Audiohobby.pl

Najmniejsze audiofilskie źródło na świecie :-)

Gustaw

  • Gość
24-08-2011, 19:56
,

Gustaw

  • Gość
24-08-2011, 20:00
Uprzedzając ew. pytania. Widoczny na zdjęciu Accu nie grał. Grał Krell (na samym dole). Accu za to doskonale spisuje się w roli audiofilskiej podstawy antywibracyjnej pod źródło dźwięku, czyli pod telefon HTC Wildfire S.

Gustaw

  • Gość
24-08-2011, 20:06
>> Max, 2011-08-24 16:56:39
Deklaruję zatem pelną solidarnosc z autorem a wnioski z satysfakcja przyjmuje do wiadomosci.


Szkoda :-( . Liczyłem na konstruktywną, audiofilską, wymianę kontrargumentów, za pomocą bazooki i maczety a tak nici z zabawy.

Rolandsinger

  • 2894 / 5900
  • Ekspert
25-08-2011, 00:53
Szukacie guza Gustawie.

_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Gustaw

  • Gość
25-08-2011, 01:50
>> Rolandsinger, 2011-08-25 00:53:55
Szukacie guza Gustawie.

Uwielbiam zapach napalmu o poranku.

Bacek

  • 2366 / 5895
  • Ekspert
25-08-2011, 16:33
Trochę załatwiłem sobie w tym tygodniu słuch, słyszę tylko mono i pewnie do soboty nie zdąży się poprawić ale w padnę towarzysko a w najgorszym wypadku podrzucę phone Gustawowi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • Gość
25-08-2011, 16:39
Ty Gustawowi niczego nie podrzucaj tylko się z Gustawem zabierz jego pancer-wagenem.  :-)

lancaster

  • Gość
27-08-2011, 22:18
Może tylko króciutko. Spotkanie u marcowa jak zwykle super pod względem towarzyskim. Dzięki za miłe popołudnie i wieczór.
Ze wszystkich źródeł mi osobiście do gustu najbardziej przypadł w danym systemie Samsung Backa.
Ma wbudowany tryb NOS - szajba kompletna. Jedyny minus to nie udało się go podpiąć bezpośrednio do końcówki Chorda, bo raz że poziom sygnału był za mały (bez preampa nie da rady) a dwa, ze w takim podpięciu (średnie poziomy głośności do uzyskania) słychać było lekki przydźwięk (na ucho jakieś problemy z masą).

System odsłuchowy: Zoller Metropolis - Chord - telefony/Benchmark/Chord+AVM

Dość powiedzieć , ze po zmianie z DAC-a Chorda na telefon miałem wrażenie że POPRAWIŁA się barwa. Pisząc poprawiła mam na myśli ze dostała jakby kilka odcieni więcej. Nie było żadnego wrażenia stępienia dynamiki czy definicji. Fakt, ze dobrze by było posłuchać tego dłużej, ale pierwsze wrażenie super. Reszta sprzętu telekomunikacyjnego w sumie OK, ale nieco(albo bardziej nieco) ustępowała backowemu Samsungowi.
Kto miał okazję posłuchać DAC-a Chorda wie, ze jest realnie bdb....co powiedzieć o telefonie ???

Gustaw

  • Gość
28-08-2011, 00:49
Zacznę od końca.  Z góry przepraszam za bezpośredni to wypowiedzi.

Ogólna konkluzja. Po 3 bezpośrednich konfrontacjach sprzętu  audiofilskiego z telekomunikacyjnym

1. Bardzo trudno znaleźć lepsze, cyfrowe, źródło dźwięku od dobrego telefonu. Dodam tylko, że nie chodzi o telefon pełniący rolę tylko  transportu a konwersja D/A odbywa się w zewnętrznym DAC-u. Chodzi mi tylko o telefon z jego wbudowanym przetwornikiem.
2. Sądzę, że 95 % audiofilskich źródeł dźwięku nie dzieli ŻADNA różnica jakościowa od urządzeń kompletnie nieaudiofilskich takich, jak smartfony lub iPody.
Możemy rozmawiać o innym sposobie prezentacji, o niuansach, natomiast absolutnie nie o różnicy klas w kontekście jakości reprodukowanego dźwięku.
3. Większość audiofilskiego cmokania i egzaltacji co do jakości źródła to zwykłe pieprzenie.Trudno przyjąć do wiadomości, że telekomunikacyjne badziewie, w postaci smarttfonu potrafi zawstydzić niejeden, kapiący złotem obudowy, obiekt audiofilskiego kultu. Cała sytuacja przypomina mi trochę  walkę bokserską podstarzałego mistrza świata w wadze super ciężkiej ( 220 cm wzrostu, 130 kg) z małym, szybkim, i świetnym technicznie, mistrzem wagi lekkiej. Zanim gigant się zamachnie aby powalić kurdupla to już leży na deskach bo maluch zdążył zadać w tym samym czasie 10 ciosów o obił gigantowi "maskę". Teoretycznie maluch był bez szans ale to jednak on wygrywa. Nie chce się wierzyć ? A jednak :-)

c.d.n.

lancaster

  • Gość
28-08-2011, 06:44
Telefon korzysta z karty pamięci, a wiec odpadają standardowe błędy odczytu transportu CD - plus dla telefonu.
W telefonie mamy zrealizowaną ultra krótką ścieżkę sygnałową :-)
Mimo wszystko taka np. Wadia 16 zagrała słyszalnie lepiej.
Telefony miedzy sobą też różnią się brzmieniem - nie wiem na ile to kwestia softiu a  na ile DAC (samsung z tego co mówił Bacek ma niezły DAC).

Gustaw

  • Gość
28-08-2011, 09:43
Wadia zagrała lepiej i dlatego zostawiam 5% marginesu dla faktycznie ( nie tylko z nazwy lub ceny) audiofilskiego sprzętu. Istnieje jednak bardzo duże prawdopodobieństwo, że idąc do sklepu, z 20 kzł w kieszeni, po źródło dźwięku wyjdzie się z czymś co wcale nie gra lepiej od telefonu.

Informacyjnie. Mieliśmy do dyspozycji Samsung Galaxy, HTC Desire (chyba), HTC Wildfire S, iPOd Schuffle, iPod Classic.
DAC-i. Chord i Benchmark. Transport AVM.

YoDyna

  • 38 / 5454
  • Użytkownik
28-08-2011, 10:35
HTC HD2

marcow

  • 1045 / 5355
  • Ekspert
28-08-2011, 11:01
A jak wam się podobał mój nowy klocek ???

Bacek

  • 2366 / 5895
  • Ekspert
28-08-2011, 11:17
Co do technikaliów Galaxy miał zaaplikowny VooDoo sound fix v10. Jego podstawowy feature to wyłącznie regulacji głośności w domenie cyfrowej (z daca i cyfrowego mixera wychodzi sygnał o maksymalnym poziomie) a włączenie analogowej regulacji głośności (która i tak była ustawiona na 0dBa), oraz wyłączenie DRC i NG podczas pracy playerów (bez czego poziom dźwięku pływa i dynamika pada na twarz) Poza tym włącza jakieś dodatkowe triki z obsługą jitera w codecu, 128x oversamplingiem (wyłącznie tego raczej nie daje NOS ale pewnie jakiś niższy oversampling ale tego jeszcze się nie dogrzebałem) + kilka opcji do ADC które dla odtwarzania są nieistotne.

Co do porównania to nic nie napiszę bo byłem poważnie słuchowo niedysponowany w każdym razie  w kategorii spotkania towarzyskiego było bardzo miło.



ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • Gość
28-08-2011, 11:18
>> marcow, 2011-08-28 11:01:34
A jak wam się podobał mój nowy klocek ???

Czysta forma, wyszukane wzornictwo, łatwość obsługi, niskie zużycie energii, naturalne materiały ..... prawdziwy wykwint.