Audiohobby.pl

Jaki odtwarzacz MP3 za około 1000 PLN?

Baele

  • 753 / 5121
  • Ekspert
20-01-2013, 03:41
"Baele,

Z tego co wyczytałem na forum to jesteś użytkownikiem iPod Classic, X7, BD DT770 Premium 32 Ohm, posiadałeś AKG K550. Napisz proszę jak te playery radzą sobie z wymienionymi słuchawkami oraz jak opiszesz ich brzmienie z uwagi na balans tonalny, porządek na scenie, jej szerokość, temperaturę brzmienia, funkcjonalność. "

Najlepsze zestawienie dla mnie to:
 - Cowon X7 z BD DT770 32 Ohm - ładna scena z głębią choć nie tak szeroko jak w AKG K550, lekko ocieplony dźwięk

Natomiast iPod Classic najlepiej gra z AKG K550 - bardzo szeroka scena, brak głębi, nieco chłodne brzmienie.

PAMIĘTAJ JEDNAK, ŻE:
dużo zależy od tego jakiej muzy słuchasz. Dla mnie te zestawienia są najlepsze dla muzyki poważnej i soulu.

Jeśli natomiast słuchasz ciężkiego rocka czy też jesteś miłośnikiem dużej ilości basu to trzeba szukać czego innego - prawdopodobnie X7 zestawić z Audio-Technica ATH-M50.

Co do funkcjonalnosci iPodów Classic, to miałem i mam wersje zamorskie bez blokady głośności, ale i tak grają gorzej od Cowona - bez dwóch zdań.
Poza tym w iPodzie podoba mi się jego funkcjonalność (wyszukiwanie i katalogowanie), w Cowonie też to jest ale trochę inaczej pomyślane - kwestia przyzwyczajenia.
Cowon daje Tobie również mnóstwo zmiany ustawień EQ co w iPodzie jest do kitu :-(

Z tych dwóch bezapelacyjnie wybrałbym Cowona.
iPoda mam, ale tylko jako źródło dla wyjazdowego "stacjonarnego" zestawu słuchawkowego )))

Uważam też, że iPod Classic jest za drogi, a przynajmniej w PRL-u. Ja swój ostatni nowy egzemplarz kupiłem poza granicami Kraju Nad Wisłą za ok 800 zł i wydaje mi się to za drogo - sądzę, że poziom 400-500 zł byłby dla niego właściwy :-)

Jedna może jeszcze ważna informacja - Cowona można fajnie brzmieniowo zestawić z wtyczkami, ja mam 3 różne pary i można uzyskać ciekawe efekty:
 - Brainwavz B2 - absolutna rewelacja pod względem otwartości i przejrzystości dźwięku choć dla niektórych wysokie mogą być za ostre )))
 - Beyerdynamic DTX 101ie -  coś pomiędzy B2 i CX400
 - Sennheiser CX 400 - najbardziej relaksujący dźwięk

Rolandsinger

  • 2894 / 5901
  • Ekspert
20-01-2013, 13:38
NWZ Z10xx to zupełnie coś innego niż X10xx. Ten pierwszy podobno też gra nieźle, ale trzeba sprowadzać z USA lub Japonii, bo w UE socjaliści nam ograniczyli arbitralnie głośność "bo statystycznej małpie nie można dać do ręki niczego niebezpiecznego, bo od razu zrobi sobie kuku".  


___________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

mar.s

  • 54 / 4526
  • Użytkownik
20-01-2013, 18:16
Dziwi mnie że w przypadku tylko jednego wymienienia nazwy HIFIMAN odrazu poszedł tekst że to dno , a dyskusja na temat iPoda wrzy. Miałem ipoda 160G ,a teraz HIFIMANA HM-601 i skoro ten drugi to dno to sam nie wiem jak nazwać tego pierwszego. Co prawda urzytkowanie HiFIMANA na początku nie należy do najprzyjemniejszych (w tej kwestii Apple góruje nad wszystkimi) ale idzie się przyzwyczaić, lecz jeżeli chodzi o walory dźwiękowe to uważam że HIFIMAN jest dużo lepszy.

Ciekawa lektura dlaq każdego zainteresowanego sprzętem przenośnym.

http://pclab.pl/art44335.html

Pzdr

mar.s

  • 54 / 4526
  • Użytkownik
20-01-2013, 18:18
Dodam tylko że żaden HIFIMAN nie zgrywa się z " jasnymi "słuchawkami.

walkman6

  • 333 / 5781
  • Zaawansowany użytkownik
21-01-2013, 08:08
>> mar.s, 2013-01-20 18:18:42
Dodam tylko że żaden HIFIMAN nie zgrywa się z " jasnymi "słuchawkami.

Jak oceniasz jakość obudowy względem iPoda?

Opisz proszę brzmienie Hifimana? Mam tu namyśli balans tonalny, porządek i szerokość sceny dźwiękowej. Czy jest dużo "mocniejszy" od iPoda? Czemu uważasz, że nie zgrywa się z jasnymi słuchawkami? Ma jasne brzmienie?

Perul

  • 246 / 4369
  • Aktywny użytkownik
21-01-2013, 10:08
>>... Co prawda urzytkowanie HiFIMANA na początku nie należy do najprzyjemniejszych (w tej kwestii Apple góruje nad wszystkimi)...

Może i samo użytkowanie sprzętu jest nienajgorsze (brak mi bardzo odtwarzania po folderach), ale samo iTunes to kompletna porażka. Tak nieintuicyjnego programu, w którym Apple zrobiło wszystko po swojemu to nawet Zune nie ma, no i do tego te głupie ograniczenia formatów. Fakt, że po przyzwyczajeniu już takie tragedii nie ma, ale na początku coś znaleźć...

Co do tematu to mi dźwiękowo przypadł do gustu Touch 4g - inaczej buduje scenę niż pozostałe moje grajki, środek nie jest taki z samego środka - trochę się na boki rozchodzi. Podobnie było w Samsungu Q3 ale w mniejszej skali.

walkman6

  • 333 / 5781
  • Zaawansowany użytkownik
21-01-2013, 16:04
Do czego możesz porównać "taczkę"?

Lord_Rayden

  • 118 / 4966
  • Aktywny użytkownik
21-01-2013, 18:49
Na iPoda Classic też można wgrać RockBoxa i mamy co innego niż zwykły iPod.
Ostatnio fan przenośnych odtwarzaczy

jjurek

  • 2061 / 5831
  • Ekspert
21-01-2013, 19:11
>> Lord_Rayden, 2013-01-21 18:49:14
Na iPoda Classic też można wgrać RockBoxa i mamy co innego niż zwykły iPod.


Możesz opisać różnice?

Perul

  • 246 / 4369
  • Aktywny użytkownik
21-01-2013, 21:18
>> walkman6, 2013-01-21 16:04:07
Do czego możesz porównać "taczkę"?

W sumie do niczego co miałem do tej pory. Przez moje ręce przewinęły się głównie Samsungi: P2, P3, Q1, Q3, R0, R1, T10 no i SGS, jeszcze Vedia A10 i Muzzio Vibro no i Nano 6G i Zune 2G. Taczka gra inaczej, zwłaszcza to budowanie sceny mi się bardziej podoba, takie bardziej naturalne. Brzmienie bez korektora też charakteryzuje naturalność. Za to korektor jak to w jabłkach, bez możliwości własnych ustawień - tutaj Samsungi są nie do pobicia.

Radical

  • 721 / 5203
  • Ekspert
22-01-2013, 00:15
Perul obadaj korektory i ustawienia dzwieku w cowonach typu s9/j3 i nowszych. Samsung wypada tutaj jednak blado :)

walkman6

  • 333 / 5781
  • Zaawansowany użytkownik
22-01-2013, 09:14
Panowie,

Jednak zdecydowałem się na iPoda Classic 80GB. Sprzęt wylicytowałem na allegro. Ciekawi mnie jeszcze Cowon X7, jednak na razie postanowiłem zaoszczędzić. Gdyby brzmienie nie przypadło mi do gustu iPod wyląduje na allegro.

Teraz jeszcze temat słuchawek, ale to już temat na oddzielny wątek. Jak przyjdzie iPod to postaram się posłuchać: AKG K550 (raz jeszcze), BD DT770 Pro LE, BD Custom Pro, Philips Fidelio L1, no i może jeszcze czegoś :) zobaczymy

Perul

  • 246 / 4369
  • Aktywny użytkownik
22-01-2013, 10:05
>> Radical, 2013-01-22 00:15:31
Perul obadaj korektory i ustawienia dzwieku w cowonach typu s9/j3 i nowszych. Samsung wypada tutaj jednak blado :)

Nie wątpię, że cowony mają lepsze EQ, z tym, że ja jestem zwolennikiem grania bez korektora, dopiero jak słuchawki są bez niego niestrawne to go używam. Choć prawdę powiedziawszy wolę dopasować modami słuchawki pod swoje upodobania - przynajmniej zagrają dobrze ze wszystkiego a nie tylko tam gdzie korektor jest niezły.
No i jeszcze kwestia ceny takiego cowona (nawet używanego) - za jego cenę można kupić 2-3 używane samsungi, zwłaszcza jak komuś nie przeszkadza różowy kolor obudowy ;)

Lord_Rayden

  • 118 / 4966
  • Aktywny użytkownik
22-01-2013, 21:45
http://www.rockbox.org/

Ogólnie RockBox powoduje,ze ITunes staje sie zbędne. Player jest widziany przez PC jako dysk . Poza tym odtwarza multum plików muzycznych - formaty FLAC, Ogg i inne. Dysponujemy korektorem graficznym, Crossfadem, filtrami, skórkami .
http://freemyipod.org/wiki/EmCORE_Installation/iPodClassic/UMSboot
Ostatnio fan przenośnych odtwarzaczy

Lord_Rayden

  • 118 / 4966
  • Aktywny użytkownik
22-01-2013, 21:49
Walkman6 - jak Ci zabraknie "pary" w Clasicu, doczepisz mały wzmacniacz jak FiiO E7, iBasso T3, zrobisz \'kanapkę" i będziesz zadowolony :) .
Ostatnio fan przenośnych odtwarzaczy