Audiohobby.pl

Polska premiera przetwornika M2tech Young DSD

Salon Q21

  • 203 / 3707
  • Aktywny użytkownik
05-05-2014, 14:07
Pabianicki salon Q21 prezentuje najnowszy przetwornik cyfrowo/analogowy M2Tech Young DSD.

Wbrew pozorom dodatek DSD nie oznacza tylko dodania obsługi nowego formatu plików muzycznych. Oprócz podobnej obudowy i nazwy, niewiele zostało bez istotnych poprawek lub nawet rowolucyjnych zmian.
Przede wszystkim nowy Young jest w pełni zbalansowaną konstrukcją. Nie posiada nawet gniazd RCA, a połączenie takie realizowane jest przez dołączone solidne przejściówki XLR-RCA. Nie jest już również tylko DACiem, ale także preampem. Regulacja głośności odbywa sie przez sterowaną cyfrowo drabinkę rezystorową. Napięcie wyjściowe można również zmienić dwustopniowo.
Podobnie jak poprzednio Young DSD posiada komplet izolowanych wejść cyfrowych: Toslink, Coaxial, BNC, AES/EBU i oczywiście USB.

Wejście USB to jak zawsze największa duma konstrukcji M2Tech.
Asynchroniczna konwersja aż do 32bitów i próbkowaniu 384kHz dla plików PCM (Pulse Code Modulation) oraz obsługa nowego, jednobitowego formatu DSD (Direct Stream Digital) znanego z wprowadzonego przez Sony i Philipsa - SuperAudio CD. Świetnie rozwiązane zasilanie i bardzo precyzyjne zegary dają możliwość sprawnego przetwarzania z próbowaniem aż 5.6448MHz co daje możliwość obsługi DSD 128, czyli 128-krotność próbkowania standadu CD (44.1kHz).

Young DSD jest także wyposażony w niezwykle ciekawą, a bardzo rzadko spotykaną funkcję Phase polarity. Wiele płyt nagranych jest z odwróconą fazą, co powoduje zachwianie sceny dźwiękowej i rozmycie źródeł pozornych. M2Tech po raz pierwszy wprowadził możliwość zmiany fazy w swoim flagowym DACu Vaughan. Dzięki temu jednym przyciskiem można było ten problem wyeliminować i wszystkie instrumenty wracały na swoje miejsce na scenie. Teraz ta funkca zagościła także i w niższym modelu.

Dla wygody obsługi, całością funkcji Younga DSD można już teraz sterować z dołączonego do zestawu pilota.

W ciągu najbliższych dni urządzenie będzie dostępne w salonie Q21, osoby zainteresowane odsłuchem (także w swoim systemie audio) prosimy o kontakt z Marcinem Graczykowskim lub Michałem Chmieleckim, opiekunami produktów marki M2Tech.


Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

almagra

  • 11514 / 5566
  • Ekspert
05-05-2014, 16:58
A ile włożyli  elektrolitów do toru audio i czy jest miejsce na kondensatory pio?
« Ostatnia zmiana: 01-01-1970, 01:00 wysłana przez lancaster »

almagra

  • 11514 / 5566
  • Ekspert
20-05-2014, 11:53
Sorki,ja się tu wpitoliłem nie do końca świadomie,a to salon jest.

almagra

  • 11514 / 5566
  • Ekspert
20-05-2014, 11:54
Wykasujcie mnie.