Audiohobby.pl

Wkladki słuchawkowe

lancaster

  • Gość
05-09-2009, 15:40
W zwiazku z tym, ze chce zostać swiatowym liderem produkcji słuchawek(;)) prosze Was o info w sprawie gdzie mozna kupic same przetworniki ?
Tak bardziej serio to zamierzam  w  przyszłym tygodniu zlecić stolarzowi dotoczenie muszli do CAL! i oprócz biocelilozy pobawiłbym sie tez innymi materialami membran/przetwornikami...wiekszosć z nich to klasyczne "folie"...które na szczęscie mozna potraktowac róznymi lakierami itp...moze ktoryś okaze sie ciekawszy od materiału fostexa....gdzie szukac kompletnych driverów do sluchawek ?

lancaster

  • Gość
06-09-2009, 12:03
Odswiezam temat. Serio nei znacie zadnego xródla przetwornikow do sluchawek ?
Nie musza by c jakieś wyszukane, ot zwykla chinska solidna produkcja :)

lancaster

  • Gość
11-09-2009, 17:19
Zamówiłem właśnie muszle z egzotyka klasy ultra high end do nauszników(przekładka z CAL! :)) dodatkowo popróbowałbym też inne wkładki...jak któraś zagra lepiej to....nie gorzej - wiadomo :)

Rafaell

  • 5033 / 5896
  • Ekspert
11-09-2009, 17:23
>> lancaster, 2009-09-11 17:19:02
>Zamówiłem właśnie muszle z egzotyka klasy ultra high end do nauszników

Po czym to poznajesz ze jest aż! ultra high end?              

Brestinder

  • 222 / 5490
  • Aktywny użytkownik
11-09-2009, 17:30
pewnie to grado mahoń z mongoli ;) Ile taka imprezka kosztowała?

Rafaell

  • 5033 / 5896
  • Ekspert
11-09-2009, 17:47
czy jest jakaś lista krain skąd dostarczane drewienka maja w nazwie ultra?

>> Brestinder, 2009-09-11 17:30:37
Ile taka imprezka kosztowała?

Jak nie kosztowała to już to nie jest ultra. Czy ultra musi kosztować?
       

lancaster

  • Gość
11-09-2009, 18:01
Rafaell, chyba nie posądzasz mnie o to, ze zejde ponizej poziomu wygrzanych/podasowanych/z jedynym na swiecie amem ??? ;)

Ile bedzie kosztowala tego jeszcze nie wiem, ale jakby mi stolarz dał do reki cos takiego jak w GS1000 to nie placę.
Myśle ze za calosc 200zł max.

lancaster

  • Gość
11-09-2009, 18:06
Rafaell, jaja sobie robię z tym ultra high endem tak jak mam nadzieję ludzie sobie tu robią jaja w temacie gradosow.
...słuchawki jak sluchawki, postaram sie zeby były lepsze i to tyle :)

Brestinder, polecales kiedyś jakąś wkladkę do sluchawek....mozesz przypomniec gdzie na ebayu ona była ?
Wtedy nie kupilem....normalnie bym nie kombinował i brał z Tonsilu, ale oni serio przestali produkcji suchawek i nie zamierzaja jej wznowić....przynajmniej na razie widokow na to zero.

Rafaell

  • 5033 / 5896
  • Ekspert
11-09-2009, 18:26
>> lancaster, 2009-09-11 18:06:40
Rafaell, jaja sobie robię z tym ultra high endem tak jak mam nadzieję ludzie sobie tu robią jaja w temacie gradosow.

Nie wiem czy ludzie sobie robią jaja nawet z high endem, nie mówiąc o ultra high endzie ale słyszę ze mało kto w ogóle coś takiego w ogóle słyszał a to że im się zdaje że do mopa dokręcą drewniany kij i stworzą high end świadczy o ich dobrym samopoczuciu.

Co do gradosów to faktycznie jaja, przodowniczki pracy na Jeziorze Łabędzim w Teatrze Narodowym. Czasem się zastanawiam po co im te gradosy, za wydajna pracę ?            

lancaster

  • Gość
11-09-2009, 19:03
rafaell, to ciekawe co napisales o mopie i drewnianym kiju, bo dokladnie tak powstał SME 30/2

...taka audiofilska anegdota jak to zona szefa SME robiac zakupy w pobliskim(sobie)markecie została zagadnieta przez znajome: "a dlaczego mąz nie robi gramofonów ?"(w domyśle - nie umie ?)
wrocila kobita do domu, poskarżyła sie meżowi no i się zaczęło....dokadnie z tego co bylo w domu pod ręką powstał koncepcyjny SME...podoba sie nie podoba(dla mnie ciekawy)sprawa indywdualna, ale rodowod wprost  kija od szczotki i co tam w domu jeszcze bylo.
Nawet nie wiem czy to na faktach, ale znajac zycie moze byc coś na rzeczy :) I dla mnie nie problem....moze sobie byc i ultra hi-end.


heh....zebym tylko wiedzial gdzie John w tych chinach te przetworniki kupuje....są jakieś info an ten temat na świecie ?
....przypuszczam, ze na finał sprawy zostalby jednak przetwornik Fostera z CAL!....to azja i to azja ale jednak Japonia i Fostex a nie China no name.
Pal szesc do testow mogą byc i takie....

Rafaell

  • 5033 / 5896
  • Ekspert
11-09-2009, 19:32
>> lancaster, 2009-09-11 19:03:31
>rafaell, to ciekawe co napisales o mopie i drewnianym kiju, bo dokladnie tak powstał SME 30/2

No cóż przeważnie z tego połączenia powstawały popularne urządzenia do czyszczenia korytarzy poziomych a w porywach geniuszu były zdolne usuwać pajęczyny  z pod sufitu. Oby nie wyszła z tego ultra wykałaczka ,chociaż gdyby ten kij złamać na pół to z budowalibyśmy sobie ultra nowoczesne WC popularne na dalekiej Syberii; jeden kij służył do podpierania a drugi do odganiania wilków
               

Brestinder

  • 222 / 5490
  • Aktywny użytkownik
11-09-2009, 20:14

krisio06

  • 346 / 5728
  • Zaawansowany użytkownik
11-09-2009, 21:41

lancaster

  • Gość
11-09-2009, 22:49
"A nie chcesz zrobic wlasnych przetwornikow? To proste bierzesz kilka sztabek neodymowych, perforowana blache stalowa, laminat FR4 0,07mm z allegro jako membrane i wytrawiasz sciezki. Skladasz do kupy i wio."

Pewnie ze chce, tylko musiabym wiedziec cos wiecej. Jak sie zaczne nad tym zastanawiac to bede wywazal otwarte drzwi....w sumie wolałbym przetworniki dynamiczne/....takie ładne 32 ohmowe :)