Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

Karol

  • 2011 / 4329
  • Ekspert
06-09-2014, 12:35
4m,
ciekawe i zarazem trudne pytanie.
Wziąłbym przynajmniej ze 3 pary. :-)
Ale pytałeś o te jedne, jedyne.
Będzie to dalej mocno dyplomatycznie, ale powiem tak.
Mogłyby to być SR-009, ale z torem Johny-ego.
Albo z jeszcze lepszym... :-)

Ged

  • 1716 / 5901
  • Ekspert
06-09-2014, 13:12
Karolu
Bardzo dziękujemy za relację, widać, że włożyliście dużo pracy w organizację spotkania i odsłuchy.

Jak zapewne wiesz (z tego wątku) ja nie słyszę dużych różnic pomiędzy wzmacniaczami napędzającymi Staxy.
Interesuje mnie zatem czy robiliście ślepe testy porównujące firmowe wzmaki Staxa z LRT-Spectral ?
Tego typu ślepe porównania robiliśmy u Stefana/Ductusa i wyszły z korzyścią dla LRT, potem już nigdy nie powtórzyliśmy tego efektu. A zapewniam Cię, że zaprzęgałem do napędzenia Staxów różne wzmaki, niektóre bardzo drogie :).
Pozdrawiam
Włodek

Alucard

  • 2552 / 3607
  • Ekspert
06-09-2014, 14:04
Jak któryś z Panów będzie się pozbywał swoich SR009 albo SR007 MK2 to dajcie znać. SR 407 w dobrej cenie też chętnie zobaczę.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

wiktor

  • 2503 / 5899
  • Moderator Działu Słuchawki
06-09-2014, 14:16
Karolu, Janku,

dobrze się stało, że przetestowaliście ten legendarny tor Johnego. Czytając tekst Karola, coś tam i ja usłyszałem. Bardzo dziękuję za relację.

pastwa

  • 3815 / 5899
  • Ekspert
06-09-2014, 14:34
Karol, Johny,


Jak glosno sluchacie na swoich zestawach ? Czy czesto sa to cisnienia koncertowe, czy tez bardziej umiarkowane poziomy glosnosci ?

brodacz

  • 1780 / 3834
  • Ekspert
06-09-2014, 14:48
...
Mam nadzieję poczytać jeszcze o tych Yamahach YH 1000 Tak mnie ten niski bas zaciekawił.........



Marek,
trochę na temat tego jak grają słuchawki, które Cię zaciekawiły napisałem w wątku "Yamaha YH-1000 - legenda ortho".
Żebyś nie szukał, to tu masz linka:  http://audiohobby.pl/index.php?topic=4859.195.
Zdaje się, że moje odczucia co do granie YH-1000, w całej rozciągłości podziela Intuos.
Mogę zdradzić, że dla odmiany Johny-emu za bardzo do gustu nie przepadły.
Powiem na usprawiedliwienie Yamach, że na tym wzmacniaczu jaki mieliśmy do dyspozycji, mnie chyba też by nie zachwyciły mimo, że jestem wielkim zwolennikiem ich grania.
Na Cary Sli-80, na którym zazwyczaj ich słucham, grają o niebo lepiej.
Aby zaciekawić Cię jeszcze bardziej, powiem z całą odpowiedzialnością, że dosyć trudno jest znaleźć słuchawki, które miały by lepszy bas. Może Abyss-y, o których teraz robi się coraz głośniej, ale ich nie słyszałem.
Z tego co miałem okazje posłuchać, przychodzi mi do głowy jedynie Orfeusz, z dedykowanym wzmacniaczem HEV 90.
Moim zdaniem, tylko na nim można usłyszeć lepszy bas niż ten, jaki jest na YH-1000 podpiętych do Cary Sli-80.
Marek, mam nadzieję, że dopiero teraz twoja ciekawość YH-1000, została tak naprawdę rozbudzona.
:-)

Karol
bo SLI ma dobry bas i jak to połączyłeś to sam słyszysz co wyszło.

Kiedyś testowaliśmy SLI80,CAD 300SEI oraz Accuphase A30 ( lub A35 nie pamiętam) i niech mnie kule biją jesli SLI80 nie miał najlepszego basu.
Słuchaliśmy tego z kolumnami Dynaudio S25 i Living Audio
Odtwarzaczem oraz przedwzmacniaczem dla Accuphase byl Lektor Air

Z Dynaudio najlepszy był Accuphase, CAD 300SEI ,SLI80
Living Audio dało się słuchać tylko z CAD 300SEI z Accuphase było źle a z SLI80 koszmarnie ,w ogóle do siebie to nie pasowało.

Fotka z podobnego spotkania lecz z innym Accuphase i Meridianem

« Ostatnia zmiana: 06-09-2014, 14:52 wysłana przez brodacz »

Karol

  • 2011 / 4329
  • Ekspert
06-09-2014, 15:26
Karol, Johny,

Jak glosno sluchacie na swoich zestawach ? Czy czesto sa to cisnienia koncertowe, czy tez bardziej umiarkowane poziomy glosnosci ?

Odpowiem oczywiście tylko za siebie. :)
Ja zazwyczaj słucham dosyć głośno.
Głupio było by umrzeć z idealnym słuchem! :-)))
Tak naprawdę chodzi o to, że słuchając mam potrzebę bycia na sali koncertowej, a nie w kuluarach.
Bardzo zależy by moje wrażenia były bezpośrednie i żywe.
Tak mi się podoba. Lubię czuć ciśnienie dźwięku na przeponę. :)
Cicho słucham jak pracuję. Wtedy muzyczka leci tak bardziej w tle.

Karol

  • 2011 / 4329
  • Ekspert
06-09-2014, 15:53
Karolu
Bardzo dziękujemy za relację, widać, że włożyliście dużo pracy w organizację spotkania i odsłuchy.

Jak zapewne wiesz (z tego wątku) ja nie słyszę dużych różnic pomiędzy wzmacniaczami napędzającymi Staxy.
Interesuje mnie zatem czy robiliście ślepe testy porównujące firmowe wzmaki Staxa z LRT-Spectral ?
...

Włodek,
nie robiliśmy ślepych testów. Nie dlatego, że nam się nie chciało.
Po prostu nie mieliśmy wzmacniaczy Staksa.
Ja nie wziąłem, bo jechałem posłuchać dziewiątek na specjalnie pod nie stworzonym, niestandardowym torze, a Johny wszystkie posprzedawał! :-)
No o czymś to świadczy i ma to swoją wymowę! :)
Jak wspomniałem mam w domu SRM-313, który kupiłem wraz ze słuchawkami SR-404 i SRM-727A, który kupiłem do SR-007MK1.
Z reguły zdaję sobie sprawę z "minimalności" obserwowanych różnic i mówię sam do siebie, (albo piszę na forum), tego nie byłby w stanie wyłapać w ślepym teście.
W tym przypadku różnice są zbyt wielkie by tego nie zauważyć. To jest różnica klas.
W domu, Staksów na co dzień, słucham na SRM-727A.
Słuchając nap. SR-007MK1 na torze Johny-ego, nie sposób tego pomylić z tym co słyszałem u siebie.
Dosyć łatwo jest to zauważyć i rozróżnić.
Włodek, z ręką na sercu mogę Cię zapewnić, że w tym wypadku, ślepe testy nie są konieczne!

Ged

  • 1716 / 5901
  • Ekspert
06-09-2014, 16:15
Dzięki za odpowiedź Karol.
Albo popełniam jakiś metodyczny błąd albo naprawdę te różnice dla mnie są minimalne. Ja je oceniałem u siebie i innych na 5% (poza oczywiście wizytą u Ductusa).
Poza tym zdaje się, że wszyscy się zgadzamy, że są różne egzemplarze 009. A zdobyć dwie identyczne dziewiątki do porównań jest praktycznie niemożliwe (dla zwykłych zjadaczy chleba).
Najbardziej poprawny pod względem metodologicznym test wzmacniaczy mieliśmy u Wiktora (2 x Stax vs. Accuphase/LRT vs. Orpheus). Tam te różnice również były w mojej ocenie na granicy autosugestii.
Dlatego też zamieniłem brumiące lampy 300B i 2A3 na tranzystor sterowany z pilota łącznie z CD.
Ale oczywiście już teraz znowu mi się chce do lamp :)

brodacz

  • 1780 / 3834
  • Ekspert
06-09-2014, 16:38
w.luczynski
"Poza tym zdaje się, że wszyscy się zgadzamy, że są różne egzemplarze 009. A zdobyć dwie identyczne dziewiątki do porównań jest praktycznie niemożliwe (dla zwykłych zjadaczy chleba).

2 pary takich samych słuchawek do porównania wzmacniaczy?
Jeśli wzmacniacze różnie brzmią wystarczy jedną pare przełączyć z jednego wzmaka do drugiego i wszystko słychać.

Ged

  • 1716 / 5901
  • Ekspert
06-09-2014, 16:57
Oczywiście możemy o tym do rana dyskutować :)
Wszystko jest opisane we wcześniejszych moich i innych kolegów postach nt. słuchawek.

Brodaczu - to nie będzie ślepy test jeśli będziesz sam przełączał słuchawki do różnych wzmacniaczy, zgadza się ?
Będziesz przecież widział co gra. W takich przypadkach przełączała mi córka, ale to też jest trudne bo są różne poziomy głośności. Jak je dostosować ? Pisał o tym Wiktor.
Poza tym trzeba mieć źródło z dwoma identycznymi wyjściami (takiego nie mam) albo przedwzmacniacz z dwoma identycznymi wyjściami. Ja lubię XLRy i nie mam takiego przedwzmacniacza. itd itd itd
U kolegi Wojtka usłyszeliśmy jedynie różnice pomiędzy słuchawkami. A mieliśmy trzy pary Staxów 009, poteżne monobloki Accu, integrę MBL i skromny Stax 727.
W żadnym razie nie chcę Wam udowadniać, że mam 100% racji. Tak naprawdę powinniście mi zazdrościć :) Bo mogę mieć niedrogi wzmacniacz :) Nie słyszę też kabli (chociaż pojawił się cień wątpliwości w siedzibie Nautilusa, ale udaję, że tego nie słyszałem :)
Pozdrawiam i dziękuję za mnóstwo merytorycznych wpisów :)

Karol

  • 2011 / 4329
  • Ekspert
06-09-2014, 17:12
Dzięki za odpowiedź Karol.
Albo popełniam jakiś metodyczny błąd albo naprawdę te różnice dla mnie są minimalne. Ja je oceniałem u siebie i innych na 5% (poza oczywiście wizytą u Ductusa).
...

Włodek
zastanowiłem się i wychodzi mi, że to nie Ty popełniłeś jakiś metodologiczny błąd.
Możesz mieć nawet 150% racji w swojej ocenie.
W torze Johny-ego, sporo dobrego robi zasilanie. Wspomniałem o "grających" kablach zasilających.
Miałem okazję tego doświadczyć. Mój wzmacniacz, słuchany w domu, nie korzystał z dobrodziejstw tego zasilania, jak też serwera multimedialnego i jego karty muzycznej oraz końcówki mocy.
Zatem porównałem dźwięk, uzyskany w całkiem innych warunkach, choć na tych samych słuchawkach.
Tego faktu nie należy i wręcz nie można bagatelizować.
Żęby powiedzieć coś na pewno, mój SRM-727A i LRT Johny-ego, musiały by być wpięte do tego samego toru.
Dlatego moje odczucia i spostrzeżenia nie są miarodajne.
Choć są prawdziwe... :)
« Ostatnia zmiana: 06-09-2014, 18:17 wysłana przez Karol »

brodacz

  • 1780 / 3834
  • Ekspert
06-09-2014, 18:46
Włodku sorki myślalem ,że chodzi o zwykly odsłuch
Z tym ślepym to masz racje ,tak byłoby wygodniej .

.johny

  • 98 / 3833
  • Użytkownik
06-09-2014, 21:58
Wiam.

Dziekuje jeszcze raz Karolowi że przyjął moje zaproszenie. Chłop przejechał ponad 500km. To sie nazywa pasja!!!

Napiszę króciutko o słuchawkach gościa. Zostawił mi je na kilka dni a sam pojechał zwiedzać okolice.

Yamaha 1000 bardzo specyficzny sposób kreowania muzyki. Miały swój potencjał, lecz ja nie za bardzo potrafiłem go zaakceptować. Było inaczej jak w wiekszości nauszników. Minimalistycznie, lekko oddalone granie z dystansem, przyciemnione.
Słychać było sporo lecz bez ekspresji i koloru. Moze za krótko słuchałem i wzmacniacz nie ten.

Ps 1000 - spory potencjał, sporo basu idącego w strone poluzowania i zaokrąglenia, cały przekaz w umiarkowanej scenie, balans tonalny lekko w dół, bez ostrosci i fajna dynamiką. Podpiete pod wzmak taki jak Yamahy

LCD 3  Kapitalne słuchawki, muzykalne, dynamiczne, ze sporą iloscią niskich częstotliwości. Marcus Milller miód na uszy. Bardzo mi się podobały, pomimo lekkiego ocieplania i koloryzowania przekazu. Rozdzielczość bliska 009.
Na długie odsłuchy bez analizy i rozkałdania myzyki na czynniki pierwsze.
Grały direct wpietę pod końcówkę . Mógłbym je mieć ale Karol nie chciął mi ich sprzedać.

MKI . Zdanie mam juz wyrobione od dłuzszego czasu. Zawsze w tyle za 009, co najmniej o klasę. W każdym aspekcie.
Dla mnie bezcelowe jest porównywanie do 009.Im lepszy tor te różnice narastają. Skoda to nie VW a VW to nie Audi.
Właściciel MKI ma podobne zdanie.

AKG k1000. Rozdzielczość  K1000  najlepsza jaką znam na słuchawkach. Bezposredniosć i dobitnosć to klasa sam w sobie. Fortepian i jego różnorodnosć barw wręcz imponujaca. Dynamika super. Pod pewnymi względami słuchawki kreuja muzykę jak żadne inne bez wzgląd na cenę. Yamamoto na nich to wspaniałe przeżycie. Wciaż mam go w głowie :-)
Marcus Miler wypadł za chudo i to jedyna wada tych słuchawek. Innych sie nie doszukałem.
Nie maja gładkości Staxa ale maja to coś co słyszymy na żywo.
Wpiete direct do końcówki mocy
Karol także nie chciał mi ich sprzedać :-(

pozdr



lok

  • 432 / 5902
  • Zaawansowany użytkownik
06-09-2014, 22:44
johny
Możesz napisać co to za model Yamamoto.
Gratulacje z fajnego spotkania. Zazdroszczę.