gdybym ja nie poznał kolegi, który kiedyś sprzedał mi Tonsile SD-426 (które nota bene były największym skokiem jakościowym w moim życiu jeśli chodzi o audio :)) to bym na pewno kilka następnych lat słuchał na słuchawkach z marketu za 20 PLN, być może bym się kiedyś dowiedział, że można lepiej... To, że komuś może sprawiać większą frajdę słuchanie muzyki na kiepskim sprzęcie, a inny zamiast słucha muzyki słucha dźwięków i szuka dziury w całym, to jest bardzo obszerny temat i przyczyn może być wiele. Ja przykładowo kiedyś słuchałem o wiele więcej na kiepskim sprzęcie i sprawiało mi to dużą frajdę, teraz też jest frajda, tylko że czasu coraz mniej... jak się było dzieciakiem, to ogólnie wszystko było fajne, teraz jest trochę inaczej... itd. itp.

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
06-07-2010, 15:09
A o czym my wlasciwie rozmawiamy :) ?

Dla przypomnienia: Powiedzialem, ze dla mnie wszystkie sluchawki w zasadzie graja podobnie do siebie poza K1000, ktore sa w pol drogi do glosnikow. Oczywiscie dalej tak uwazam. Co nie zmienia faktu, ze i tak wole pod wieloma wzgledami K701 i HD 380 Pro.

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
06-07-2010, 15:10
Stwierdzenie, ze sluchawki graja jak sluchawki to byla odpowiedz na post Piotra Ryki. Aby _DOBITNIE_ pokazac, ze sluchawki graja jak sluchawki poniewaz maja konstrukcje sluchawek, i tak tez je odbierem. A jedynie K1000 w znaczacy sposob roznia sie konstrukcyjnie od innych i tez w znaczacyc sposob inaczej graja. Jest to dla mnie znacznie wyrazniejsza roznica niz technologia przetwornika.

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
06-07-2010, 15:11
(czy dowolne cechy charakterystyki samych sluchawek) takie jak ch-ka pasma przenoszenia czy CSD.