Audiohobby.pl

Równoległe łączenie OPAmpów

lancaster

  • Gość
09-10-2008, 17:02
Ostatnio chodzi mi po głowie, zeby takiego LM3875 zrównoleglić(nei zmostkowac)
Jak mozna to wykonac bez groxby ubicia scalaka ?
Łączymy równolegle in z in i out z out obu ukladów ? Czy moze dać kaieś rezystory na wyjscie kazdego scalaka ?



'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.'

majkel

  • 7476 / 5902
  • Ekspert
09-10-2008, 17:28
Musi iść przez rezystory na wyjściu, bo inaczej je sfajczysz ze względu na prądy wyrównawcze jakie popłyną z jednego wyjścia do drugiego, wynikające z różnic w offsecie. Sposobów na połączenie jest kilka.

lancaster

  • Gość
09-10-2008, 22:02
majkel, dzięki. A taki najprostszy sposób ?
Rozumiem, ze wyjściu daję np 1-10ohm/5W a resztę łacze jak zwykle....wejscia tez rzecz jasna łacze.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Molibden

  • 1906 / 5905
  • Ekspert
10-10-2008, 00:08
Oba układy mają osobne pętle sprzężenia zwrotnego, najlepiej na sparowanych rezystorach 0.1% żeby zminimalizować różnice wzmocnienia, a na wejścia nieodwracające podaje się ze  wspólengo punktu sygnał  przez jdwa oddzielne dla każdego z nich rezystory np. 100-220ohm. Wyjścia ukladów łączy się przez rezystory wyrównujące około 0.22-0.5ohm/5W.

_________________________________
Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Lt_Bri

  • 153 / 5846
  • Aktywny użytkownik
10-10-2008, 00:38
Dla LM3886 nazywa się to PA100, ale przy LM3875 pewnie dużych różnic nie będzie.

http://www.national.com/an/AN/AN-1192.pdf


Mam wiadomość dla wszystkich ładnych ludzi świata...
Jeśli jesteście ładni, albo może jesteście nawet i piękni, to nas BRZYDKICH SKURWYSYNÓW jest więcej na tym świecie niż was.
Więc uważajcie!!!         Frank Zappa
Mam wiadomość dla wszystkich ładnych ludzi świata...
Jeśli jesteście ładni, albo może jesteście nawet i piękni,
 to nas BRZYDKICH SKURWYSYNÓW jest więcej na tym świecie niż was.
Więc uważajcie!!!         Frank Zappa

majkel

  • 7476 / 5902
  • Ekspert
10-10-2008, 11:00
@LT_Bri, to nie jest połączenie równoległe, tu zwiększasz maksymalną amplitudę na wyjściu, a nie wydajność prądową.

@lancaster, jeśli LM3875 trawi wzmocnienie jednostkowe, to zobacz jak jest połączone w nocie aplikacyjnej OPA2604, dostępnej z www.ti.com Oczywiście inne będą wartości rezystorów i moce. W przeciwnym razie tak jak napisał Molibden.

Lt_Bri

  • 153 / 5846
  • Aktywny użytkownik
11-10-2008, 14:24
Parallel w nazwie mnie zmyliło (osobiscie z tej noty interesowałem się tylko mostkowym BR100 - niestety do dziś nie udało mi się znaleźć - sensownego - projektu jednostronnej płytki do tego...).

Mam wiadomość dla wszystkich ładnych ludzi świata...
Jeśli jesteście ładni, albo może jesteście nawet i piękni, to nas BRZYDKICH SKURWYSYNÓW jest więcej na tym świecie niż was.
Więc uważajcie!!!         Frank Zappa
Mam wiadomość dla wszystkich ładnych ludzi świata...
Jeśli jesteście ładni, albo może jesteście nawet i piękni,
 to nas BRZYDKICH SKURWYSYNÓW jest więcej na tym świecie niż was.
Więc uważajcie!!!         Frank Zappa