Audiohobby.pl

Jaki wzmacniacz...

nygus

  • 217 / 5889
  • Aktywny użytkownik
12-06-2010, 10:54
Szukam neutralnej końcówki mocy, albo integry do 9kzł. Ma napędzić monitory ADAM art compact. Chciałem kupić końcówkę Brystona 2B SST, ale dolar poszedł w górę i mój budżet został przekroczony. Może być używka, ważne żeby i grał dobrze i był wystarczająco przezroczysty i niezawodny do zastosowań studyjnych.

---
"OBEY", "CONFORM", "MARRY AND REPRODUCE", "CONSUME", "WATCH TELEVISION"
"it is just a ride" - Bill Hicks

ogorek

  • 855 / 5241
  • Ekspert
12-06-2010, 11:30
Wypożycz HEED OBELISK SI z zasilaczem OBELISK - X (zasilacz końcówki mocy)
Pisałeś, że może być integra. Nie kolorujący wzmacniacz,ale jak zawsze trzeba samemu sprawdzić.

Ja tak się zachęciłem po wypożyczeniu i zakupie wspomnianegozestawu,ze zacząłem wypożyczać wszystkie klocki Heed-a (DAC, słuchawkowy amp). Ale wydaje mi się (moja prywatna opinia), ze integra OBELISK SI ze wsponianym zasilaczem to wyjątkowy zestaw. Pozostałe klocki (po pierwszych zachwytach) oddałem z powrotem ...

Najważniejsze, że wspomniany zestaw możesz wypożyczyć na tydzień i samemu sprawdzić.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

  • Gość
14-06-2010, 09:15
Bryston O.K! Słuchałem jak napędzał kolumny Dynaudio - pełna kontrola - chyba najlepszy bas jaki słyszałem.


Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

lancaster

  • Gość
14-06-2010, 09:35
nygus, do tych kolumn rozejrzyj się za kawałem mocnego pieca.
Z tego co sobie przypominam znajomy kiedyś(może nadal używa - jeśli tak to niestety nie mam obecnie kontaktu, więc tez nie podopowiem czym zakończyły się poszukiwania) użytkował te kolumny i szczerze mówiąc pomimo podpinania różnych wzmacniaczy(chyba nawet łącznie z 300W tripath, ktory ogólnie jest spawarą) nie bardzo chciały się rozpędzic. Ponoć maja jakies dodatkowe zabezpieczenia na wejściu. Może warto rozejrzeć sie za jakimiś typowymi studyjnymi konstrukcjami o sporej wydajnosci pradowej ?
Nie siedzę w sprzęcie studyjnym....pewnie warto zapytać na jakimś serwisie o tej tematyce.
W końcu kolumny o rodowodzie typowo studyjnym.

  • Gość
14-06-2010, 11:01
Bryston to sprzęt pro.

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

nygus

  • 217 / 5889
  • Aktywny użytkownik
14-06-2010, 21:14
To może jednak uzbieram jeszcze kilka miesięcy na Brystona, 20 lat gwarancji to chyba nikt inny nie daje na sprzęt...
---
"OBEY", "CONFORM", "MARRY AND REPRODUCE", "CONSUME", "WATCH TELEVISION"
"it is just a ride" - Bill Hicks

lancaster

  • Gość
14-06-2010, 22:01
Najpierw posłuchaj. Jak Ci się nie zgra to nawet dożywotnia gwarancja nie pomoże :-)
Znajomy jest w trakcie kompletowania systemu i słuchał m.in Brystona z PMC.
Nie podobało mu się takie zestawienie, za to ponoć całkiem do rzeczy grało to z Nagrą...tyle, ze Ty masz Adamy.
Tyle mojego pietruszenia, posłuchac przed zakupem zawsze warto.