Audiohobby.pl

LAPPA R-AUDIO

selphy

  • 235 / 5497
  • Aktywny użytkownik
12-01-2010, 18:42
Czy to jest dobry kabel zasilający http://allegro.pl/item871121788_kabel_zasilajacy_sieciowka_lappa_r_audio.html
Czy do 100 zł można wykonać coś lepszego ?
Pozdrawiam

zyzio

  • 960 / 5805
  • Ekspert
12-01-2010, 19:38
To nie jest dobry kabel, można wykonać lepszą sieciówkę choćby na Furutechu z metra (najtańszy: 30 $ za 1 m ) niestety, aby było tanio, trzeba sprowadzić z USA :(  

lancaster

  • Gość
12-01-2010, 20:27
Zależy jak się zakonfekcjonuje tego Lappa....i do czego porównuje.
U nie prywatnie zagrał nieźle, zaniosłem do jednego znajomego i porównywaliśmy z Oelbachem, u innego znajomego z Suprą....oba za kilka stówek i od tych 2 kabli przynajmniej w danych systemach Lapp wypadł lepiej - zwłaszcza barwa bardziej zróżnicowana  i detale :)

lancaster

  • Gość
12-01-2010, 20:45
Tak z ciekawosci zyzio...orientujesz się jak furutech jest zbudowany(ekrany itp) ?

zyzio

  • 960 / 5805
  • Ekspert

lancaster

  • Gość
12-01-2010, 21:10
zyzio, orientujesz się może jak Furutech ma się do skądinąd niezłego Oyaide L/i 50 Exs ?
Będę wiedział o czym rozmawiamy :)

ogorek

  • 855 / 5251
  • Ekspert
12-01-2010, 21:45
Każdy jest zbudowany inaczej ...
Nie wiem o którym Zyzio mówił ale ja kupuję wszystkei kable na Węgrzech:

http://www.kacsa-audio.hu/index.php?pid=csoportok&csoport=77

ceny dzielimy przez 100 i mnożymy przez 1.5 a i tak ja zawsze piszę na e-mail kacsa@kacsa-audio.hu zaczynając od "Hello Gyuri", wyszczególniam zamówienie i pytam się o ofertę.

Zawsze dostawalem znacznie taniej niz na stronie. Kiedys po 100 PLN za 1m mozna było nabyć FP-314-Ag, ale on wszedzie podłączony powoduje rozjasnienie (np. do CD Vincenta -> słyszalne na jego wzmaku słuchawkowym bo CD robi za transport, do amp-a, u znajomego itd, itp).

FP-3TS-762 -> godny polecenia, plecionka miedziana gęsta (widać na rysunku)
FP-Alpha3 -> doskonały ale bez ekranu. U mnie sie sprawdza z DAC-iem który ma wbudowane czysczenie zasilania (Audionemesis) jak i z zasilaniem listwy. Kupowałem koncówkę szpuli po 150 za 1m (normalnie jest piekielnie drogi, ostatnio kupowałem dla znajomego u Guyeriego po 80 EUR za 1m to był szczęsliwy ze dobra cena -> płacimy Gyuri-emu payPalem)

Od Gyury-iego odkupiłem tez OYAIDE Tunami 1.5m za 100 PLN (ostał się jego znajomemu). Rewelacyjny do wzmacniacza (podłączyłem go do miedzianych wtyczek IEGO). U mnie najwieksza róznica wlasnie z tym kablem. Ale nie lubi się z moim DAC-iem :)

Reasumując -> zasilanie listwy -> u mnie doskonale sie sprawdza FP-Alpha 3 (ten bez ekranu) i do DAC-a a do amp-a OYAIDE Tunami (ale bez takiej okazji bym nie kupił bo na ebay-u chodzi po 100 EUR za 1m)

Kupilem kiedys zgrzewkę wtyczek Wattgate 320i. Jeszcze zostały mi ze 2 -> jak ktos chętny. Kupowałem z UK po 75 PLN. Wtyczki IEGO (miedziane) kupuję u Hansa tu:

Hans Jurgen Mennecke :) (potrafi policzyc symboliczne 2 eur za przesylke wtyku):

http://www.soundsfine.de

Wchodzimy na zakładkę "selber machen" potem Stromversorgung: DiY

Tak samo zawsze wysyłam zapytanie e-mailowo a nie kupuję przez stronę :)

Ciekawym kablem a tanim (np w połączeniu z miedzanymi wtykami IEGO) jest ten jego Lapp Orange ...
Han sprzedał tysiące kabli na eBay-u ...
No i ma wtyczki z hifituning (Balsy srebrzone i powlekane złotem po 12 EUR)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Road To Nowhere

  • 1033 / 5914
  • Ekspert
12-01-2010, 21:52
Nie chcę zakładać nowego tematu ,mam pytanie : jak potraktować wzmacniacz słuchawkowy lampowy ,jako wzmacniacz ,czy raczej jako pre w kontekscie kabla sieciowego ?

ogorek

  • 855 / 5251
  • Ekspert
13-01-2010, 10:27
Nie do konca rozumiem pytanie ale ...

Rozumiem obiekcje sceptyków odnosnie kabli ale ...

Zrobiłem kabel Lapp z Furutechem Gold (wtyk od strony audio). Taki wtyk mozna kupić za 120 PLN.
I tak się popsuł dzwięk, że uwierzyłem we wpływ kabli zasilajacych :D
Od osoby z Audiosystemu wiem, że uzyskała podobny efekt w swoim prywatnym zestawie z tym samym wtykiem.
A wiec widac, ze można popsuć ... a jak popsuć to moze lekko polepszyc.

Przewody w scianie masz skręcone śrubami, w skrzynakch tez. Gniazdko to jest pierwszy element gdzie przewód nie ma mocnego połaczenia. Moze bez szalenstw ale warto kupic jakiegos Lagrangea (generalnie firmy specjalizującej się w tym).

Co do kabla to ja bym się zastanowił czy:
- masz listwę filtrującą ? Ja mam GIGAWATT-a wiec wychodzę z założenia, że jeżeli ona filtruje to warto wyjsc z niej przewodem z ekranem.
- jak nie masz listwy a przewody w scianie masz nieekranowane to nie widzę sensu stosowania kabla z ekranem na ostatnim odcinku ... (chyba, ze przechodzi on w pobliżu TV, nieekranowanego SUB-a, itp, itd)
- ja mam w całym domu kable o średnicy 2.5mm2 (wiem bo byłem przy jego budowie). Wiec staram sie miec wyszystkie zasilajace tej srednicy.

Polecam zakup kabli od wspomnianego niemca ... Niemiecka precyzja, audiofilski temperament (żartuję)
Bardzo mocno dokręcone, koncówki powlekane cyną z jednej strony, żeby końcówka tworzyła półkole i przez to lepiej się trzymala (nie powleka cyną miejsc styku). Ekran porządnie lutuje do przewodu zerowego we wtyczce Schuko.

Zarówno on jak i jego odpowiednik w UK (mainsman czy jakos tak) prroponuję od niedawna miedziane wtyki IEGO.
Zawsze to miedź a nie mosiądz. Tylko taki wtyk najlepiej założyć,podłączyć i już tak zostawić. Za każdym kolejnym razem (wkładany do gniazda IEC) będzie wchodził luźniej co gorzej wrózy dla jakości styku ...
No i metalowe (miedziane) elementy są bardzo dobrze zrobione ale tworzywo w IEGO jest beznadziejne.
Zdarzylo mi sie, ze wtyczka pękłą mi w ręku w trakcie mocengo dokręcania (pękł plastik pod śrubą).
Zareklamowałem i wymienili ale trzeba  o tym wiedziec ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

zyzio

  • 960 / 5805
  • Ekspert
14-01-2010, 19:32
Z Furutechów godny polecenia jest właśnie 762 i Alpha 3.
Alpha 3 jak najbarzdiej do listwy, końcówek mocy, wzmacniacza. 762 do wszystkiego.
Akurtrat nie miałem do czynienienia z Oyaide, choc sporo kabli sieciowych znam :) Najbadziej uniwersalne kable robi Shunyata moim zdaniem - analityczne, ale nie jaskrawe, z doskonałą przestrzenią, sporą dawką powietrza. Furutech na pewno nie jest tak analityczny, ale to bardzo dobre kable, zresztą tak jak i Harmonix, nawet najtańszy -  ten z kolei dociąża brzmienie, jest nasycony, nie tak eteryczny jak Shunyata - wszystko zależy od systemu :)
Poza tym system musi być "otwarty" taką płytą: http://www.puristaudiodesign.com/products/accessories/sysenh.htm
Bez niej wszelaka kablologia nie ma sensu :-)

ogorek

  • 855 / 5251
  • Ekspert
14-01-2010, 21:25
Oj, gotowe kable ma kilka złoty tansze Hans niz na alledrogo.
Co wiecej ten jego kabel za prawie 20 Eur jest to Lapp CY 110 (czy jakos tak) a ten Rogoza to chyba CY 100.
Wątpię, żeby była róznica w brzmieniu ;) ale ekran gęsciejszy i ładniej ułożony w tym "niemieckim" lapp-ie.
Wiem bo mam obydwa ...

Ta wtyczka faktycznie tansza na allegro. Ale wątpię, czy w PL dostaniesz IEGO w takiej cenie w jakiej kupowałem u Hansa: 22 Eur z przesyłką

Pewnie tez mozna znaleźć taniej te kable Lapp-a (u Hansa po 12 PLN za 1m).

Mając obydwa (Rogoz-a i Hansa) wolę Hansa jako porządniej zrobione i jak wspomnialem z trochę innego przewodu a te parę złotych taniej to nie gra roli (bo i tak zależy od aktualnego kursu).
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

ogorek

  • 855 / 5251
  • Ekspert
14-01-2010, 21:36
@zyzio - czemu wczesniej nic nie mowiles ... ale jak ta płyta nie kosztuje 1000 EUR to pewnie nie ma sensu kupować ...

Temat kablowy zakonczylem, nauczylem sie dzieki niemu co oznaczają kolory przewodów, co to jest zero a co to przewód neutralny, że są rózne standardy połączeń w kablu (listwa GIGAWATT-a akceptuje tylko jeden więc wszystkie kable przerobiłem "pod niego") ... zakupiłem parę śrubokrętów i Deoxit CAIG (taki płyn który ponoć zabezpiecza przed utlenianiem). Potrafię zaprezentować jak dany przewód wpływa na brzmienie.
Nawet takiego SUB-a ... (nie mówię, ze pomaga -> po prostu inny charakter basu jest -> zaden idealny :D)

Przy okazji: jak modyfikowałem zaciski w moich kolumnach to płytki, przewody, styki są tam "polakierowane" takim czymś bezbarwnym (nieznacznie elastycznym). Czy ktoś mógłby polecić takie coś do "polakierowania", zabezpieczenia polutowanych przewodów. Ten CAIG niby dziala ale poniewaz praktycznie go nie widac to miałbym większe zaufanie do takiego "lakieru"
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

lancaster

  • Gość
14-01-2010, 21:40
ogorek, zrobię przy czasie test wtyków które polecasz(IEGO) z wtykiem który zwykle stosuję.....wtyki wychodzą 25zł(kpl), kabel 18....razem jeśli dobrze liczę 43....gdzie mu tam do 20 euro :)


...zresztą takich Lapppodobnych kabli jest na rynku kilka. Prywatnie mam inne typy DIY - wolę solid core.

ogorek

  • 855 / 5251
  • Ekspert
14-01-2010, 21:53
Jezeli mi sąsiad odda jakis kabel (pozyczyl 5 i chce 4 zatrzymac) to mogę wysłać.

To chyba będzie Furutech-a Fp-Alpha 3 z wtyczkami miedzianymi IEGO. Tylko pamietaj ze jest on nieekranowany i jak wspomniał Zyzio nie do wszystkiego pasuje. Bezpieczniejszym byłby 762 ale wszystko co kupiłem spozytkwałem w domu i u znajomych. A (jak wspomnialem) IEGO IEC nie lubią wkładania i wyjmowania (ale zabrzmiało ;) ) to staram się ich nie ruszać ...

Dochodzi jeszcze lenistwo ...

takie cos:
http://markgrantcables.co.uk/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=112&zenid=6g4h2estmi0pghl4l1sa3g9874
mozna kupic bylo za 16 PLN (a ja dostalem za darmo jak kupowalem wattgate z tej strony)

Tylko, ze zamontowanie takiego wtyku (jak ten z linku) a IEC IEGO lub Wattgate 320i to "pieklo i niebo"
(generalnie IEGO, FUrutechy, Wattgate montuje się niezwykle łatwo, akceptują duże średnice, zaciski nie luzują się)

A ja kablami bawie sie dla relaxu a nie dla zarobku, stąd idę na łatwiznę
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …