Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

MAG

  • 2393 / 5887
  • Ekspert
27-11-2014, 21:44
Czytając temat od początku wnioskuję że wszystkie wzmacniacze grają bardzo dobrze szczególnie te które posiada i opisuje właściciel:)
Swoją drogą takie roszady systemowe są dobre pozwalają większej liczbie osób posłuchać elektrostatów.


brodacz

  • 1780 / 3835
  • Ekspert
27-11-2014, 21:54
Masz racje Mareku ,każdy chwali to co ma a już na pewno to co chce sprzedać.
Ja już nie chcę sprzedać Eurydyki dlatego pozwoliłem sobie na pozytywny komentarz na jej temat.

Kurcze jak ciężko być w 100% poprawnym na forum,trzeba mieć super charakter lub bardzo się pilnować.

4m

  • Gość
27-11-2014, 22:02
Każdy powinien nabyć to audiofilskie doświadczenie powrotu do sprzętu, który wcześniej pochopnie się sprzedało ;) Daj sobie więcej czasu na stwierdzenie, które brzmienie bardziej Ci leży, Przemek.

MAG

  • 2393 / 5887
  • Ekspert
27-11-2014, 22:10
Masz racje Mareku ,każdy chwali to co ma a już na pewno to co chce sprzedać.
Ja już nie chcę sprzedać Eurydyki dlatego pozwoliłem sobie na pozytywny komentarz na jej temat.

Kurcze jak ciężko być w 100% poprawnym na forum,trzeba mieć super charakter lub bardzo się pilnować.

Przemku tak jak piszesz powoli! nic na siłę jajka po zagotowaniu trzeba ostudzić!
Parę razy sprzedałem coś co było bardzo dobre bo mi się zachciało zmiannnnnnnnn a to błąd chłodna głowa nic poza tym.

Fatso

  • 290 / 4021
  • Zaawansowany użytkownik
28-11-2014, 09:25
Czytając temat od początku wnioskuję że wszystkie wzmacniacze grają bardzo dobrze szczególnie te które posiada i opisuje właściciel:)
Swoją drogą takie roszady systemowe są dobre pozwalają większej liczbie osób posłuchać elektrostatów.
Eee, ja wiem, że da się "lepiej" niż mam. Tyle, że na chwilę obecną nie czuję takiej potrzeby. LST mnie korci strasznie, ale nie mam na tyle porządnego systemu głośnikowego, żeby się w to pakować. Jakby był LST przystosowany do wzmaków słuchawkowych to chyba bym nie wytrzymał.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

brodacz

  • 1780 / 3835
  • Ekspert
28-11-2014, 11:31
Road to Nowhere
Też masz Eurydykę ,czy miałeś możliwość porównywać ją już z jakims innym wzmakiem do elektrostatów?

-Pawel-

  • 4724 / 5505
  • Ekspert
28-11-2014, 11:35
Mam bardzo małe doświadczenie, ale czy Wasze wzmaki też są tak wrażliwe na źródło? Wzmaków Staxa z Omegami słuchałem 3-krotnie, 2 razy to była porażka.

mirek10

  • 1212 / 4400
  • Ekspert
28-11-2014, 12:32
Wiktor-czy czytales ta wypowiedz kiedys,jestes milosnikiem tego sprzetu,zobacz jakie zdanie ma ten audiofil, ktory tak jak i ty kocha ten sprzet od 40lat:
http://www.highfidelity.pl/@hydepark-1016&lang=

Fatso

  • 290 / 4021
  • Zaawansowany użytkownik
28-11-2014, 13:59
Road to Nowhere
Też masz Eurydykę ,czy miałeś możliwość porównywać ją już z jakims innym wzmakiem do elektrostatów?
Jeśli do mnie do mam SRM-007tII po lobotomii i wymianie z 60% elementów :P
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Fatso

  • 290 / 4021
  • Zaawansowany użytkownik
28-11-2014, 14:00
Mam bardzo małe doświadczenie, ale czy Wasze wzmaki też są tak wrażliwe na źródło? Wzmaków Staxa z Omegami słuchałem 3-krotnie, 2 razy to była porażka.
Są piekielnie wrażliwe na źródło. Ale na moim mi się podoba. Na jednym i na drugim.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Robeeert1

  • 722 / 5535
  • Ekspert
28-11-2014, 14:57
Są piekielnie wrażliwe na źródło. Ale na moim mi się podoba. Na jednym i na drugim.

Jakie wnioski? Szukać maksymalnie dobrego źródła do STAXÓW i na firmowym wzm. zagra naprawdę nieźle.

brodacz

  • 1780 / 3835
  • Ekspert
28-11-2014, 15:15
Są piekielnie wrażliwe na źródło. Ale na moim mi się podoba. Na jednym i na drugim.

Jakie wnioski? Szukać maksymalnie dobrego źródła do STAXÓW i na firmowym wzm. zagra naprawdę nieźle.

Dokładnie Robert.Co ten wzmacniacz ma przekazać tym słuchawkom jeśli nie to co dostanie od źródła.

Nad wyborem właśnie jego spędziłem najwiecej czasu,kilometrów i porównań i jest to nakosztowniejszy element mojego toru (nie licząc Dziadka ale on to zupełnie inna para kaloszy)
« Ostatnia zmiana: 28-11-2014, 15:18 wysłana przez brodacz »

Cortazar

  • 50 / 3450
  • Użytkownik
28-11-2014, 20:24
Ja rowniez jestem zdania ze na dobre zrodlo nie mozna wydac za duzo. W wypadku staxow dobre zrodlo oznacza player z organicznym, pelnym dzwiekiem, chetnie lekko ocieplone i z bardzo dobra scena stereo (accuphase, acoust. research, badz tez takie wygibasy jak moje combo totaldac-a) . Od superanalitycznego klinicznego dzwieku (krell, dcs) bym rowniez odradzal.
Nie zgadzam sie natomiast ze zdaniem ze w takim wypadku wystarczy firmowy wzmak 727 czy tez 007t. Przerzucilem kilka wzmakow do staxow (firmowce, kgsshv, woo audio wes, i w koncu LST) i jestem zdania ze energizery staxa mocno odstaja jakoscia od 9-tek i mocno ograniczaja ich potencjal. Tutaj wydatek 2-3 tys. euro na uzywanego woo audio czy kgsshv to wiecej niz dobra inwestycja.

MAG

  • 2393 / 5887
  • Ekspert
28-11-2014, 21:18
Są piekielnie wrażliwe na źródło. Ale na moim mi się podoba. Na jednym i na drugim.

Jakie wnioski? Szukać maksymalnie dobrego źródła do STAXÓW i na firmowym wzm. zagra naprawdę nieźle.

Dokładnie Robert.Co ten wzmacniacz ma przekazać tym słuchawkom jeśli nie to co dostanie od źródła.

Nad wyborem właśnie jego spędziłem najwiecej czasu,kilometrów i porównań i jest to nakosztowniejszy element mojego toru (nie licząc Dziadka ale on to zupełnie inna para kaloszy)

Zgadzam się dobre źródło sprawi nam nie raz większą niespodziankę niż wymiana wzmacniacza sprawdziłem na swoim systemie.
Tak jak kiedyś pisał Linn w swoich reklamach doskonałe źródło ma odczytać to co jest zapisane na płycie wzmacniacz ma to tylko wzmocnić a największa rola przypada na końcu słuchawkom/głośnikom niestety te ostatnie technologicznie są zaniedbane nawet wzmacniacze poszły dużo dalej w rozwoju.
Ile informacji trafia do naszych przetworników??? a ile obrócone jest bezpowrotnie w ciepło???
« Ostatnia zmiana: 28-11-2014, 21:26 wysłana przez MAG »

brodacz

  • 1780 / 3835
  • Ekspert
28-11-2014, 21:19
Cortazar
jesteś chyba pierwszy na forum który chwali i poleca amerykańskie topowe wzmaki do elelktrostatów.Wcześniej wiekszość postów na ich temat była dość negatywna i sceptyczna.