Audiohobby.pl

Magnetofon retro, czy warto?

meloman

  • 67 / 808
  • Użytkownik
23-02-2022, 21:34
aha, to podaj link do tego mniej  chłamowatego, chetnie popatrze, inni pewnie tez ;)

Hammer

  • 4689 / 2304
  • Ekspert
23-02-2022, 21:36
ale tam są kólka i inne pierdoły, dawaj na pw na skype.

meloman

  • 67 / 808
  • Użytkownik
23-02-2022, 21:40
cos Ty, nie mam czasu, musze dzieci bawic :D  Kolka to widzialem nie raz, jeszcze na szosa.org, wieki temu ;)

Pozdr...

Hammer

  • 4689 / 2304
  • Ekspert
23-02-2022, 21:42
hahah o tej porze dzieci śpią mam spoko czas do północy

na tamto forum prawie nie wchodzę ostatnimi laty bo pierdoły czasem piszą i sił nie mam.

offtop out, sorki.
« Ostatnia zmiana: 23-02-2022, 21:44 wysłana przez Hammer »

AUDIOTONE

  • 9399 / 5843
  • Ekspert
23-02-2022, 21:53
poza tym topic sie robi, nie wiem czy sie to spodoba moderatorowi ;)
Nic mu nie będzie :)   Może nawet nie zobaczy?
offtop out, sorki.

No panowie ;)
Wracać do tematu.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

meloman

  • 67 / 808
  • Użytkownik
23-02-2022, 21:57
usunac niepotrzebne posty i dalej w temacie ....  ;)

meloman

  • 67 / 808
  • Użytkownik
28-02-2022, 14:34
Ten nie zamula.
 Zdechły dwie żarówki podświetlające skalę. Właśnie idę poszukać ich w sklepach z elektroniką.

U mnie juz wymienione, + Rolki dociskowe i gabeczki pod pokrywa, bo sie juz sypaly  :P moze w ta sobote wezme sie w koncu za ta wymiane elektrolitow.

https://images89.fotosik.pl/575/f3c9fd97876b7fb4.gif


« Ostatnia zmiana: 28-02-2022, 14:55 wysłana przez meloman »

Hammer

  • 4689 / 2304
  • Ekspert
28-02-2022, 15:19
Temat brzmi, jak podano w 1 poście i nas interesuje tylko ten temat czy warto kupować magnetofon retro a nie jakieś nowszej generacji, od tego są inne tematy ogólne i tematyczne..

Np klawiatura, wskaźniki wychyłowe, lampowe, kieszeń pozioma itp i strikte opinie po nich czy jest szansa jeszcze coś znaleźć w miarę sensownego, co nie sprawi za dużo kłopotów.
Może pismo obrazkowe dotrze do upierdliwych , np coś takiego...../. zdjęcie zapożyczone z Audiofilka.

meloman

  • 67 / 808
  • Użytkownik
28-02-2022, 15:54
Prosilem zebys nie pisal w moja strone. Jesli nie rozumiesz to ....

 " uzytkownik Hammer zostal dodany do listy ignorowanych."  i tyle mnie to  interesuje, co tam se teraz bedzeisz  pisal.
« Ostatnia zmiana: 28-02-2022, 17:10 wysłana przez meloman »

nano

  • 9079 / 4996
  • Ekspert
01-03-2022, 08:16
meloman,,
ja tylko tak od siebie
ja np  nie znosze  revox b215
i tylko z jedngo powodu  ( omijam wyglad )


" bas "   po prostu nie moja bajka   
jak udaza perkusje to mylse ze  perkusista nie trafil w bemben
przsadzam oczywiscie
ale  radze kazdemu przed zakupem go posluchac

meloman

  • 67 / 808
  • Użytkownik
01-03-2022, 08:58
Bas nie jest najlepszy w B215 to prawda, oczywiscie duzo zalezy od wzmacniacza, kolumn, akustyki pomieszczenia  jak i samego utworu.
Dragon przykladowo mial piekny bas, ale nieco mniej tonow wysokich. Dla mnie B215 to jeden z lepszych kaseciakow i nigdy bym go nie sprzedal :-)

https://najlepszeodtwarzacze.pl/revoxb215.php

Zrodlo jak wyzej ...

" Podsumowanie

Nasze pomiary z pewnością umieściły Revox B215 w dwóch lub trzech kasetach, które z dobrego powodu można nazwać najlepszymi na świecie. Nasze testy odsłuchowe nie zrobiły nic, by zaprzeczyć takiej ocenie. Jego wyrazistość, pełna charakterystyka częstotliwościowa oraz bezproblemowe czyszczenie i reprodukcja sprawiają, że jest to uzasadniony rywal z naszą talią odniesienia. W chwilowych porównaniach mogliśmy zauważyć bardzo, bardzo niewielkie różnice. Revox wydawał się mieć, jeśli w ogóle, niewielką przewagę w wysokim teście wysokich tonów. Nasza talia odniesienia miała, jeśli w ogóle, niewielką przewagę w poziomie syczenia i szumie modulacji.

Różnice były jednak tak subtelne, że z pewnością nie zawsze mogliśmy je usłyszeć i na tej podstawie musimy dojść do wniosku, że bylibyśmy bardziej niż szczęśliwi z każdej z talii. Kiedy osiągniesz doskonałość w reprodukcji dźwięku, nie musisz wybierać zwycięzcy, aby wygrać. "
« Ostatnia zmiana: 01-03-2022, 09:13 wysłana przez meloman »

Destroyer

  • 335 / 1323
  • Zaawansowany użytkownik
01-03-2022, 09:57
Mój egzemplarz B-215 jest trzecim nie zamulaczem w mojej kolekcji. Po 1000 ZXL i Tandbergu 3014A. Zrobiłem sobie taką kasetę wzorcową żeby mieć pełny obraz możliwości systemu i jakości . Na taśmie That's Suono nagrałem na jednej stronie składankę utworów zespołu Yello a na drugiej z innych różnych włącznie z jazzem i klasyką. Słucha się tego z ogromną przyjemnością i podziwem. System YBA z Nobisami przetwarza to bardzo wiernie i realistycznie. Dynamika taśmy jest niesamowita. Bez ukłdów red.szumu odstęp od szumów jest wysoki i przy głośnym słuchaniu nieodczuwalny. Tak to wygląda u mnie.....
St.

AUDIOTONE

  • 9399 / 5843
  • Ekspert
01-03-2022, 10:06
Bas nie jest najlepszy w B215 to prawda, oczywiscie duzo zalezy od wzmacniacza, kolumn, akustyki pomieszczenia  jak i samego utworu.
Dragon przykladowo mial piekny bas, ale nieco mniej tonow wysokich. Dla mnie B215 to jeden z lepszych kaseciakow i nigdy bym go nie sprzedal :-)

https://najlepszeodtwarzacze.pl/revoxb215.php

Zrodlo jak wyzej ...

" Podsumowanie

Nasze pomiary z pewnością umieściły Revox B215 w dwóch lub trzech kasetach, które z dobrego powodu można nazwać najlepszymi na świecie. Nasze testy odsłuchowe nie zrobiły nic, by zaprzeczyć takiej ocenie. Jego wyrazistość, pełna charakterystyka częstotliwościowa oraz bezproblemowe czyszczenie i reprodukcja sprawiają, że jest to uzasadniony rywal z naszą talią odniesienia. W chwilowych porównaniach mogliśmy zauważyć bardzo, bardzo niewielkie różnice. Revox wydawał się mieć, jeśli w ogóle, niewielką przewagę w wysokim teście wysokich tonów. Nasza talia odniesienia miała, jeśli w ogóle, niewielką przewagę w poziomie syczenia i szumie modulacji.

Różnice były jednak tak subtelne, że z pewnością nie zawsze mogliśmy je usłyszeć i na tej podstawie musimy dojść do wniosku, że bylibyśmy bardziej niż szczęśliwi z każdej z talii. Kiedy osiągniesz doskonałość w reprodukcji dźwięku, nie musisz wybierać zwycięzcy, aby wygrać. "
Przed wklejeniem tlumaczenia z linku proszę sprawdzać co się wkleja. Ponieważ niektóre zdania to czysty nie zrozumialy bełkot. I prosze o powstrzymanie się od wynoszenia pod niebiosa 215-tki w każdym temacie... ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Destroyer

  • 335 / 1323
  • Zaawansowany użytkownik
01-03-2022, 10:18

Przed wklejeniem tlumaczenia z linku proszę sprawdzać co się wkleja. Ponieważ niektóre zdania to czysty nie zrozumialy bełkot. I prosze o powstrzymanie się od wynoszenia pod niebiosa 215-tki w każdym temacie... ;)
[/quote]
Racja, już dość....))
St.

ArturP

  • 1310 / 2801
  • Ekspert
01-03-2022, 11:35
Musiałem pominąć większość ze względu na mój niewielki móżdżek, brak odnośników w rozumieniu "talii", ale "podsumowanie" rozwala system ;) ;) ;).
Aaa i pisanie z pozycji producenta "myśmy, zrobiliśmy, osiągnęliśmy" UUff

B215 sprawdził się jako kaseciak do studia, tak w moich jak i w moich kolegów aplikacjach. W końcu pracowali nad nim inżynierowie "studera". Ale żeby się tak dalece spuszczać nad nim i jego jakością? Owszem jest OK, ale porównam go z monitorkami Yamahy NS-10, których też dane mi było posłuchać kiedyś przez kilka dni, do domu się słabo nadają. Dla mojego płaskiego ucha miód na serce albo spodnie, nie wiem jak to opisać. ;)