Audiohobby.pl

Poznań - nowe miejsce spotkań audio.

konto_usuniete

  • 56 / 5437
  • Użytkownik
14-12-2008, 01:29
Poprzednie w odwrotnej kolejności "of kors"

Yamamoto - śliczna konstrukcja
Benchmark z maleńkim ale żwawym Trendsem.

konto_usuniete

  • 56 / 5437
  • Użytkownik
14-12-2008, 01:33
DAC-i . Weiss, Benchmark, Mytek

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
14-12-2008, 01:42
Gustaw
a jakies sprawozdanie typu bryk, bo już dziś późno, będzie ?

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

konto_usuniete

  • 56 / 5437
  • Użytkownik
14-12-2008, 01:46
>> Rafaell, 2008-12-14 01:42:22
Gustaw
a jakies sprawozdanie typu bryk, bo już dziś późno, będzie ?

Dzisiaj już wysiadam, sorry :)

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
14-12-2008, 01:56
Dobranoc
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

lancaster

  • Gość
14-12-2008, 09:26
No t moze nieśmiao zacznę :)

Srzetu byo jak na mo gust spooooro....gosci bylo spoooro :)
Urodzaj jednym słowem.
Urzadzen bylo na tyle duzo ze na dobrą sprawe chocbysmy sie wściekli nie bylismy w stanie wszystkich porównac i wyrobić sobie jakiejkolwiek nawet bardzo zgrubnej opinii...choc o kilku urzadzeniach niewątpliwie i na szczęscie sie udalo :)
OK, dosc tego bleble ble :)

Przyechaem na spotkanie OK 17. Na "wejscie" graly dynaudio Iwa....tak jak pialem fanem Dynaudio nie jestem, nie bylem....wogóle co to za pytania o tą firmę do mnie?:)
A tak serio...zagralo to ładnie i niedrażniaco. Mozna powiedzieć stereotypowo dla Dynaudio(moze u mnie to juz psychoakustyka :)) w kazdym razie ladnie zarysowany wokal i ogolnie lekko uladniony dxwięk. Dosłodzona gora, dosć ładna przestrzen ale tez w danym pomieszczeniu i z dana elektroniką(nawet nie wiem do czego byly podpiete - Iwo to byl Twoj tor w całosci ?) bas lekko plynał.
Czy mnie męczyly/drażnily ? O dziwo nie :)
Sluchalo sie dosć przyjemnie, raczej lżejszego repertuaru. Z rzeczy ktorych mi ew. brakowalo to gwaltownosć.
No to przepinka na APS....hmmmm....Iwo wspominal ze bedzie zmienial glośniki ?:)
Żartuje oczywiscie, ale co by nie mowić APS przypady mi do gustu duzo bardziej.
Szczerze mowiąc co juz nie raz wczesniej pisalem(i polecalem) sa to dla mnie świetne kolumny/propozycja systemu.
Mialem za duzo nie pisać, coby nie bylo ze kadze ale dxwiek jest naprawdę uczciwy, szybki, barwny, rzetelny i do tego uniwersalny.
Sluchane obok monitory aktywne Mackie podobay mi się mniej a monitory na Fostexie to juz wogole w mojej opinii zaliczyly wywrotke :)
....choc cena takiego DIY nalezy pamietać to ok 20% ceny APS.
W kazdym razie myśle z czystym sumieniem mozna wystawić te paczki obok najlepszych w swojej klasie cenowej(na audiofilskim rynku).
No zabaw cześc dalsza....:)
Podpinka mniejszych APS(IO)...dxwiek w mojej opinii nie tak angazujący jak w AEON.
Na pewno technicznie bez uwag, jednak AEON uwazam za bardzo udane i angazujaco grajace zestawy a mniejsze monitory to jak dla mnie rzetelne narzedzie.
Cięzko to nawet opisać, one brzmią niby podobnie ale te większe maja "to coś" :)
....jak dla mnie podkreslam. czyli to cos co sprawia ze zostalbym przy AEON.

No to skoro juz mieliśmy obsluchane tych kilka kolumienek przyszla pora na DAC....a byo tego trochę :)
Benchmark, Mytek i niewątpliwa gwiazda - Weiss....moze teraz conieco koledzy ????

....bo jest co pisac....yamamoto, GS1000, uffff....wrazeń narawde sporo :)


Wielkie dzieki dla gospdarza za zorganizowanie spotkania i pozdrowienia dla Wszystkich.
Milo bylo poznac kilka osob i mam nadziee chłopaki ze bedziemy sie spotykac częściej :)
....w sumei juz jestesmy poumawiani:)

iwok

  • 169 / 5910
  • Aktywny użytkownik
14-12-2008, 10:55
>Iwo to byl Twoj tor w całosci ?

Poza dynkami z mojego systemu grały monobloki i kable sygnałowe.  "Gościnnie" występował Benchmark i kable głośnikowe gospodarza (miedź srebrzona).

Swoją droga chyba wiem co nie wypaliło - mały defekt techniczny w monoblokach (w końcu to amatorskie DIY :-).  Już poprawiłem, słucham tej samej co wczoraj Kari i jest co tu dużo mówić: lepiej :-)))

Musimy się kiedyś umówić w moich "warunkach akustycznych" na porządny odsłuch bez usterek technicznych.

lancaster

  • Gość
14-12-2008, 11:32
No pewnie ze chetnie poslucham....ale zlitujcie sie juz z Kari :)
Ona est naprawde fajna ale jeszcze bardziej znana jest z tego ze jest wszędzie :)))

iwok

  • 169 / 5910
  • Aktywny użytkownik
14-12-2008, 11:54

...ale zlitujcie sie juz z Kari :)

:-))))))

dobra, może być Up Gabriela ;-)

lancaster

  • Gość
14-12-2008, 11:55
trolle !:)

lancaster

  • Gość
14-12-2008, 13:28
No to ora na DAC....mielismy wczoraj do dysozycji 3.

Mytek - sluchaem go juz wczesniej i uważam za bardzo dobry przetwornik. Dynamika, przestrzen, barwy i ładne wypelnienie srednicy. Świetna kontrola w calym paśmie przy jednoczesnej duzej dozie....muzykalności ? Trudne slowo i niedefiniowalne ale uzyte w stosunku do Myteka myśle jest bardzo na miejsc.
Po prostu technicznie bardzo dobry i do tego przyjemnie się sucha.

Benchmark - rowniez suchany przeze mnie juz wczesniej. W tym porwnaniu rożnily sie detalami.
W zasadzie jedna większa roznica to nieco inne budowanie sceny. Benchmark grał szerszą i większą, Mytek bliższą z nieco bardziej namacalnym 1-szym planem.
Urzadzenia podobnej klasy, jak koledzy latwo odgadli przez moe preferencje odnośnie blizszej prezentacji zostawilbym sobie Myteka, ale Benchmark jest klasa i niektórzy sluchajcze mogą uwazam slusznie sie ze mna nie zgodzic wybierajac wlasnie jego.
Przekaz otwarty a przy tym nie nachalny.

Tak jak pisaem oa urzadzneia zblizone cenowo i klasa brzmienia, a preferencje i ocenę pozostawiam sluchaczom opisując  urzadzenia jako róznice pomiedzy nimi a nie wskazanie lepszosci.

np i....:
Weiss. Dynamika którą gorował nad pozostalymi DAC nie pozostawila mi cienia wątpliwości ktore urzadzenie podoba mi sie najbardziej :)
Kontrola w calym zakresie i do tego naturalnosć prezentacji a do tego jej wybarwienie przypominao mi to co jakiś czas temu slyszałem z DCS Puccini.
Lubię takie granie, nie ukrywam tego i Weiss bardzo mi przypadl do gustu.
Nic sie nie snulo nawet ptzez moment a caosc podana bardzo wiarygodnie z duzą dynamika i różnicowaniem barwy.
Prezentacja sceny wgłąb super. Od namacalnego pierwszego planu do wrazen odbieranych z głebi sceny. Wszystko rytmiczne...dobry jest :)
20Kzł.


Cashlack

  • 1566 / 5815
  • Ekspert
15-12-2008, 00:12
Marek, a tak w skrócie: który zestaw najlepiej zagrał by dla mnie Kult, FNS i Janerkę?
Lity drut, first watt, full range.

fistulator

  • 348 / 5909
  • Zaawansowany użytkownik
15-12-2008, 09:17
>> lancaster, 2008-12-14 13:28:19

Lubię takie granie, nie ukrywam tego i Weiss bardzo mi przypadl do gustu.
Nic sie nie snulo nawet ptzez moment a caosc podana bardzo wiarygodnie z duzą dynamika i różnicowaniem barwy.
Prezentacja sceny wgłąb super. Od namacalnego pierwszego planu do wrazen odbieranych z głebi sceny. Wszystko rytmiczne...dobry jest :)
20Kzł.


---> 20k?  cena oficjalna to chyba 13.500 USD...

chrees

  • 1653 / 5911
  • Ekspert
15-12-2008, 10:58
13500$ za wersję "cywilną". Wersja "pro" (DAC1MkII) nie różni się brzmieniowo i kosztuje wielokrotnie mniej :-)


-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

arek

  • 15 / 5900
  • Nowy użytkownik
15-12-2008, 13:46
Chrees dobrze mowi :) wersja cywilna to MEDEA , wersja pro to ta ktorej sluchalismy, czyli  DAC1MK2, a roznia sie :
MEDEA nie ma przelotek cyfry z 3 wejsc, tym samym jest ubozsza o 3 trafka Scientific Conversion SC961-04, i pare kondensatorow SMD, ma  za to wejscia cyfrowe rowniez w formie RCA (zrobione w dosc prosty sposob - sygnal wchodzi bezposrednio w uklady wejsciowe z pominieciem transformatorow, i na zwyklej wielozylowej tasmie) ma tez wyjscia RCA - czyli podsumowujac jesli chodzi o wnetrze : ma  mniej o 3x jakies 35$ za trafa cyfrowe , a wiecej o jakies 6 x 2$ za gniazda RCA :)

do tego dochodzi ladna aluminiowa, audiofilska obudowa - reszta jest identyczna - natomiast roznica w cenie to przy aktualnym kursie 2x - czasem warto zajrzec do sektora proaudio - bo za sporo mniejsze pieniadze otrzymujemy dokladnie ten sam produkt ;)

tutaj jest test w 6moons i foto bebechow :
http://www.6moons.com/audioreviews/weiss/weiss_2.html

przy okazji pieknie dziekuje za spotkanie - milo mi bylo Was poznac :)

fasd