Audiohobby.pl

Jaki odtwarzacz MP3 za około 1000 PLN?

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
22-01-2013, 23:45
Tutaj lista urzadzen aktualnie supportowanych przez Rockboxa:

http://build.rockbox.org/

Niestety w wyrazniej wiekszosci starocie.

szwagiero

  • 2239 / 5902
  • Ekspert
23-01-2013, 00:06
Gdyby nie rockbox to bym nawet nie splunal w strone przenosnych produktow apple, a tak za moment przenosze sie na zimodowanego, archaicznego mini i zamierzam byc z tego faktu niezwykle zadowolony.

Lord_Rayden

  • 118 / 4966
  • Aktywny użytkownik
24-01-2013, 10:29
Dobrze pisze szwagiero. RockBox dał iPodom 5G i paru innym nowe życie. Doszły jeszcze modowania (iMod).
Ostatnio fan przenośnych odtwarzaczy

mar.s

  • 54 / 4526
  • Użytkownik
24-01-2013, 12:23
wzgledem iPoda kazdy przenosny grajek wyglada mizernie, moze oprocz Colourfly. obudowa iPoda jest bardziej stabilna lecz  hifimana jest rowniez zadowalajaca.
Tak,  brzmienie hm-601 jest po jasnej stronie i zestawienie go z takimi sluchawkami moze byc meczace. Jest sporo " mocniejszy " od  iPoda, nie ma najmniejszego problemu z wysterowaniem kazdych sluchawek do sprzetu przenosnego i dobrze sobie radzi w wiekszymi nausznikowcami jak hd 600 lub hd 650. Gra rownym tonalnie lecz dosc szczegolowym i energicznym dzwiekiem, brzmienie trabki jest super, srednie nie sa w zaden sposob podbite ale wokale sa wspaniale.

mar.s

  • 54 / 4526
  • Użytkownik
24-01-2013, 12:23
wzgledem iPoda kazdy przenosny grajek wyglada mizernie, moze oprocz Colourfly. obudowa iPoda jest bardziej stabilna lecz  hifimana jest rowniez zadowalajaca.
Tak,  brzmienie hm-601 jest po jasnej stronie i zestawienie go z takimi sluchawkami moze byc meczace. Jest sporo " mocniejszy " od  iPoda, nie ma najmniejszego problemu z wysterowaniem kazdych sluchawek do sprzetu przenosnego i dobrze sobie radzi w wiekszymi nausznikowcami jak hd 600 lub hd 650. Gra rownym tonalnie lecz dosc szczegolowym i energicznym dzwiekiem, brzmienie trabki jest super, srednie nie sa w zaden sposob podbite ale wokale sa wspaniale.

Krzysiek125

  • 29 / 4462
  • Użytkownik
31-01-2013, 09:13
Ja kupiłem prawie nieużywanego Hi-Fi Mana 602 za 950 zł. Powiem tylko jedno rewelacja!! Da sobie rade ze wszystkimi słuchawkami. Przechowuje na nim tylko pliki zapisane w FLAC. Nie ma nic lepszego przenośnego a nawet bije niektóre wzmacniacze słuchawkowe.

walkman6

  • 333 / 5781
  • Zaawansowany użytkownik
31-01-2013, 11:34
>> Krzysiek125, 2013-01-31 09:13:25
Ja kupiłem prawie nieużywanego Hi-Fi Mana 602 za 950 zł. Powiem tylko jedno rewelacja!! Da sobie rade ze wszystkimi słuchawkami. Przechowuje na nim tylko pliki zapisane w FLAC. Nie ma nic lepszego przenośnego a nawet bije niektóre wzmacniacze słuchawkowe.

A porównywałeś do innych MP3-jek? Oczywiście nie twierdzę, że nie gra świetnie. Tylko szukam informacji. Na razie użytkuję Classica, ale z pewnością jest to tylko pewien etap. Gra dobrze, już przyzwyczaiłem się do obsługi ale z pewnością nie jest to mój docelowy odtwarzacz. Cały czas chodzi mi po głowie Cowon X7 ;)

mar.s

  • 54 / 4526
  • Użytkownik
31-01-2013, 18:06
Również brałem pod uwagę X7. Lecz opierając się na różnych opiniach (nie miałem możliwości  porównania z obecnym Hifimanem) zrezygnowałem ponieważ :
1.Słaba głośność maksymalna, jeżeli bedziesz chciał podłączyć bardziej wymagające słuchawki nie poradzi sobie z nimi.
2.Słabej jakości ekran dotykowy.W świecie mp3 zaufał bym tylko ekraną Appla. Nie chodzi o ilość kolorów, a o samą obsługę.

Baele

  • 753 / 5121
  • Ekspert
31-01-2013, 19:40
>> mar.s, 2013-01-31 18:06:10
Również brałem pod uwagę X7. Lecz opierając się na różnych opiniach (nie miałem możliwości porównania z obecnym Hifimanem) zrezygnowałem ponieważ :
1.Słaba głośność maksymalna, jeżeli bedziesz chciał podłączyć bardziej wymagające słuchawki nie poradzi sobie z nimi.
2.Słabej jakości ekran dotykowy.W świecie mp3 zaufał bym tylko ekraną Appla. Nie chodzi o ilość kolorów, a o samą obsługę.


mar.s
Nie opieraj się na opiniach innych, tylko lepiej sam sprawdź, a wtedy jest duża szansa, że nie będziesz pisał takich rzeczy :-)

mar.s

  • 54 / 4526
  • Użytkownik
01-02-2013, 11:18
Jeżeli mieli byśmy się NIE opierać na opiniach innych to wątek w którym bieżesz udział nie miał by sensu.
Jeżeli masz inne zdanie na temat żeczy których poruszyłem to napisz jakie prosze.
 Czy miałeś okazje porównać touchscreen X7 z iPod Touch?? Jeśli tak to jakie wrażenia? Czy słuchałeś jakieś bardziej wymagające nausznikowce( hd600,dh650,k701, jakieś grado ,AT czy bayery) z X7 z HiFimanem,jak sobie radziły?

Baele

  • 753 / 5121
  • Ekspert
01-02-2013, 15:04
Drogi Kolego,

przede wszystkim mam zupełnie inne podejście do tematu niż Ty. Dla mnie usiłowanie napędzanie "trudnych" słuchawek przenośnym playerkiem uważam za bzdurę i sadomasochizm - ale każdy robi to co lubi. Słuchawek mam/miałem kilkanaście różnych par różnej "kłality" - jesteś ciekaw jakich? Wejdź sobie na headfi - znajdziesz tam full info. Mam za sobą ipody różnej maści, i touche i classic, miałem Colorfly C4, nigdy nie słyszałem i nie dotykałem żadnego Hifimana, więc na ten temat się nie mogę wypowiadać.

Za najlepszy brzmieniowo uważam Colorfly C4, ale dyskwalifikuje go OS oraz krótka żywotność baterii.

DLa mnie działanie touchscreena jest totalnie bez znaczenia - player ma służyć do słuchania muzyki - możliwie jak najdłużej bez ładowania baterii przy możliwie największej pojemności dysku.

Aktualnie na rynku ten warunek spełniają tylko dwa urządzenia:
 - ipod Classic - który brzmieniowo jest słabiutki, no chyba że z AKG K550
 - Cowon X7 - który oferuje od 120 do 160 GB, mam takie 2 (160GB) i jestem bardzo zadowolony  

Cowon radzi sobie bezproblemowo z większością "łatwych" do napędzenia słuchawek. U mnie są to:
 - BD DT 770 32 Ohm
 - BD T5p
 - BD DTX 101ie
 - Brainwavz B2
 - Senki CX400

Próbowałem nimi z ciekawości napędzać BD T1, co oczywiście zakończyło się totalną porażką :-)

Głośności X7 nie brakuje - przetestowane choćby w trakcie lotów samolotami z turbośmigłowymi silnikami

Jeśli potrzebujesz więcej info nt moich doswiadczeń, to poszukaj sobie moich wpisów na tym forum za ostanie 2-3 lata.

mar.s

  • 54 / 4526
  • Użytkownik
01-02-2013, 16:51
Również przerobiłem kilka par słuchawek (głównie stacionarnych) jak i kilka wzmacniaczy słuchawkowych (wiem że to jest droga do napędzenia trudnych słuchawek),jednakże nie chciałem mieć wątpliwości czy odtwarzacz "wyciśnie wszystko" ze słuchawek.

Z odtwarzaczy z touchscreenem urzytkowałem tylko Ipoda Touch,lecz miałem wiele  telefonów z dotykowym i wiem jak uciążliwe może być kożystanie niedopracowanego touchscreena.Dlatego zdyskwalifikowałem X7, może dobrze ,może źle ,nie wiem nie miałem do czynienia.Będę wdzieczny jak skrobniesz słówko o porównaniu obu wyswietlaczy.

Bateria w HiFimanie -porażka w porównaniu do iPoda.


Lord_Rayden

  • 118 / 4966
  • Aktywny użytkownik
02-02-2013, 10:59
Walkmana6 (fajny Kermit jako awatar) odsyłam do poczytania wątku : http://forum.mp3store.pl/topic/100628-ipod-classic-6g-a-ipod-video-5g-55g-jakie-rnice-w-dwiku/ . Jak będę miał chwilę, sam posłucham tego porównania 5g i 6g.

Co do Cowona X7 - to nie lepiej kupić dobrego smartfona ? Cena podobna, a w Cowonie ekran nie HD, nie odtwarza MKV... Lepiej faktycznie już HiFIman. Ale dostać 602 w tej cenie co tu Kolega to duże szczęście.

Nadal polecam iPoda 5g jako "kanapkę" ze wzmacniaczem.
Ostatnio fan przenośnych odtwarzaczy

tymek

  • 187 / 5903
  • Aktywny użytkownik
02-02-2013, 16:41
Macie jakąś alternatywę na odtwarzacz do 500 zł, raczej nowy  z miejscem na dodatkową kartę. Myślę o Iriver s100 lub Philips Muse. Dobrze by było jakby napędził duże słuchawki, Audiotechniki a 900.

asmagus

  • 4439 / 5449
  • Ekspert
02-02-2013, 20:51
Jeśli wielkość nie ma znaczenia iPad 2 - za lekko ponad 1kz można wyjąć używany 64GB.