Audiohobby.pl

Spółdzielnia słuchawkowa czyli...

jjurek

  • 2066 / 5847
  • Ekspert
26-04-2009, 21:08
...zapraszam do wspólnej zabawy :)

Kto chce posłuchac klonika Grado RA-1?

Swojego się już nasłuchałem więc chętnie puszczę go "w obieg".
Wyślę do pierwszego chętnego, ten do kolejnego i tak dalej...
Jedynym zabowiązaniem "spółdzielców" będzie napisanie wrażeń z odsłuchu i "niekiszenie" wzmaczka dłużej niż (tydzień, dwa, miesiąc ?).

Switch

  • 191 / 5874
  • Aktywny użytkownik
26-04-2009, 21:19
Fajna inicjatywa, tylko w przypadku droższych sprzętów polecam ubezpieczać przesyłki.

titus pullo

  • 16 / 5612
  • Nowy użytkownik
26-04-2009, 21:30
Z chęciom wypożyczę na tydzień.
Gladium stringe

jjurek

  • 2066 / 5847
  • Ekspert
26-04-2009, 21:57
W związku z pytaniami kierowanymi do mnie na PW odpowiadam:
zabawa jest za FREE- jedyne koszty "spółdzielców" :) to zakup baterii  niezbędnych do użytkownia wzmacniaczyka  a potem  wysyłka do następnego chętnego.

jjurek

  • 2066 / 5847
  • Ekspert
26-04-2009, 22:04
Wzmacniaczyk wysyłam do titus pullo.
Będzie słuchał na sony mdr- sa1000.

Ged

  • 1716 / 5918
  • Ekspert
27-04-2009, 18:37
Wspaniały pomysł :)
Zapisuję się w kolejkę o ile już istnieje.
Ile linijek \'recenzji\' trzeba napisać po przesłuchaniu, bo raczej nie jestem wylewny ?

titus pullo

  • 16 / 5612
  • Nowy użytkownik
29-04-2009, 14:01
Dzięki uprzejmości jjurek  wzmacniacz jedzie do mnie – bardzo się cieszę.

W.luczynski prześlij na priva swój adres po odsłuchach wysyłam do Ciebie.
Gladium stringe

titus pullo

  • 16 / 5612
  • Nowy użytkownik
30-04-2009, 12:18
Wzmacniacz doszedł, bardzo dziękuję. Już gra. Wrażenia na razie tylko pozytywne dużo nie napisze, aby uniknąć czy też nie popaść w zbędną egzaltację jaka toważyszy po rozpakowaniu nowego klocka. Na razie zagrałem ulubione piosenki Rene Marie teraz wałkuję Art Ensemble Of Chicago w porównaniu do Holdegron–a dźwięk jest cieplejszy, pełniejszy bardzo podoba się mi się bas.
Gladium stringe

MIKADO

  • 82 / 5561
  • Użytkownik
30-04-2009, 17:24
Witam ja także wpisałbym sie na listę kolejkową ,/ew porównanie do Forum608II i Denona Ah-d2000 z M.mod/ Pozdrawiam
MIKADO

Switch

  • 191 / 5874
  • Aktywny użytkownik
01-05-2009, 02:11
Dobra, wpisuję się i ja jeśli można. Porównanie do moonlighta.

titus pullo

  • 16 / 5612
  • Nowy użytkownik
01-05-2009, 13:27
Zacznę od podsumowania klon Grado to urządzenie dobre. Choć ostudziłem się jak zobaczyłem ceną oryginalnego wzmacniacza, no cóż takie życie. Sprowokowało mnie to do szukania wad i bardzo krytycznego podejścia. Praktycznie jedynego, czego mi by brakuje to ciut więcej swobody na wysokich tonach (a Sony ze świetnej prezentacji tego zakresu słyną). Te wybrzmiewają zbyt krótko nie mają nośności czy aury brak tu jest po prostu światła. Blachy przez to nie mają swojej dźwięczności są zbyt szare. Pokombinować oczywiście można ze źródłem, choć wydaje mi się, że Vincent ułomy nie jest czy też kablami (oj dużo to kombinowania).  Natomiast fantastycznie brzmią wokale i świetnie jest prowadzony bas, choć przy słuchaniu muzyki elektronicznej odczułem już jego niewielkie podbicie. Ten wzmacniacza swoisty driver i fan słuchania klona jest bardzo duży. Może nie jest trudno wrócić do Holdegron –a ale ten na początku wydaje się zimny odchudzony po chwili sterylny a później już wiesz, że nic od siebie nie dodaje jednak jakbym miał wybierać bezwzględnie zostawiłbym u siebie wzmacniacz Grado.
PS
Moje doświadczenia ze sprzętem słuchawkowym są nikłe. Hi-Endu słuchawkowego w ogóle nie znam, więc proszę o wybaczenie skromności powyższego opisu. Pozostaje mi się cieszyć muzyką jeszcze przez parę dni – wzmacniacz z bateriami jak nie padną podam dalej w poniedziałek lub wtorek.
Gladium stringe

Ged

  • 1716 / 5918
  • Ekspert
10-05-2009, 13:12
Dzięki autorowi wątku i idei "spółdzielni" miałem okazję posłuchać klona wzmacniacza słuchawkowego Grado RA-1.  Bardzo dziękuję za tą możliwość. Wzmacniacz od Titus pullo przyszedł szybko z działającymi do dziś bateriami.

Sprzęt:
- słuchawki: Grado GS-1000, Sennheiser HD 650, CAL, oryginalne Sony z zestawu MiniDisk
- źródła: MBL 1531, Denon DCD 1500AE, MiniDisk Sony MZ-G755 R (w skrócie MD)
- wzmacniacze: Antique Sound Lab Twin Head Mark II (lampy Emission Labs), klon Grado RA-1, Denon PMA 1500 AE
- płyty:
      Diana Krall "The girl in the other room"
      Katie Melua: "Collection"
      Możdżer/Danielsson/Fresco: "Live"
      P. Jaroussky: "Carestini"
      Chopin: Polonezy, Etiudy - Wydanie Narodowe
      M. Biliński: "Best"
      W. Pawlik: "Tykocin"

Nie umiem pisać dokładnych recenzji sprzętu audio.  Jestem w stanie natomiast zdecydować co mi
się podobało a co nie. Inni oczywiście mogą mieć odmienne odczucia.

Zatem:
1. Generalnie wzmaczniacz grał ładnie.

2. Przy dobrym źródle i dobrych słuchawkach (MBL + Grado) różnica pomiędzy wzmacniaczem TwinHead a klonem Grado była znacząca. Oczywiście nie tak duża jak różnica w cenie. Wszystkich elementów dźwięku porządanych przeze mnie (a których nazwać nie potrafię) było więcej w TwinHead w porównaniu do klona.

3. Im mniej wysublimowane źródło i słuchawki tj. w kierunku minidysku i CAL, różnice były mniejsze, zawsze jednak zauważalne.

4. Klon wzmacniacza Grado potrafił zmienić słuchawki oryginalne z MD w lepszym kierunku i zgrabnie napędzić zestaw: MD + CAL. Nie dało się jednak w tym układzie słuchać muzyki poważnej, szczególnie fortepianu.

5. Byłem zdziwiony, że klon Grado całkiem dobrze wysterował Grado GS-1000.

6.   Klon Grado pracował też ładnie jako wzmaczniacz sygnału z CD Denon. Zdecydowanie lepiej niż dziurka z CD lub dziurka ze wzmacniacza Denon.

7.   Minidysk jest bardzo kiepskim źródłem dźwięku, mimo przegrywania płyt z oryginałów za pomocą kabla światłowodowego.

Z pewnością to porównanie uświadomiło mi kilka spraw. Po pierwsze muszę zbudować dobry system przenośny, po drugie: MBL+TwinHead+Grado GS-1000 to "mój" zestaw do słuchania muzyki.  Po trzecie i najważniejsze gdyby klon wyglądał ładniej i kosztował do kilkuset złotych kupiłbym go jako drugi wzmaczniacz słuchawkowy, szczególnie do krótkiego czasu słuchania, kiedy nie chce mi się włączać i rozgrzewać TwinHeada.

Powyższa opinia jest oczywiście bardzo subiektywna, może też w przyszłości ulec zmianie.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za wypożyczenie urządzenia.
Czekam na opinie innych "działaczy spółdzielni".
Poproszę Mikado o podanie adresu na PW w celu wysłania dalej tego dzielnego małego wzmacniacza.

Włodek Łuczyński
« Ostatnia zmiana: 01-01-1970, 01:00 wysłana przez zhornik »

Switch

  • 191 / 5874
  • Aktywny użytkownik
24-05-2009, 20:58
Czy jest ktoś następny w kolejce czy mam odsyłać do autora już? (Wysyłka wtorek, środa)

Tomek

  • 42 / 5913
  • Użytkownik
24-05-2009, 21:29
Jeszcze ja chciałbym posłuchać.
Tomek

audio_house

  • 149 / 5485
  • Aktywny użytkownik
25-05-2009, 11:27
ja również poproszę wzmaka do odłuchu... z góry dziękuje