Audiohobby.pl

Słuchawkowy jazz od początku

korzena

  • 343 / 4784
  • Zaawansowany użytkownik

Dezydery

  • 68 / 4605
  • Użytkownik
10-12-2011, 14:57
Przegapiłem teradaka :/

Pozytywne opinie zbierają Beresfordy . Na allegro wisi TC-7510 warto brać za 400 zł czy czekać raczej na inną okazję?

novitas

  • 114 / 5102
  • Aktywny użytkownik
11-12-2011, 22:50
Do dezydery
Jeżeli używasz Ipoda, zakładam że są to pliki bezstratne to na początek rozważył bym tylko zmianę słuchawek. Używam ipoda touch i mam kilka zestawów słuchawkowych na różne okazje.
Odnosiłeś się do CAL Grado sr60 i philipsy. Moje wrażenia są następujące.
Nigdy nie porównywałem CAL SR 60 cz Philipsów bezpośrednio ze sobą.
Ale grado igrado które posiadam, w mojej ocenie grały lepiej niż CAL w MM i philipsy. Denon d1100 są zdecydowanie lepsze od grado igrado oraz od CAL. Ciągle się zastanawiam czy prezentacja D1100 mi odpowiada, bo niewątpliwie jest bardzo atrakcyjna w parze z ipodem. Jestem miłośnikiem hd600 i wszystko co mam odnoszę właśnie do tych słuchawek.
Ze względów logistycznych postanowiłem mieć jedno źródło z muzyką. Używam tylko ipoda, do samochodu z clarionem, w domu używam transportu NDS1 DAC styleaudio i wzmacniacz H1 oraz słuchawki sh hd600. A i w helmecie narciarskim też ma słuchawki grające całkiem nieźle (przynajmniej zagłuszają niechcianą muzykę) :)
Tak na marginesie to nigdy niczego innego nie słyszałem więc potraktuj mój wpis jak małe pięć groszy.
Ja bardzo przepraszam ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym kożuchu i w nim wychodzi

Dezydery

  • 68 / 4605
  • Użytkownik
12-12-2011, 20:32
>> novitas

O tych denonach tylko czytałem i w większości zadania wskazują, że od CAL nie w szczególności adekwatnie do ceny specjalnie lepsze. Jeśli nawet były by takimi to w tej chwili ich charakterystyka, a ta z pewnością znaczących zmian nie wniesie w stosunku do CAL, mija się z moim "ideałem na teraz".

Grado to bez wątpienia dobre słuchawki u mnie zostały CAL, tak mi ucho podpowiedziało ;) Uważam je jednak nadal za całkiem niezłe nauszniki ani nie lepsze ani gorsze (mają swoje wady ale tych również nie pozbawione są CAL). Na tym poprzestanę wywody o Grado bo zostanę na forum uznany za heretyka :)

Co do samego Ipoda. Miałem lata temu nano 1g, obecnie po długiej przerwie od apple\'a video wieć prócz touch\'ów i nowego nano najlepsze modele (info z sieci). Posłuchałem i najpewniej się z nim pożegnam a to dlatego, że mimo RB i najwyższych FALC na pokładzie muzyka mnie nie satysfakcjonuje. Lepszy dźwięk co mnie zdziwiło oferuje stary discman znaleziony w szufladzie. Ipod przegrywa najwyraźniej w ilości i jakości szczegółów, separacji instrumentów i brak mu jakby prądu. Wokale, nie tylko ale tu słuchać to najlepiej, nie wybrzmiewają tak głęboko i szeroko po scenie. Nie wiem jak to opisać- funu ze słuchania zwyczajnie brak.

Dzięki za opinię :)

Dezydery

  • 68 / 4605
  • Użytkownik
12-12-2011, 20:35
Poprawka pierwszego zdania.

O tych denonach tylko czytałem i w większości zadania wskazują, że od CAL, w szczególności adekwatnie do ceny, nie są specjalnie lepsze.

Dezydery

  • 68 / 4605
  • Użytkownik
04-03-2012, 15:03
Serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy pomogli w wyborze słuchawek.
Kupiłem k701 i jestem zadowolony. Brakuje basu, czyt. lepszego niż wbudowany w CD sony x222es, wzmacniacza.
Czarował przy CAL, z AKG już nie jest tak pięknie. Znikło to co najlepsze w kontrabasie. Warto je mieć choćby dal przestrzeni, genialne to doświadczenie pierwszy raz słuchać czegoś podobnego.

Wielkie dzięki :)