Audiohobby.pl

Jakie sieciówki polecacie ?

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
05-07-2012, 14:58
Metoda nr 1 na linki - zaciskamy stosowną końcówkę kablową, taka tulejka aluminiowa standaryzowana wymiarami pod konkretne przekroje. Praski uniwersalne są najlepsze, ale koszt to około 500zł za taką.
Metoda nr 2 - oblutować koniec przewodu.

atlon11

  • Gość
05-07-2012, 15:00
Osobiście nie mam przekonania do uzdrawiaczy prądu, gdyż przeważnie wprowadzają więcej ograniczeń, niż zalet. Odfiltrowują, jakieś tam niby zakłucenia, ale razem z dzwiękiem. I komuś, kto w to wierzy wydaje się że gra lepiej... czyściej, przestrzenniej. A ograniczeń nie słyszy... pewnie do czasu, dopuki nie wystawi ich na sprzedaż he:)

http://www.hifi.pl/gielda/wyswietl.php?grupa=kondycjoner

Cały bubel, dodatkowy wymysł producentów dla rozszeżenia oferty i zarobku na napalonych klientach. Szkoda d...ę zawracać takimi pierdołami, które mogą się nadawać, ale pod komputer, TV itd.  Lepiej zrobić profesionalny uziom wbijając kilka skręcanych 1,5m odcinków szpili. Efekt słyszalny od razu - czystrzy dzwięk, głabsza i bardziej cztelna scena. A że było kilka osób w tamtym czasie, to i wszyscy stwierdzili jednoznacznie pozytywny wpływ uziomu na dzwięk.

Zamiast wszelkiego rodzaju kondycjonerów, lepiej wykonać listwę w solidnej nie magnetycznej obudowie, wstawić rodowane gniazda łącząc wszystko szyną z miedzi pokrytej rodem. Dwie listwy oddzielnie zasilane, jedną pod DAC\'i, Transporty, PreAmpy, drugą pod Końcówki Mocy. I tak dla mnie gra najlepiej.

Być może jest na świecie kilka uczciwych/solidnych firm produkujących kondycjonery poprawiające dzwięk, przy czym nie powodujące najmniejszych degradacji dzwięku, bez względu czy są obciążone 30-oma watami czy 3-ema kW. Z chęcią takich posłucham.

atlon11

  • Gość
05-07-2012, 15:02
>> lancaster, 2012-07-05 10:28:50

 dj, z tanich rzeczy topowego dxwieku nie bedzie. Z drogich roznie to bywa. Drozsze maja wiekszy potencjal i tyle.

Dokładnie, i nie raz o niebo większe wymagania wobec systemu, gdzie sama elektronika Levinsona to zdecydowanie za mało:)


Dj

  • 1088 / 4674
  • Ekspert
05-07-2012, 15:04
używam PlayStation 1 pierwszej wersji jako odtwarzacz cd. zasilanie jest lekko zmodyfikowane, przemalowane na czarny kolor, wtyki RCA pozłacane i inne takie bajery, a sieciówka szpeci mi wygląd:)

Dj

  • 1088 / 4674
  • Ekspert
05-07-2012, 15:10
obudowa została przemalowana na czarny kolor.:)

Dj

  • 1088 / 4674
  • Ekspert
11-10-2012, 18:16
Dziś testowałem kabelek swojej konstrukcji vs oryginalny.
wtyczka za 12zł + druty stosowane do instalacji elektrycznej 2mm
kabel składa się z 3 żył jest spleciony w warkocz.
po zmianie orginalnego kabla w wzmaku na ten usłyszałem

Ostrzejszą górę jest bardziej energetyczna żywsza mocniejsza, do moich kolumn to nie pasuje i jest trochę za ostro.
Bas jest słabiej słyszalny za to szybciej narasta mamy od razu uderzenie, krótsze jest jego wybrzmiewanie.
Wzmak mniej szumi na kolumnach i tutaj jestem bardzo zdziwiony, nie sądziłem że kabel może spowodować taki efekt.
 

Dj

  • 1088 / 4674
  • Ekspert
11-10-2012, 19:13
http://www.we-dwoje.pl/jak;zaplesc;modny;warkocz,artykul,16221.html
kabel jest zapleciony tak jak ma go kobieta z kolczykami, nie ma ekranu jest to wersja budżetowa. koszt to 26zł jak się nie mylę.

Dj

  • 1088 / 4674
  • Ekspert
11-10-2012, 19:14
zamiast kabel ma być warkocz.

Dj

  • 1088 / 4674
  • Ekspert
11-10-2012, 19:54
trzeba będzie założyć ekran na kabel wewnątrz wzmacniacza. jeden kanał buczy przy bardzo dużej głośności.
kabel przebiega blisko trafa na prawy kanał, wywołuje to najprawdopodobniej buczenie.
Buczenie zaczyna być słyszalne na 3/4 skali bez źródła dźwięku. najczęściej takie buczenie słychać w wzmacniaczach lampowych.

Dj

  • 1088 / 4674
  • Ekspert
11-10-2012, 20:41
Jutro jak będę miał trochę wolnego czasu postaram się zrobić taki kabelek do CDka i spróbować opisać różnicę jeśli takie będę słyszał.
Kabel jest zamocowany na stałe ponieważ moje urządzenia nie mają gniazd zasilania w obudowie.
co się jeszcze zmieniło, Bas bardziej szorstki, wzmacniacz ma lepszą kontrolę dźwięku na wyższej głośności, tutaj różnica jest spora moim zdaniem.

Dj

  • 1088 / 4674
  • Ekspert
12-10-2012, 15:41
plecionka do cd została wykonana z 2mm linki miedzianej.
efekt jest chyba podobny jak na wzmacniaczu, lepiej słychać szybki oddech, jest pełniejszy ale basu chyba znów jest mniej,  średnica ma inny odcień, dźwięk jest jaśniejszy. w niektórych nagraniach popowych pojawiły się nowe dźwięki na granicy percepcji w górnym zakresie częstotliwości.
Łatwiej jakby rozróżnić dźwięki tak jakby dźwięk był bardziej rozdzielczy, było go mniej a jednak gra to samo. być może wyższego basu jest mniej i mam takie wrażenie.
   

Bacek

  • 2366 / 5895
  • Ekspert
12-10-2012, 16:53
To jak już poruszamy tematy szkoły to mnie uczyli że każdy kabel kończy w ziemi.

http://www.przewodyelektryczne.com.pl/11-kable-ziemne

Więc Tobie pewnie bardziej przyda się przewód zasilający.

ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Dj

  • 1088 / 4674
  • Ekspert
12-10-2012, 17:52
zobaczymy. kabelek w cd wygląda teraz bardzo fajnie, wygląda jakby był standardowo zainstalowany. kabel waży teraz 700gram. łączna waga odtwarzacza to ponad 10kg;-)

Dj

  • 1088 / 4674
  • Ekspert
12-10-2012, 17:56
uziom powinien mieć wzmacniacz, jeśli uziom ma również cd to łatwo o pętle masy... ja nie posiadam uziomu ani w cd ani w wzmaku. planuje do wzmacniacza zainstalować uziom, ciekawe czy coś wniesie w brzmieniu taki zabieg.

krz

  • 88 / 5310
  • Użytkownik
13-10-2012, 08:39
A ja mam takowe pytanie...

Czy w sklepach typu Castorama/Obi jest możliwość zakupu wtyków żeńskich IEC?
W OBI się nie spotkałem, ale zastanawiam się nad wybraniem do Castoramy.
krz