Audiohobby.pl

Muzyka do słuchania w okresie żałoby ...

ogorek

  • 855 / 5242
  • Ekspert
12-04-2010, 21:25
Zaglądam na forum ale widzę głównie egzaltację doniesieniami i podejrzeniami w wiadomej sprawie. O sprzęcie mozliwe, że nie wypada dyskutować ale myślę, że można o muzyce stosownej w takiej chwili.

Kiedyś od razu skierowałbym się w stronę muzyki poważnej (mimo, że nie jestem jej konerserem)

I tak od soboty słuchałem:
- Mozart Klavierkonzerte KV 466 & 467
- Rodrigo Concierto de Aranjuez (raz w wykonaniu Marco Socias z orkiestrą Ciudad de Granada, raz w wykonaniu Paco del Lucia)
- Vivaldi w wykonaniu G.Carmignola i Venice Baroque Orchestra (dyr. Andrea Marcon)

Ale powiem szczerze, że do zadumy, refleksji nad życiem i śmiercią najbardziej mnie skłania płyta:
- DAMAGE zespołu LAMBCHOP

Dla osób, które płyty (i zespołu) nie słuchały zwodnicze moze być to, ze zespół należy do kategorii Country.
Ostatnio w wątku u słuchawkach Grado @Rolandsinger deprecjonował muzykę DireStraits jako pochodną od Country. Muzycy Lambchop wyglądają jak muzycy Country, używają instrumentów tradycyjnych w tym gatunku muzyki ale niektóre ich płyty (np. wspomniana Lambchop) kompletnie nie brzmią jak kategoria Country.

Płyta przejmująca, melancholijna, polecam zwłaszcza w takiej chwili.

Może ktoś poleci coś podobnego w klimacie ?
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

garnooh

  • 101 / 5193
  • Aktywny użytkownik
12-04-2010, 21:27
Wpisz do youtuba SOPHIA  Herbstwerk  to jjest dopiero muza na dni żałoby , Dark ambient
POLECAM



===============================
tattoo 4ever
www.artline-tattoo.com

Road To Nowhere

  • 1033 / 5905
  • Ekspert
12-04-2010, 21:51
A ja słucham Cassandry Wilson ,też chyba może być ?

ogorek

  • 855 / 5242
  • Ekspert
12-04-2010, 22:10
Zmieniłem Lambchop na:

Lisa Gerrard, Patric Cassidy "Immortal Memory". Kiedyś nie mogłem przesłuchać tej płyty, terz pasuje do nastroju.
Wracając do płyty Damage, to nie jest tylko nastrój ale taki trochę rachunek sumienia i przygotowanie się do odejscia (przynajmniej ja tak to odbieram). Do tego bez mocnej ekspresji ...

Jutro poszukam plyt, artystów o których wpomnieliście

Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

almagra

  • 11514 / 5557
  • Ekspert
15-04-2010, 00:00
Zdecydowanie King Crimson...

Bednaar

  • 556 / 5861
  • Ekspert
15-04-2010, 00:08
No nie wiem, takiego "Cat Food" czy "Dinosaur" (to drugie to z THRAK) raczej nie kojarzę z żałobą.
Reasumując: zdecydowanie nie wszystko Krimzonów.
Mnie w przeżywaniu żałoby pomaga muzyka w rodzaju: Keith Jarrett "The Koln Concert".

-Pawel-

  • 4724 / 5507
  • Ekspert
15-04-2010, 00:28
Moje typy:

Gustaw Mahler - Symphony No. 5
W. A. Mozart - Requiem
Ulver - A quick fix of melancholy
Ulver - Shadows of the sun
Venetian Snares - My Dawnfall(OST)

Rafaell

  • 5033 / 5899
  • Ekspert
15-04-2010, 20:28
Podobno kapitalni artyści zjadą  do Krakowa tak że muzyka żałobna będzie na najwyższym światowym poziomie

 http://krakow.pl/komunikaty/?MODE=mpkom&TYPE=show&kom_id=11094

Przebąkują także coś o Filharmonikach Berlińskich? przyjazd ich zaproponował prezydent Niemiec ciekawe czy temat będzie podjęty przez stronę polską ?

Rolandsinger

  • 2894 / 5903
  • Ekspert
15-04-2010, 21:10
Metallica, "Master Of Puppets", Sepultura "Dante XXI"


_____________________________________

Nowe oferty słuchawkowe: http://forum.mp3store.pl/topic/63214-sluchawki-wysokich-lotow-wyprzedaz/
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

cadam

  • 4401 / 5904
  • Ekspert
15-04-2010, 21:15
Fryderyk Chopin - Marsz Żałobny

cocor2007

  • Gość
15-04-2010, 21:46
A really wonderful take on the music of Jimi Hendrix -- an all-piano trio headed by Geri Allen, and one that presents Jimi\'s songs in a wonderful new way! There\'s a completely different feel to these recordings than any famous Hendrix sides -- and Allen really does a great job of unlocking the joy and sensitivity in Jimi\'s compositions, with some key sonic assistance from pianists Mark and Scot Batson. Titles include "Message To Love", "Cherokee Mist", "Manic Depression", "Wind Cries Mary", "Love Or Confusion", and "1983".