Audiohobby.pl

Slaskie Spotkania Sluchawkowe - The Next Generation

jjurek

  • 2066 / 5846
  • Ekspert
12-08-2011, 18:21
>> Pawel

Porównując bezpośrednio model DAC-a, który ma fallow, z lampucerą na PCM (grzebana, zlampizowana) mam wrażenie, że

lampucera gra lżejszym, bardziej precyzyjnym  dzwiękiem. NOS DAC na AD1865 gra bardziej "klubowo". Dopalona średnica,

większy (trochę słabo wypełniony) bas, blachy trochę "plastikowe".  Poczucie bliskości muzyków większe w NOS-ie. Takie

 typowe NOS-owe granie.


DAC, który posiada fallow ma świetnie zaprojektowaną i wykonaną część cyfrową i zasilacze.

Tam nie trzeba nic grzebać.

Natomiast część analogowa daje duże możliwości zmiany dzwięku za pomocą  bardzo prostych modyfikacj.

Jeśli komuś odpowiada dzwięk NOS-ów to jest  strzał w dziesiątkę.

PS. Słucham na  HD650. Osobiście używam DAC-a AD1865 ale u mnie gra z oversamplingiem.



majkel

  • 7476 / 5915
  • Ekspert
12-08-2011, 19:08
DAC Pawła jest na CS4397 i CS8416. Opowieści o cyfrówce, co to nie trzeba nic przy niej grzebać, wywołują u mnie mimowolny uśmiech. Na początek mogę powiedzieć, że jak wziąłem datasheet CS8416, to na płytce lampucery znalazłem co najmniej dwie głupoty w jego aplikacji, a dźwięk po ich usunięciu się poprawił.

Jeszcze lepszy numer to jest CEC DX51, w którym grzebana była tylko cyfrówka i zasilanie, ale na zasadzie kosmetyki. Właściciel twierdzi, że sprzęt poszedł o dwie klasy do przodu. Nie przerabiałem na żadne NOSy czy tym podobne wynalazki. Brak ingerencji w schemat poza wejściem zasilania 230V. Bardzo chętnie w tym kontekście poczytałbym jakie jest brzmienie PCM1702. :)

-Pawel-

  • 4724 / 5520
  • Ekspert
12-08-2011, 19:57
DAC\'a słucham od jakiegoś czasu i nie wiem jak wielkim ograniczeniem dla niego jest Little Dot I+ na chińskich lampach i op-ampie AD8599. W każdym bądź razie aktualnie dźwięk nie jest już obdarty z barw i tak ostry jak na E-MU. Poprawiła się przestrzeń i pojawił się bas, jednak brakuje mi wykopu, dynamiki, zaangażowania, pazura. Wszystko jest niby OK ale nic nie zwraca na siebie uwagi. Myślę, że na razie nie ma co się wypowiadać, może po wymianie lampek na coś lepszego, a najlepiej zakupie adekwatnego wzmacniacza. Póki co cieszę się, że Grado nie brzmią już jak zepsute :) Na pewno dodam coś więcej od siebie gdy tylko będę miał możliwość odsłuchania z czymś lepszym, pamiętam jaki wykop miał Moonlight, pewnie taki dynamiczny i przeźroczysty "rzeźnik" by pasował jak ulał do tego DACa :) Póki co muszę jeszcze trochę pocieszać się na zamulaczu hehe.

@Majkel, dobra robota jeśli chodzi o wykonanie, z dźwiękiem pewnie jeszcze się zdążę przekonać co to cudeńko potrafi, póki co jest po prostu dobrze ;) A z tymi damperami przypomina mi nieco mebel w stylu retro :D

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

-Pawel-

  • 4724 / 5520
  • Ekspert
12-08-2011, 20:41
Hmm..po drodze jednak nieco gubi mi się znowu spora ilość wypełnienia i barw. Brakuje nasycenia, ciepła, życia. Zastanawiam się czy nie jest grzechem to, że mam wszystkie urządzenia wpięte w jedną listwę... DAC, amp, PC, monitor i głośniki(wyłączone, ale wtyczka siedzi też w tej samej listwie).

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

jjurek

  • 2066 / 5846
  • Ekspert
12-08-2011, 21:36
Odpowiadasz na wpis
>> majkel, 2011-08-12 19:08:25
DAC Pawła jest na CS4397 i CS8416. Opowieści o cyfrówce, co to nie trzeba nic przy niej grzebać, wywołują u mnie mimowolny uśmiech. Na początek mogę powiedzieć, że jak wziąłem datasheet CS8416, to na płytce lampucery znalazłem co najmniej dwie głupoty w jego aplikacji, a dźwięk po ich usunięciu się poprawił.

 
Pisałem o dacku, który ma fallow. Tam nie ma nic do "naprawiania".

domzz

  • 1113 / 5832
  • Ekspert
12-08-2011, 21:54
Pawel, jak zaplaciles za DAC 5K pln, to możesz się czuć nieco skołowany ;)

majkel

  • 7476 / 5915
  • Ekspert
12-08-2011, 22:04
Test transportów fallow robił na moim DACu. ta część toru ma dla niego znaczenie. Ja teraz wysiłki R&D będę kierował właśnie na DACe, więc jakieś poprawki na pewno się urodzą, to się go ewentualnie grzebnie. Na razie jestem w trakcie kolejnych testów... i odkryć. ;)

fallow

  • 6457 / 5885
  • Ekspert
12-08-2011, 22:10
Odpowiadasz na wpis
 >> domzz, 2011-08-12 21:54:25
Pawel, jak zaplaciles za DAC 5K pln, to możesz się czuć nieco skołowany ;)

---

W DACu za 5K to chyba powiniens siedziec taki maly czlowieczek, ktory gra na instrumencie :) Na moim obecnym etapie audiofilskosci nie wyobrazam sobie uiszczenia takiej sumy za to urzadzenia biorac pod uwage mnogosc swietnych rozwiazan na rynku za rozsadne pieniadze (<1K PLN). Oczywiscie nie pisze o DACach w gotowych obudowach bo tutaj to pewnie trzeba niezle sypnac sianem :)

zibra

  • 812 / 5011
  • Ekspert
12-08-2011, 22:38
a mnie osobiscie wkurza jak leze na tapczanie i rozposciera sie przede mna widok plytki daca na srubkach podpiete do oczojebnego transformatora wygladajacego jak rzezba czlowiek z epoki kamienia lupanego, walajace sie po podlodze kabelkie i lutownica. to to wyglada jak koszturpak i zaburza mi feng shui. dlatego doplace!
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

fallow

  • 6457 / 5885
  • Ekspert
12-08-2011, 22:42
A czy ktos Ci broni kupic sobie obudowe ? :)

Pierwsze z brzegu :) -> http://www.audiophonics.fr/diy-chassis-c-84.html

fallow

  • 6457 / 5885
  • Ekspert
12-08-2011, 22:45
Na pewno lepsze niz ta w ktorej masz Black Pearla czy zasilacz do niego :))

zibra

  • 812 / 5011
  • Ekspert
12-08-2011, 22:50
no toz w takiej obudowie sprzet bedzie mieszkal:) a BP w tej obudowie hammonda ma naprawde dla mnie, mimo wszystko, urok. taka slodka, zadziorna pigmejka o budowie klockowatej:D
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

zibra

  • 812 / 5011
  • Ekspert
12-08-2011, 22:53
zasilacz? no coz....wyglada  ja prababcja pigmejki...
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

majkel

  • 7476 / 5915
  • Ekspert
12-08-2011, 22:53
Właśnie zamówiłem na swojego DACa taką obudowę jak -Pawel- mi przysłał do wypełnienia. Na pierwszy ogień kiedy przyjdzie, spróbuję zmyć ten napis na froncie.

-Pawel-

  • 4724 / 5520
  • Ekspert
12-08-2011, 22:55
No i wyszła przyczyna niezadowolenia...po co było pchać łapy do Little Dot\'a, wychodzi na to, że to urządzenie doskonałe nie wymagające poprawek (coś jak CALe Gustawa). Zmieniłem op-amp na stockowy i jest cud miód i orzeszki :) AD, OPA i wszelkie inne wynalazki zostały zmiażdżone w jednej sekundzie. Aż boję się inwestować w inne lampy, może te Chińskie też są najlepsze dla tego wzmaka (rosyjskie zamienniki poległy na poczatku) :D A może to tylko taki kaprys RS2i, popsute z popsutym brzmi jak sprawne. No ale mniejsza o większość, ważne, że gra muzyka i jest "kolorowo" i z "przytupem" :) Nawet nie wiedziałem, że RS2i mogą grać z takim "karmelem" i mruczącym dołem.

@Domzz nie zapłaciłem za DACa 5k ;) Aż tak ze mną źle nie jest hehe, za 5k to już pofatygowałbym się na odsłuchy.

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek