Audiohobby.pl

Polskie Radio Pr.I

Dudeck

  • 5101 / 5881
  • Ekspert
04-10-2009, 01:45
Z dawien dawna utarło się , aby ten program omijać - jednym z powodów kiedyś było to , że istniał tylko w wersji monofonicznej . I tak to człowiekowi zostało w świadomości do teraz .
Do czasu .
Pewnie każdy , i ja też ,  mam tam swoje ulubione i programy i audycje i tylko od czasu do czasu robi się "wyprawy na obce tereny" .
Kiedyś coś tam robiłem i miałem chęć na posłuchanie czegoś właśnie z radia . Lubię radio jak jest "gadane" - czyli takie , w którym i coś powiedzą i przeczytają , a nie tylko muzyka non stop .
A jak muzycznie , to przynajmnej coś na poziomie . Dlatego też raczej omijam RMF , zwłaszcza jak osoby przebywające akurat w pobliżu mikrofonu silą się na dowcip - żenada i durnota do kwadratu , wygłupy na poziomie "gimnazjalnym" . A i brzmieniowo tego typu stacje mi za bardzo nie leżą .
Szukałem czegoś i już kilkakrotnie nie udało mi sie "osiąść" ani w II  ani w III PR , za to I !!!
Słucham i słucham i uszom nie wierzę ! Normalni prezenterzy ! Jakaś powieść , słuchowisko , czytanie poezji , muzyka . Utwory z klasą i na poziomie . Różne gatunki . Rewelacja !!!
I tak słucham już tej stacji od dłuższego czasu po kilka godzin dziennie i jestem zachwycony !
Jakość nadawania audycji bardzo dobra - nadal można jej słuchać na falach długich , ale też i w stereo fm - nadawana jest na różnej częstotliwości zależnie od regionu . W każdym bądź razie u mnie odbiór jest fenomenalny - sygnał mocny i regulatorami barwy za dużo kręcić nie trzeba .
Słyszałem ( proszę mnie poprawić , jeśli coś przekręciłem ) , że raz w miesiącu nadawane są jakieś koncerty w technice wielokanałowej , do odbioru poprzez amplituner kina domowego . Podobno słucha się tego świetnie ?  
Polecam PR I , właśnie teraz siedzę , piszę i ... słucham Jedynki  :)




Dawid-SS

  • 325 / 5505
  • Zaawansowany użytkownik
04-10-2009, 13:45
Jedynki czasem słuchamy na budowie:) Jak już nudzi się te ciągłe łupidło ESKA i MAX, czasem warto wskoczyć na inną muzykę i posłuchać coś co ludzie mają do powiedzenia. Cześciej jednak słuchamy VOX FM

jjurek

  • 2066 / 5844
  • Ekspert
06-10-2009, 09:37
Jedynkę "odkryłem" dla siebie ze dwa lata  temu.
Wcześniej byłem zagorzałym słuchaczem Trójki.
Ale i ta zaczęła mnie męczyć swoim hurraoptymizmem skierowanym do pięknych i młodych.

Może do Jedynki trzeba dorosnąć?

Dudeck

  • 5101 / 5881
  • Ekspert
06-10-2009, 09:46
Dużo osób zachwyca się III , jak dla mnie , to ona jest deczko przereklamowana względem poziomu jaki sobą niby reprezentuje . Ale to kwestia gustu . W jedynce mam to co kiedyś , dawno - kawał porządnej stacji - nie ma lepszej .

majkel

  • 7476 / 5913
  • Ekspert
06-10-2009, 09:53
Zgadzam się z poglądem, iż PR1 trzyma najwyższy poziom merytoryczny, kulturalny i jakości nadawania. Słucham rzadko, ale jak nadają klasykę, to żaden stacja nie ma tak realistycznego klimatu. PR2 to już nie to. Audycje i wywiady w PR1 to stara szkoła profesjonalnego dziennikarstwa, bez schlebiania gościowi i unikania trudnych pytań, ale też bez wprowadzania sztucznej grozy i zadęcia. Nie ma szczebiotu, udawanego pośpiechu ani krzykliwych przerywników dźwiękowych. Audycje z humorem nie noszą znamion rozśmieszania na siłę i schlebiania prostackim gustom. Polskie Radio Program 1-szy to number one po prostu.

Rafaell

  • 5033 / 5910
  • Ekspert
06-10-2009, 15:42
Nie wiem czy jakość nadawania może być lepsza w tym samym Krakowie podkreślam ze Chorągwicę mam w zasięgu optycznego widzenia przez naprawdę dobrą profesjonalna instalację antenową. Podejrzewam majkel że sobie słuchasz jedynki na czymś przenośnym i po prostu tak Cie nie wali po uszach, choćby często pojawiający się mocny przydźwięk (teraz o dziwo na wiadomościach był mały ale nie znaczy że z innego studia jedynki jest tak dobrze) Słuchałem we wrześniu późnym wieczorem audycji jazzowej i repertuarowo było super ale tak potężnego przydźwięku nie zlikwidować to skandal, po prostu to było fatality! Jak dla mnie miłośnika dobrze technicznie odtwarzanego dźwięku zalety merytoryczne Jedynki nie wytrzymują moje uszy i przełączam na Trójkę lub Dwójkę (ta ostatnią zamiast z 3 km odległych widocznych Krzemionek czyściej z mniejszym ale dalej szumem odbieram 50 km dalej z Rabki) Dwójka miała ostatnio np. podczas Warszawskiej Jesieni kapitalnie ustawione mikrofony i realizację bardzo realistycznie odtwarzana u mnie na kolumnach po prostu było bardzo klawo-poza szumem :(                      

marcow

  • 1045 / 5369
  • Ekspert
07-10-2009, 18:44
Jedynka ukradła PR2 I PR3 nadajniki pewnie to nie jej wina ale jakiegoś twardogłowego polityka. Jak walczyli o odbudowę Gąbina to był śmiech na sali. To byli ludzie bez wyobrażni, radiofonia cyfrowa puka do drzwi a oni walczyli o fale długie.
Program jest niezły ale ma cholerny przerost zatrudnienia i to ich zje, ale to inna sprawa.

Puki cocieszmy się resztkami analogowego radia. Ale czy ono jest jeszcze analogowe?

marcow

Rafaell

  • 5033 / 5910
  • Ekspert
07-10-2009, 18:55
Raczej nie jest nawet 3PR podejrzewam o lekką kompresje w dwójce z braku kasy jej nie mają :), w każdym razie koncerty z Warszawskiej jesieni i Sacrum Profanum były kapitalnie zrealizowane                              

Dudeck

  • 5101 / 5881
  • Ekspert
13-11-2009, 10:55
Jeśli ktoś wczoraj ( z opcją na dziś ) w nocy słuchał audycji Artura Andrusa i jego gościa w PRI , to dostąpił prawdziwej uczty duchowej z dziedziny kabaretu . Fragmenty audycji kabaretowych z końca lat 80-tych i początku 90-tych . Majstersztyk . To co dziś nazywa się twórczością kabaretową to ... śmiechu warte . Ale warte śmiechu inaczej .