Audiohobby.pl

DAC+dodatki trudny dobór

violett

  • 786 / 5896
  • Ekspert
04-06-2008, 06:59
Bardzo ciekawa ta powyższa dyskusja kolegów. Szkoda tylko, że nie prowadzicie jej we właściwym wątku. Trudno się połapać w forum i widzę, że muszę zaglądać wszędzie, aby odkryć coś mnie interesującego. :-(

gagacek

  • 189 / 5823
  • Aktywny użytkownik
04-06-2008, 10:46
Administratorze, czy da się wychlastać stąd offtopiki i przełożyć je do jakiegoś innego, właściwego wątku?
_________________
pozdrawiam gagacek

lancaster

  • Gość
04-06-2008, 10:53
gagacku, mozna mozna :) Ze swojej strony poprosze kolegów o nie offtopowanie w tym wątku(choc sam dobrego przyxkładu nie daję;))

Pozdrawiam

PS. Moze jeszcze tym razem sie zlitujecie i zostanie tak jak jest ?

gagacek

  • 189 / 5823
  • Aktywny użytkownik
04-06-2008, 11:20
szwagiero
> jeśli posiadamy w miarę liniowe słuchawki to świetne narzędzie. Natomiast ostatecznym wyznacznikiem są monitory.
Hłe hłe... Jak Mann i Materna budowali studio przyszło do konkretów. Gdy zapoznali sie z mozliwościami polskich "naukowo utwierdzonych specjalistów" złapali sie za głowy... brednie jakie oni proponowali przekraczały grubo granicę rozsądku.
Stąd też takie a nie inne warunki w wielu studiach, gdzie realizator musi wspomagać się kilkoma parami monitorów, wiedzieć gdzie i jak wychylić się z fotela, nałozyć słuchawki a wynik będzie jaki będzie. Ot proza życia.
Adminie, można chlastać. Sam nie wytrzymałem:)
_________________
pozdrawiam gagacek

Rafaell

  • 5033 / 5902
  • Ekspert
04-06-2008, 11:21
> szwagiero, 2008-06-04 00:33:38

Pisałem że jest odczucie basu poza ciałem (w zewnętrznej przestrzeni) nie wiem jak Ci to ponownie wytłumaczyć . Po prostu bas się odrywa od przestrzeni wokół głowy i sobie spokojnie na zewnątrz istnieje i wiemy że tam jest wokół nas. Jak to Tomek lubi używać poetyckich przenośni; zapach perfum pięknej kobiety będącej niedaleko nas sprawia że czujemy  fizycznie jej sexapeal.

Co do Yamah to muszą być to zacne kolumienki słuchałem 690 i poza brakiem najniższego basu i lekko wypchniętej średnicy (którą sobie mogłem skorygować  pokrętłem do tego przeznaczonym) jest super tak że 100watowy model teoretycznie powinien jeszcze więcej. Napiszcie z czym to gra i na jakich kabelkach.

Widzę że ten system głośnikowy ma szansę spokojnie rywalizować ze słuchawkowym i przecież o to chodzi żebyśmy my mieli frajdę a nie pozostali niesłuchający żadnego z nich.

Ja osobiście nie preferuję żadnego z systemów i jest mi dobrze z każdym z nich pod warunkiem że spełniają pewne minimum co do jakości dźwięku. Aktualnie mój system głośnikowy w dalszym ciągu ma spore braki ale jest już na takim poziomie że mnie zadowala i przestaje drażnić-gorzej jest z nagraniami, sporo jest fatalnych nie tylko artystycznie ale i technicznie klapa . Co do systemu słuchawkowego to jest już według mnie super i ciężko coś wymyślić lepszego, więc tutaj się przystopuję bo różnica może być minimalna lub czasem wręcz na niekorzyść naszych preferencji (dla mnie system neutralny i przeźroczysty)

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich akcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany czy powierzyłbyś reklamę i pieniądze komuś takiemu ?

Rafaell

  • 5033 / 5902
  • Ekspert
04-06-2008, 11:28
Gagacku

ja jakoś wytrzymuję te OT w swoim wątku to i dla Ciebie chyba to też nie będzie takie straszne. Chyba że marzy Ci się sucha lista samych DAC-ów i znaki zapytania przy nich, bo jak widzisz za dużo tego ludziska nie słyszeli o posiadaniu nie wspomnę. Ja też mógłbym sobie tylko pomarzyć o odsłuchach gdyby nie życzliwi koledzy.

A na jakim DAC-u z dodatkami teraz słuchasz i czy jesteś z niego i z nich zadowolony ?

Pozdrawiam
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich akcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany czy powierzyłbyś reklamę i pieniądze komuś takiemu ?

gagacek

  • 189 / 5823
  • Aktywny użytkownik
04-06-2008, 11:32
I jeszcze jedno. Złudność dobrego przekazu dźwiękowego poprzez słuchawki. Pzrez ponad rok serwowałem znajomym którzy maja w nosie jakośc muzyki jak też takim którzy w tego w nosie nie mają, muzykom, ostatnio też znanemu producentowi chwalonych zestawów głosnikowych,  możliwości co mozna uzyskać poprzez słuchawki. Porównywane były m.in. Beyerdynamiki z Grado RS1. Albo poprzez system studyjny na RME 9632 (chyba taka, nie pamiętam, szczerze mi to lata), czy też kilka bdb źródełek i 2 wzmacniacze najwyższej próby. Nikt, dosłownie NIKT doceniając co prawda możliwości i kulturę przekazu Grado nie wskazał na nie jako lepsze przetworniki. Ot, tyle a\'propos ułudy i pułapek nawiedzonego audiofila.
_________________
pozdrawiam gagacek

foxbat

  • 1057 / 5908
  • Ekspert
04-06-2008, 11:48
gagacek, pewnie znajomi nieosluchani... :)
---------------------------------------------
strach sie bać...
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

lancaster

  • Gość
04-06-2008, 12:04
gagacku, beyery potrafi a sie podobac, grado potrafia sie podobać i wiele innych  sluchawek też. Dla mnie osobiście typ prezentacji Grado(zaznaczam ze nie sluchałem RS1, tylko RS2) jest bliższy muzycznej prawdzie. Po prostu lepiej oddają kontrasty i energię muzyki....a to dla mnie podstawa satysfakcji z odsłuchu - wrazenie ze jest sie ciekawym co bedzie dalej. Dla kogos szukajacego "kojących klimatow" być moze optymalne będą np AKG, co nie znaczy ze ich mniejsza werwa jest bliższa muzycznej prawdzie - bo umówmy sie ze Grado mimo swoich mozliwosci tez nie są w stanie oddać 100% wigoru muzyki.
Ktoś np. szuka "dosłodzonych" klimatow i wybierze słuchwaki oferujace mniej żwawy przekaz....a reszte z czasem pewnie bedzie próbowal nadrobić Siltechem ;)

gagacek

  • 189 / 5823
  • Aktywny użytkownik
04-06-2008, 12:42
>gagacek, pewnie znajomi nieosluchani... :)
Pewnie tak :)

lancaster, wszystko może się podobać. Gdyby tak nie było, nie byłoby tylu możliwości wyboru. Chodzi tylko o ogólną opinie ludzi z zewnątrz odnośnie odbieranego dźwięku. Stykaja się z pewną prezentacją po raz pierwszy, nie mają akomodacji i wyciągają własne wnioski. Mnie kiedyś grado też się bardzo podobały, niektóre ich cechy z resztą dalej potrafią zauroczyć,  RS2 też miałem, ale szybko znalazły nowego własciciela. Z resztą one są bardzo podobne w formie przekazu, mają też sporo wad, które jak się zauważy to bardzo mocno doskwierają - jak zawsze. Wiem że pisze wiele rzeczy pod prąd, ale takie mam doswiadczenie i tyle.
A największa zgrozą jest wewnetrzne przekonanie o własnej nieomylności i pouczanie innych jak powinni słuchać "bo ja wiem najlepiej". Od takich cholernych oszołomów aż się roiło na wiadomych stronach, efekt znany.
_________________
pozdrawiam gagacek

gagacek

  • 189 / 5823
  • Aktywny użytkownik
04-06-2008, 12:44
nie rs2 tylko 1000, sorry, pisze z doskoku
_________________
pozdrawiam gagacek

gagacek

  • 189 / 5823
  • Aktywny użytkownik
04-06-2008, 12:49
Aby było zabawniej, kiedyś odbiło mi więc zrobiłem pomiary a na RME9632 wprowadziłem korekcję, uczyniłem z nich elektrostaty:))) jaja jak berety - tyle warte są wszelkie alikwoty "ochów" i achów"", dobierania przetworników, pieszczenia lamp itp itd. Oczywiście wszystkow granicach rozsądku.
_________________
pozdrawiam gagacek

lancaster

  • Gość
04-06-2008, 12:51
gagacku, mi osobiscie rS-y Grado niczym nie podpadły....mialem na uszach GS1000 i tez całkiem OK. Zresztą sukcesem jest uważam rozmowa z człowiekiem który wie dlaczego coś mu sie podoba a dlaczego nie, zamiast dyskusji w stylu: "ulala, a wcale nie bo pan Kazio powiedział: ...". :)
Można sie róznic w ocenach i nie ma kłopotu, akurat słuchawek zbyt wielu okazji posluchac nie mialem. Obecnie od czasu do czasu słucham sobie na cretivkach aurvana i choć od strony audiofilskiej/technicznej perfekcyjne nie sa maja kilka cez dla których z nimi jestem zamiast zastanawiac się co takiego mają in minus :) Dają dużą frajdę i chyba o to chodzi. Mialem okazję posłuchac creativek przy RS2, Denonach5000 i nie uslyszałem z "lepszych" słuchawek niczego takiego bez czego nie mialbym przyjemnosci ze słuchania CAL. Coś mi sie albo podoba , albo nie a ze jakis czas temu zastanawiałem sie dlaczego jest tak a nie inaczej to znak ze bylem młody i glupi ;) ....a w sumie cała ta zabawa jest banalnie prosta(przy załozeniu ze sie wie co chce sie uzyskac, bo jezeli chce sie "poprawy" to będzie sie szukać "poprawy" na okragło :)) To tyle z moich niklych doświadczeń.
To tak już offtopujac na maxa ;)

Rafaell

  • 5033 / 5902
  • Ekspert
04-06-2008, 13:38
Cal Aurvana Live to marketingowo perfekt zrobiony dżwięk  w tej cenie poza niebotycznym basem ciężko się do czegoś przyczepić . Mimo wszystko sądzę że możemy być po dłuższym czasie używania lekko zdziwieni że na koncercie na żywo coś nam kiepściutko wszystko brzmi wyjmiemy wtedy MP3-playera i zaczniemy słuchać na koncercie "swojej muzyki" ;)
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich akcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany czy powierzyłbyś reklamę i pieniądze komuś takiemu ?

Rafaell

  • 5033 / 5902
  • Ekspert
04-06-2008, 13:43
>> gagacek, 2008-06-04 12:49:22
>Aby było zabawniej, kiedyś odbiło mi więc zrobiłem pomiary a na RME9632 wprowadziłem korekcję, uczyniłem z nich >elektrostaty:))) jaja jak berety - tyle warte są wszelkie alikwoty "ochów" i achów"", dobierania przetworników, >pieszczenia lamp itp itd. Oczywiście wszystkow granicach rozsądku.

No tak czyżbyś się zapatrzył w kolegę graafa który z E2 robił Behringerem AKGK701 :)))


Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich akcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany czy powierzyłbyś reklamę i pieniądze komuś takiemu ?