Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

MAG

  • 2393 / 5887
  • Ekspert
27-11-2014, 14:20
Rozumiem Stefanie że bias w Twoim urządzeniu jest 580v i dla potrzeb Orfeusza 500v ?

brodacz

  • 1780 / 3835
  • Ekspert
27-11-2014, 14:22
brodacz-jaka wersje masz LST? do Carego 300B

Ja wybrałem LST TS-S ( to to samo co LST TS tylko ma dodatkowe gniazdo do Orfeusza)

brodacz

  • 1780 / 3835
  • Ekspert
27-11-2014, 14:30
Ductus
Słuchałeś razem z Gwosem i Włodkiem tego mojego wzmaka tylko w wersji rozdzielonej na monobloki.Mają one tyle samo mocy co integra.
Pamiętam jeszcze trochę waszą relację z tego spotkania i chyba przegrał lekko z Twoim Accuphase lecz za dużo mu nie zarzucaliście.
Rozwińcie jeśli się mylę proszę.

mirek10

  • 1212 / 4400
  • Ekspert
27-11-2014, 14:32
brodacz-ciekawe jak to wszystko gra z Orfeuszem?mam na mysl tez jakosc grania i porownanie z orinalnym wzm+sluchawkami Orfeusza.

brodacz

  • 1780 / 3835
  • Ekspert
27-11-2014, 14:42
Ductus
Słuchałeś razem z Gwosem i Włodkiem tego mojego wzmaka tylko w wersji rozdzielonej na monobloki.Mają one tyle samo mocy co integra.
Pamiętam jeszcze trochę waszą relację z tego spotkania i chyba przegrał lekko z Twoim Accuphase lecz za dużo mu nie zarzucaliście.
Rozwińcie jeśli się mylę proszę.

Dla przypomnienia:
http://audiohobby.pl/index.php?topic=4881.5220

Może rzeczywiście jest tak jak tam napisał Mirek ,że monobloki grają inaczej niż integra gdyż ja w przeciwieństwie do odczuć kolegów będę w przyszłości szukał lampami większego nasycenia w barwę i troszeczkę ciepełką bo na razie to przy Eurydyce zestawienie LST/Cary gra bardziej jak opisywane zestawienie z Accuphase niż monobloki.

mirek10

  • 1212 / 4400
  • Ekspert
27-11-2014, 15:42
Wlodku-widze ze bedziemy mieli wiecej wspolnych tematow, bo elektrostaty beda czesciej kupowane przez audiofili, ten LTS to krok milowy w rozwoju rynku elektrostatycznego.
Ductus powiedzialbym ze jestes "wielki" jak tak to gra jak mowi brodacz to moje gratulacje.

ductus

  • 1247 / 4845
  • Ekspert
27-11-2014, 16:09
Mirku, w wersji Wiktora i brodacza (TS-S) oprócz pcb płytki głównej jest dodatkowa pcb, jedynie do BIAS 500V Orfeusza. Napięcia polaryzacji są więc odseparowane, połączenia gniazd Staxa i Orfeusza prowadzone tymi samymi kablami o tej samej długości osobno i spotykające się dopiero na Lundahlach.  Można słuchać Staxów i Orfeuszy jednocześnie, bez strat jednego do drugiego.
Mirku: Nie przesadzaj z tą "wielkością" - to jest pomysł przejęty i tylko rozwinięty przeze mnie... I proszę nie przekręcaj: To nie LTS, tylko LST...
Brodacz: Monobloki grają inaczej - to jest prawie pewne. Są trochę inaczej zaprojektowane jak końcówka integry i duży wpływ ma wzmocnienie wstępne. U mnie to był i jest przedwzmacniacz Accu, więc już inaczej.

brodacz

  • 1780 / 3835
  • Ekspert
27-11-2014, 16:11
Wlodku-widze ze bedziemy mieli wiecej wspolnych tematow, bo elektrostaty beda czesciej kupowane przez audiofili, ten LTS to krok milowy w rozwoju rynku elektrostatycznego.
Ductus powiedzialbym ze jestes "wielki" jak tak to gra jak mowi brodacz to moje gratulacje.

Stefan to mistrz techniki audio i mistrz słowa :-)

mirek10

  • 1212 / 4400
  • Ekspert
27-11-2014, 16:31
Duktus-LST ma napis w kolorze czerwonym,czy nie myslales o tym aby te trzy litery byly wytloczone w tym metalu,juz bez koloru,tak mysle ze byloby bardziej profesjonslnie i estetycznej,takie mialem pierwsze odczucie wizualne.

brodacz

  • 1780 / 3835
  • Ekspert
27-11-2014, 16:43
Słuchanie przez LST po LSD to była by dopiero jazda :-D

ductus

  • 1247 / 4845
  • Ekspert
27-11-2014, 16:47
Przemku, już się robię czerwony od tylu komplementów.
ALE, panowie, mam ciekawą informację. Przy okazji wizyty u Wiktora byłem w Krakowie i naturalnie wylądowałem u Nautilusa. Wielka willa z masą różnego, bardzo zacnego sprzętu. Całe piętro Accuphase, dużo Ayonów i wiele ciekawych kolumn, co widziałem po drodze do jednego z pokoi odsłuchu. Bo tam postawiłem LRT przerobiony przeze mnie kompletnie na LST naszego nowego kolegi Cortazara i wskazując różdżką na resztę połączonych sprzętów powiedziałem z 009 na uszach "graj". I zagrał. Za źródło robił cedek Accu DP-700, a wzmacniacze były trzy.
Końcówka Leben CS-1000P, jeden ze wzm. japońskiej firmy SPEC oraz niemiecki specjalista od lamp Octave V-70SE.  SPEC odpadł w przedbiegach, dostał zadyszki i brudził. Leben wysterowany bezpośrednio przez DP-700 zagrał bardzo pięknie, z detalem, niezłą sceną, ale niedosytem basu. Podłączyliśmy Octave.
I nagle pojawiły się czary-mary, to co szukamy: Scena 3D, z głębokością, szerokością i dokładnym ustawieniem instrumentów. Dźwięk na 009 dostał (jak Cortazar życzy sobie) "mięsa" - czyli Grundton-u, substancji i niespotykanie głębokiego precyzyjnego basu. W średnicy wzmak czarował, a wysokie podawał pięknie, jedwabiście. W sumie wszystko - bardzo za...biście, harmonicznie, homogenicznie.
Panom specom od sprzedaży, którzy też chcieli posłuchać, nie mogłem wyrwać słuchawek...
Pokazuje to, że trufle są do znalezienia, trzeba tylko poszukać.

Właściwie, powinienem dać postawić jeszcze jakąś końcówkę Accu dla porównania - ale nie było już czasu. Szkoda.           

stereomod

  • 33 / 3834
  • Użytkownik
27-11-2014, 17:43
Czytam o tym LST i sie ślinię .
Ale ja z innej beczki . Od jakiegoś czasu mam 007 mkI ( nie trzeszczą wcale jak opisywali to inni ) i nie wiem jak się je zakłada ... znaczek L lewe ucho itd ale poważnie to szew poduszki powinien być z tyłu a przegrubienie z przodu , czy szew na dole ? Może się wydawać śmieszne ale w takich lambdach nie było z tym problemu bo poduszki się nie obracały .
I na koniec uwaga dla przyszłych posiadaczy Bondów - wzmacniacz SRM-T1 jest za słaby. Pokretło głośności na godzinie pierwszej gdzie lambdom starczało na godzinie 10. Bas jest słabo kontrolowany i wolny. Także myśl o posiadaniu takiego  LST + zacny lampiak wzmażają pracę moich ślinianek.

-Pawel-

  • 4724 / 5505
  • Ekspert
27-11-2014, 17:50
Szef z przodu, mniej więcej na wysokości czubka nosa.

wiktor

  • 2503 / 5900
  • Moderator Działu Słuchawki
27-11-2014, 18:31
@stereomod

Patrząc na Twoje zdjęcie, ustawienie szwa, wskazuje prawą słuchawkę.

brodacz

  • 1780 / 3835
  • Ekspert
27-11-2014, 19:43
Jest jedna wada systemu LST/Cary w porównaniu do Eyrydyki.Nie wprowadza on i nie utrzymuje w stanie relaksu i odpłynięcia tak jak Eurydyka która robi to bardzo fajnie i podzielnie z jakością.
« Ostatnia zmiana: 27-11-2014, 21:38 wysłana przez brodacz »