Audiohobby.pl

AKAI X-201D

judasz94

  • 389 / 1113
  • Zaawansowany użytkownik
09-05-2022, 21:13
Kute po japońsku-  zapomniałem jak ta technika nazywa się.    Drobne uderzenia sferycznym młoteczkiem jeden przy drugim.  Tak jakby mnóstwo kraterów - wgłębień jeden przy drugim.
  Wiadomo- żeby było całkiem zajebiście to trzeba być mistrzem japońskim z 80-cio letnią praktyką :)    Ale fajnie już wychodzi po paru próbach- na takim miękkim metalu jak miedź-  wygrzana.    Ja używałem młoteczka szewskiego z kulistym obuchem.

Znam tę technikę. Pomysł genialny, wtedy musiałbym kupić miedziowane śruby do kompletu lub galwanicznie ocynk pokryć. Da radę ;). I chyba tak też zrobię. I nawet już wiem jak. Wezmę naroża metalowe ocynkowane rozhartuję je, wymłotkuję i wygalwanizuję. Na koniec patynka, polerka żeby brzegi się świeciły i lakier bezbarwny.

 (potrafisz grać to zapodaj sobie jakąś melodię którą jedną pałeczką wystukujesz na cymbałkach i wyobraź sobie malutkie cymbałki na kawałku metalu-  zobaczysz jak ładnie wyjdzie :)  )
Czasami gram na perkusji więc było by ciekawie ;) Koncepcja dobra
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

ArturP

  • 1310 / 2799
  • Ekspert
09-05-2022, 21:58
Rybia uska?

Hammer

  • 4686 / 2301
  • Ekspert
09-05-2022, 22:06
Ale będzie wiocha jakich mało..jak te kaseciaki z allegro....

judasz94

  • 389 / 1113
  • Zaawansowany użytkownik
09-05-2022, 22:10
Rybia uska?
Jakoś to inaczej się nazywało

Ale będzie wiocha jakich mało..jak te kaseciaki z allegro....
Taki komentarz zachowaj dla siebie bo o gustach się nie dyskutuje
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

pień

  • 2244 / 1039
  • Ekspert
09-05-2022, 23:32
Ale będzie wiocha jakich mało..jak te kaseciaki z allegro....

Może być jeszcze wiocha jak ten Casio np.    W cenie - kościelnej :)



  Mam propozycję Hammerze   Weź coś zaproponuj- jakieś rozwiązanie- opisz-  że to trzeba >>Tak zrobić>>  ooo>>   widzicie?
  Albo pokaż coś co zrobiłeś-  :)    Żeby było jakieś porównanie bo to zwiększa zakres--  poszukiwań,  rodzi pomysły.

   Pamiętasz film Vabank?    Scenę gdzie gościu gryzie szklankę ?   A któryś z obserwujących >>>>   eeee- też mi tam-  dno zostało...
    Pamiętasz odpowiedź?
Przypomnę
  Zeżresz tyle szklanki co ja, to dogryzę dno.

ed:   przypomniało mi się.  Takie młotkowanie nazywa się Tsuiki
« Ostatnia zmiana: 09-05-2022, 23:56 wysłana przez pień »

ArturP

  • 1310 / 2799
  • Ekspert
10-05-2022, 05:19
Hammer'ze, nie daj się, Oni Cię próbują moletkować. :):):)

Hammer

  • 4686 / 2301
  • Ekspert
10-05-2022, 06:44
Oni mogą mnie cmoknąć .....
Ja jestem tradycjonalistą, ale każdy może sobie zrobić wioche na jaką zasługuje.
A komentarz mogę sę napisać jaki mi się podoba bo dotyczy przedmiotu sporu a nie dotyka osobiście personalnie.
To wolne forum a nie klika z fotelika, ktoś mi coś chce zabronić?
Kalsyczna obudowa właśnie miała w sobie to coś .......

Porada ?
Ja bym dodał w każdym narożniku diode niebieską a pod szpulkami podświetlenie takie jak w wentylatorach komputerowych.
Będzie cud malina i orzeszki .....w sam raz do remizy, na wesele wójta!

ArturP

  • 1310 / 2799
  • Ekspert
10-05-2022, 06:49
No dobra, już nie żartuję z Tobą. Te diotki to przegięcie. :):) Że z orzesz kami?

judasz94

  • 389 / 1113
  • Zaawansowany użytkownik
10-05-2022, 06:56
Oni mogą mnie cmoknąć .....

No no, uważaj bo przyjdziemy i to zrobimy, we dwóch na raz.
Kalsyczna obudowa właśnie miała w sobie to coś .......
Nie wiem co to obudowa klasyczna. Ale wiem że urządzenia z lat 50 o nazwie wzmacniacze gitarowe po dziś dzień oklejone są skajem i mają naroża. Więc mają design klasyczny. Chyba że chodzi Ci o epokę klasyczną w sztuce ale wtedy ten magnetofon był by najpewniej z marmuru ;)

Oj Hammer Hammer, jak ci się nie podoba to szczesze mamy to tak samo w poważaniu jak ty masz to co do Ciebie się mówi.
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

Hammer

  • 4686 / 2301
  • Ekspert
10-05-2022, 07:11
Możecie we dwóch, ale najpierw musicie poddać się szczepieniu żeby się cos nie przeniosło, napisz kiedy będziecie mi na PW co bym przygotował kamerę ( ostatnio kupiłem starą analogową , więc będzie jak na planie filmowym) ...obietnice trzeba realizować.

Przypomnę...każdy może sobie robić wioche na jaką zasługuje, albo jest zapotrzebowanie.

Jak ktoś szaleje a reszta mu polklaskuje to sam się wkręca........i tak spirala leci.

A wracając do tematu samą skrzynkę bym tylko odnowił, odświeżył, jeśli potrzeba.
Rama jest cienka i prawie jej nie widać, a jak stoi w segmencie to tym bardziej.
Więcej bym poświęcił na elektronice, aby coś nie zdechło, jakiś kondziorek nie zwariował itp....emeryci też czasem popuszczają w pampersa....

To moje osobiste zdanie.

pień

  • 2244 / 1039
  • Ekspert
10-05-2022, 09:07
Oni mogą mnie cmoknąć .....
Ja jestem tradycjonalistą, ale każdy może sobie zrobić wioche na jaką zasługuje.
A komentarz mogę sę napisać jaki mi się podoba bo dotyczy przedmiotu sporu a nie dotyka osobiście personalnie.
To wolne forum a nie klika z fotelika, ktoś mi coś chce zabronić?
Kalsyczna obudowa właśnie miała w sobie to coś .......

  A konkretnie to co?
 Skoro nad utratą tego czegoś tak ubolewasz.

  No i chyba wiesz że mogę napisać że możesz mnie cmoknąć .....
       Bez urazy oczywiście to nie jest personalne tylko dotyczy przedmiotu sporu.   W końcu to wolne forum :)
« Ostatnia zmiana: 10-05-2022, 09:16 wysłana przez pień »

Wojciech7

  • 1503 / 1103
  • Ekspert
10-05-2022, 16:22
Modernizacja wtyczki zasilającej magnetofon.Teraz do każdego gniazdka będzie pasować-:)))
Biała  wtyczka była najpierw, teraz czarna.
Na zapas szklany bezpiecznik topikowy-prąd znamionowy 1,25A/napięcie znamionowe 250VAC/wymiary 6x32mm

AUDIOTONE

  • 9398 / 5840
  • Ekspert
10-05-2022, 19:14
Oni mogą mnie cmoknąć .....

Koledzy słownictwo.....

Darujcie sobie takie teksty. Zachowujcie się ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5487
  • Ekspert
10-05-2022, 21:29
Osobiście byłbym za skasowaniem kilku powyższych wpisów...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

pień

  • 2244 / 1039
  • Ekspert
10-05-2022, 22:23
Osobiście byłbym za skasowaniem kilku powyższych wpisów...

  Ja wolałbym zostawić :)
Fajnie podziwiać czyjąś ekspresję w określaniu upodobań bliźnich gdy się z nimi nie zgadzamy i w zasadzie żadne brzydkie słowo nie zostało napisane :)

Pierwsze zdjęcie to z rana gdy jadę do pracy-  trzeba było fajka zapalić i poczekać -  hehehehehe
  Drugie to już w pracy-  screen z filmika który zrobiłem żeby wysłać klientowi że się spóźnię bo gość protestuje.
--  jakimś holendrom za mną spieszyło się bardziej i doszło do pacyfikacji protestującego.  Potem przyjechały gliny i załagodziły sprawę :)

No a po robocie jeszcze usiadłem na chwilę przy magnecie.   Nie jest tak źle jak myślałem z dobraniem się do wszelkich styków- ślizgów itp....     Serwisówka milczy na ten temat (albo nie kompletna)  i są tylko schematyczne rysunki gdzie co jest.
  Jednak po wykręceniu kilku śrub i zdemontowaniu płyt bocznych sprawa bardzo się przejaśnia.   Dzisiaj już nic nie robię- idę spać :)

   



ed:   natrafiłem jeszcze na filmiki gościa o X201D   -   oglądam :)

« Ostatnia zmiana: 10-05-2022, 22:51 wysłana przez pień »