Audiohobby.pl

Back in BLACK!

zdezintegrowany

  • 1278 / 4695
  • Ekspert
18-10-2012, 16:21
"Poświęciłem rodzinę, szkołę, przyjaciół, pracę i inne rzeczy. Black Metal jest moją religią (jakkolwiek głupio to by nie zabrzmiało), tylko dzięki temu jeszcze chodzę po tej ziemi. Gdyby nie było tej muzyki to prawdopodobnie bym się zabił jakiś czas temu. Nie ma rzeczy, która by mnie mocniej trzymała przy życiu niż ona. Zwykle przyziemne ludzkie sprawy mnie nie dotyczą, stoję ponad tym wszystkim z aroganckim uśmiechem na twarzy. Muzyka jest jedyną rzeczą, która mnie nie zawiodła przez te dwadzieścia parę lat, a już na pewno nie tak jak ludzie. Ludzie to ścierwo, które trzeba wyeliminować."

... ta jednoznaczna i radykalna deklaracja kolegi 4m skłoniła mnie do założenia tego wątku.
Tak więc nie będzie to wątek poświęcony AC piorun DC :( ...
Panowie Alleluja i do przodu .... jedziemy na ostro!
Zapraszam do wymiany opinii również osoby, którym ta muzyka zupełnie nie podchodzi ...


Mnie klimaty Black Metalowe są równie bliskie jak koledze 4m ...    przez ostatnie 20 lat niezmiennie mnie fascynują ...
W mojej opinii jest to najbardziej klimatyczna i nastrojowa muzyka ... która żyje swoim zyciem gdzieś na marginesie muzyki rozrywkowej...

Stricte nieaudiofilska ;), mało komercyjna ...


zdezintegrowany

zdezintegrowany

  • 1278 / 4695
  • Ekspert
18-10-2012, 16:28
na pierwszy ogień moja miłość szwedzka grupa lifelover ...
to jeszcze black metal ale już idący w stronę depresyjnego rocka ...

Na poczatek proponuję album Konkurs i genialny utwór Mental Central Dialog (jest na you tube)
... niesamowite, chore, wręcz schizofreniczne wokale, plus muzyka wprowadzająca w trans ...
genialne do słuchania w nocy!


zdezintegrowany

zdezintegrowany

  • 1278 / 4695
  • Ekspert
18-10-2012, 20:59
i jeszcze link do Mental Central Dialog:




zdezintegrowany

__kot__

  • 724 / 5902
  • Ekspert
18-10-2012, 22:11
Ciekawe :)
Ja wprawdzie jestem/byłem bardziej zafascynowany graniem typu heavy oraz death metal + melodyjne granie metalowe (Paradise Lost, Tiamat itp) ale czasem lubiłem (bardzo) włączyć coś typu Dimmu Borgir czy Emperor (czyli takie sztandarowce). Znawcą więc nie jestem i chętnie zapoznam się w lepszymi dziełami black metalu.
Podawajcie panowie !

zdezintegrowany

  • 1278 / 4695
  • Ekspert
18-10-2012, 22:40
bardzo interesujący materiał nagrał ostatnio francuski Blut Aus Nord - tryptyk pod bardzo znaczącym symbolem 777
w zasadzie nie jest to już black metal ... ale echa tej estetyki jeszcze ciągle słychać ...
trailer zapowiadający płytę:



zdezintegrowany

zdezintegrowany

  • 1278 / 4695
  • Ekspert
18-10-2012, 22:46
Robert i na koniec dnia ... jeden z ciekawszych klimatycznych projektów,
Ekove Efrits z Iranu! ... ciągle kompletuję ich (a w zasadzie jego, gdyż to jednoosobowy projekt) dyskografię :)

&feature=related

zdezintegrowany

zdezintegrowany

  • 1278 / 4695
  • Ekspert
18-10-2012, 22:50
i specjalnie dla kolegi Gustawa ... największy przebój wręcz hit gatunku: Satyricon - Mother North



zdezintegrowany

marcinz

  • 184 / 4698
  • Aktywny użytkownik
18-10-2012, 22:53
Bardzo dobry album acz black metalu tam niewiele ;) Ogólnie to scena francuska jest jedną z ciekawszych w ostatnich latach Deathspell Omega, Peste Noire, Blut Aus Nord...

Z tegorocznych albumów podobała mi sie nowa Mgła - With Hearts Towards None oraz debiut formacji złożonej z byłych muzyków rumuńskiego Negura Bunget, Dordeduh - Dar De Duh. Z tematów okołoblackowych polecam też nowy album Aluk Todolo - Occult Rock (również  Francja), ciekawe połączenie krautrocka, noise i black metalu

marcinz

  • 184 / 4698
  • Aktywny użytkownik
18-10-2012, 23:09
>> __kot__, 2012-10-18 22:11:43
Ciekawe :)
Ja wprawdzie jestem/byłem bardziej zafascynowany graniem typu heavy oraz death metal + melodyjne granie metalowe (Paradise Lost, Tiamat itp) ale czasem lubiłem (bardzo) włączyć coś typu Dimmu Borgir czy Emperor (czyli takie sztandarowce). Znawcą więc nie jestem i chętnie zapoznam się w lepszymi dziełami black metalu.
Podawajcie panowie !

Ja za Dimmu Borgir i Emperor nie przepadam, ogólnie nie trawię \'symfonicznych\' wstawek w metalu jakimkolwiek ;p
Lepsze dzieła black metalu? Niżej według mnie \'jazda obowiązkowa\', kolejnośc zupełnie przypadkowa, trochę klasyki, trochę mniej znanych projektów

Drudkh - Autumn Aurora
Drudkh - Blood in Our Wells
Mgła - Mdłości + Further Down The Nest
Agalloch - The Mantle
Agalloch - Marrow of The Spirit
Agalloch -Ashes Against the Grain
Burzum - Filosofem
Burzum - Hvis lyset tar oss
Darkthrone - A Blaze in the Northern Sky
Darkthrone - Transilvanian Hunger
Ulver - Bergtatt: Et eeventyr i 5 capitle
Negura Bunget - OM
Weakling - Dead As Dreams
Wolves in the Throne Room - Two Hunters
Deathspell Omega - wszystko :)
Peste Noire - La Sanie des siècles: Panégyrique de la dégénérescence
Shining - V - halmstad
Paysage d\'Hiver -Paysage d\'Hiver
Paysage d\'Hiver - Winterkalte
Cobalt - Gin
...

Chaos

  • 844 / 4992
  • Ekspert
19-10-2012, 00:20
no prosze, nawet na tak malym forum sa sluchacze czarnej sztuki. z przyjemnoscia was poczytam. sam tez siedze w tych klimatach ale jakos nie chce mi sie produkowac na tak intymny temat publicznie. juz raz, na innym forum audio, popelnilem ten blad i do dzis tego zaluje. strasznie mnie wkurza jak obok Drudkh czy Mgły ktos pitoli o comie lub nirvanie. ogranicze sie wiec tym razem do lektury waszych postow:-) a gdyby komus przyszla ochota kultywowac stare tradycje podziemia czyli: tape/lp/cd trading to zapraszam na prv.

jjurek

  • 2064 / 5831
  • Ekspert
19-10-2012, 09:09
>> zdezintegrowany

"... Zapraszam do wymiany opinii również osoby, którym ta muzyka zupełnie nie podchodzi ..."


Dziękujemy za zaproszenie.

Za młodu słuchałem podobonej muzyki (w tamtych czasach to był KAT).

Koło czasu się zatoczyło (mój syn słuchał Dimmu i podobnych, próbuje grać takie klimaty na perkusji). Siłą rzeczy też słucham. Moje obecne wrażenia są takie, że to bardzo prosta słabiutka muzyka oparta głownie na wywołaniu jakiśtam emocji. Dynamiczny rytm, bardzo ograniczone pomysły muzyczne oparte na szkolnych riffach.
I przy tym głupiutka (prezenowana przez znaczną część zespołów) ideologia.
A ta jest dla mnie orzydliwa.
Zastanówcie się mocno nad cytowanymi słowami:

"Poświęciłem rodzinę, szkołę, przyjaciół, pracę i inne rzeczy.... Black Metal jest moją religią ... Gdyby nie było tej muzyki to prawdopodobnie bym się zabił jakiś czas temu. ... Zwykle przyziemne ludzkie sprawy mnie nie dotyczą, stoję ponad tym wszystkim z aroganckim uśmiechem na twarzy. Muzyka jest jedyną rzeczą, która mnie nie zawiodła przez te dwadzieścia parę lat...Ludzie to ścierwo, które trzeba wyeliminować."

Cypis

  • 2479 / 5039
  • Ekspert
19-10-2012, 09:17
>> jjurek, 2012-10-19 09:09:28
>> słabiutka muzyka oparta głownie na wywołaniu jakiśtam emocji.

A muzyka Pendereckiego, Bacha, Czajkowskiego niesie prócz wywoływania emocji jakieś inne wartości?

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

jjurek

  • 2064 / 5831
  • Ekspert
19-10-2012, 09:30
>> Cypis,

W stosunku do podanych przez Ciebie artystów to innego rodzaju emocje.


PS. Ale żeby nie było że jestem starym zgredem.

Bardzo lubię System of a down. Ileż się tam dzieje muzycznie. I teksty są w miarę przytomne.


zdezintegrowany

  • 1278 / 4695
  • Ekspert
19-10-2012, 09:49
jjurek -->

osobiście mam trochę  inne spojrzenie ...
na pierwszy rzut ucha jest właśnie tak jak piszesz ... prosto, siermiężnie do tego kiepsko nagrane!
ale gdy zacznie się głębiej wchodzić w temat robi się ciekawiej :)

o kwestii wizerunkowej i estetycznej  nie będę dyskutował ... bo rówież do mnie nie trafia :)  
na szczęście nie każda grupa grająca balck metal kultywuje temu wizerunkowi

zdezintegrowany

jjurek

  • 2064 / 5831
  • Ekspert
19-10-2012, 09:59
>> zdezintegrowany

ale gdy zacznie się głębiej wchodzić w temat robi się ciekawiej :)


Podaj jakiś link do utworu gdzie jest ciekawiej. Może przekonasz mnie, że to nie jest proste/wtórne łojenie zgorzkniałych- nierdojrzałych.

PS. Czy dzisiejsi fani metalu słuchają  Joy Division albo starej Siekiery?

:)