Audiohobby.pl

Walkman kasetowy

nano

  • 9079 / 4992
  • Ekspert
27-09-2020, 18:14
ladny   mnie sie  b b b  podoba   super
dziala   bo ja akurat  odebralem osobiscie  sprawdzielm  wsio ok
zaplcilem bo dzialal
i jka wystrtowalm  drugi raz w domu   to umarl
bo mnie szlag
pokaze pozniej

Hammer

  • 4686 / 2300
  • Ekspert
27-09-2020, 19:09
Z Panasonicami metalowymi jest jeden podstawowy problem, aby go otworzyć trzeba mieć wzornik z pinami, wzornik kładzie się od góry piny przesuwają "zapadki" i blaszka otwiera się, nie masz wzornika jesteś w dupie ciemnej jak ja kiedyś jak próbowałem . . . . .  no chyba że jest jakiś cudny sposób na to to chętnie poznam.

flyingcircus

  • 425 / 2773
  • Zaawansowany użytkownik
28-09-2020, 10:28
Niestety większość. Ale na pewno DD-11 ma pasek. Zębatkę można kupić zamiennik metalowy.

metalowy? wykonanie takiego zamiennika to nielada wyczyn, a w dodatku niezbyt praktyczny, bo kto widzial laczenia zebatki metalowej z plastikowa? przeciez to by dlugo nie dzialalo.
a ta 3ka fajna, tez jej nie mam, myslalem ze masz WM-33 ten z korektorem

Z Panasonicami metalowymi jest jeden podstawowy problem, aby go otworzyć trzeba mieć wzornik z pinami, wzornik kładzie się od góry piny przesuwają "zapadki" i blaszka otwiera się, nie masz wzornika jesteś w dupie ciemnej jak ja kiedyś jak próbowałem . . . . .  no chyba że jest jakiś cudny sposób na to to chętnie poznam.
a ja myslalem ze tylko sony utrudnia zwyklym amatorom napraw jakiegokolwiek wgladu do srodka urzadzenia ;-)
« Ostatnia zmiana: 28-09-2020, 10:31 wysłana przez flyingcircus »

tomek05

  • 176 / 1654
  • Aktywny użytkownik
28-09-2020, 12:38
a ja myslalem ze tylko sony utrudnia zwyklym amatorom napraw jakiegokolwiek wgladu do srodka urzadzenia ;-)
Tak, walkmany Sony i Panasonic z tego co przerabiałem potrzebują specjalnych szablonów serwisowych. Bez nich otworzenie lub ponowne złożenie graniczy z cudem :-) Nie wiem czy to dotyczy wszystkich modeli, ale w tych wielkości pudełka na kasetę na pewno. Odpuściłem sobie kiedyś temat walkmanów jak rozebrałem po ciężkich bojach Soniaczka (nie pamiętam modelu) ale metalowy, rewers, DD, dolby B,C itp. Z miesiąc walczyłem żeby to poskładać, nie miałem wyjścia bo bym musiał odkupić gościowi, a tanie to nie było.

To nie utrudnianie wglądu amatorom, tylko wynika to ze zwartości konstrukcji.

Jan61

  • 206 / 3760
  • Aktywny użytkownik
28-09-2020, 13:39
metalowy? wykonanie takiego zamiennika to nielada wyczyn
Wyraziłem się nieprecyzyjnie, chodziło mi o dodatkowe wzmocnienie zębatki metalowym pierścieniem.
Janusz

flyingcircus

  • 425 / 2773
  • Zaawansowany użytkownik
28-09-2020, 15:57
teraz wszystko jasne, sam wymienialem na taki w WM-D3
ale tu nie chodzi o wzmocnienie, tylko o latwiejsze wykonanie samej zebatki, tak aby przenosila naped, metalowa czesc "aktywuje" dzwignie dla funkcji play (takie male 3 zabki).
zrobienie tego wszystkiego w plastiku by bylo znacznie trudniejsze.

 

flyingcircus

  • 425 / 2773
  • Zaawansowany użytkownik
28-09-2020, 16:32
Walkmany roznych formatow.

flyingcircus

  • 425 / 2773
  • Zaawansowany użytkownik
28-09-2020, 16:36
dzis zamowilem Walkman'a najnowszej generacji ;-)
odtwarzacz cyfrowy Sony NM-A55L
trzeba isc z duchem czasow ;-)



Jan61

  • 206 / 3760
  • Aktywny użytkownik
28-09-2020, 17:35
ale tu nie chodzi o wzmocnienie, tylko o latwiejsze wykonanie samej zebatki, tak aby przenosila naped, metalowa czesc "aktywuje" dzwignie dla funkcji play (takie male 3 zabki).
Oczywiście. Jednakże typowe pęknięcie koła zębatego występuje na całej szerokości, nie samego ząbka, tak więc ten przykręcony pierścień, moim zdaniem wzmacnia koło zębate.
Janusz

tomek05

  • 176 / 1654
  • Aktywny użytkownik
28-09-2020, 18:06
Tak przypadkowo wyszperałem w stercie kaset i płyt

Jak widać starożytni kosmici już tu byli ze swoimi mackami, ale chyba jest komplet.

Już do mnie trafił :-) Janusze byli, szkód narobili, pourywali to i owo ale da się uratować. Znów dłubanina z mikroskopem :-)
Relacje dam w moim wątku:
http://audiohobby.pl/index.php?topic=13647.msg451882#new

flyingcircus

  • 425 / 2773
  • Zaawansowany użytkownik
29-09-2020, 11:45
Oczywiście. Jednakże typowe pęknięcie koła zębatego występuje na całej szerokości, nie samego ząbka, tak więc ten przykręcony pierścień, moim zdaniem wzmacnia koło zębate.

Nie mialem na mysli ze pekniecie pojawia sie kolo "zabka", a to ze ten zabek wystepuje teraz na metalowym pierscieniu.
Metalowy pierscien nie wzmacnia kola, bo powierzchnia plastiku kola zebatego jest zmniejszona, a wiec jest bardziej podatna na pekniecia, dodatkowo polaczenie metalu z plastikiem za pomoca srubek w 6 punktach dodatkowo go oslabia.
Najwazniejsze ze to teraz metal uderza w dzwignie, a nie plastikowy zabek i to jest sluszne rozwiazanie.
Zreszta napisalem do Pana "konstruktora" ze ten zabek ma zmniejszona powierzchnie w porownaniu do oryginalu i powoduje to pewne niedogodnosci, no ale setki jego klientow nie narzekalo wiec... 
dobrze ze ta czesc zapasowa istnieje bo klikanie drazni niejednego i ze znalazl sie ktos to sprobowal to wyeliminowac.

flyingcircus

  • 425 / 2773
  • Zaawansowany użytkownik
29-09-2020, 16:20
czasem trzeba odkopac zapomniane Walkmany...

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
29-09-2020, 16:32
czasem trzeba odkopac zapomniane Walkmany...



800-tka to jest maszyna ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

flyingcircus

  • 425 / 2773
  • Zaawansowany użytkownik
30-09-2020, 17:01
Wyciagam z pudla Walkmany, zrobilem sobie "baze" w excel'u bo nie wiem co mam.
robie fotki i starannie je pakuje
WM-100

nano

  • 9079 / 4992
  • Ekspert
30-09-2020, 18:45
normalne dawki  ..  dzialki
mi sie kojarza  szok