Audiohobby.pl

Magnetofon

RetroTape

  • 461 / 819
  • Zaawansowany użytkownik
28-04-2022, 23:36
Cytat: judasz94
Krzywa głowica, krzywa w znaczeniu skrzywionego mocowania przez co jej docisk był nierówny i taśma "jeździła" po głowicy. Prawy kanał mamy wewnątrz czyli taśma leciała do środka głowicy. Dlatego taki zapis najlepiej jest robić pełnym śladem ale to jedynie do regulacji skosu.
Poprawiłem posta jeszcze przed Twoją odpowiedzią, przyznam że już teraz nie pamiętam dokładnie, który kanał być cichszy, ale to raczej był lewy a nie prawy, gdyż oglądałem wtedy długo brzeg taśmy czyli tam gdzie kanał lewy.

judasz94

  • 390 / 1120
  • Zaawansowany użytkownik
28-04-2022, 23:50
Poprawiłem posta jeszcze przed Twoją odpowiedzią, przyznam że już teraz nie pamiętam dokładnie, który kanał być cichszy, ale to raczej był lewy a nie prawy, gdyż oglądałem wtedy długo brzeg taśmy czyli tam gdzie kanał lewy.

Edytowanie - też mi się zdarza i potem nie wiadomo o co chodzi ;) No jak lewy no to tak, zakrzywienie taśmy lub ucieczka na jej brzeg i odwijanie na widełkach

Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

Hammer

  • 4692 / 2308
  • Ekspert
29-04-2022, 00:34
było gorzej? głowicą mono ? nie mam pytań. coś nie tak....
Teraz po latach też myślę, że coś było nie tak, ale nie ma szansy już tego zweryfikować. Pamiętam tylko, ze po nagraniu programu na tym decku mono i odtworzeniu kasety na zwykłym magnetofonie stereo, lewy kanał był wyraźnie cichszy i do tego nie trzymał cały czas takiej samej głośności. Tak jakby brzeg taśmy nie mógł przyjąć równego strumienia magnetycznego jak dalsza część. Może była to też wina kasety, kto wie.

oczywiście rolka była idealna...... bo najczęstszym przypadkiem gonienia kanału to rolka wygnieciona, o czym wielu z nas się przekonało.....

Hammer

  • 4692 / 2308
  • Ekspert
30-04-2022, 10:16
Gustaw.... to jest np sprzęt czyste retro do reinkarnacji....nie wytrzymałem, kabel zmieniony profeska sieciowy, gra buczy ale żarówka od podświetlenia spalona, sie wymieni....ale można zazdrościć...

https://photos.google.com/share/AF1QipNGQjJHwZ0f_AJ5q8rqLsADlle2xQQqAfzOR4WtEIrQ5XunvkL0mS67C50ebQSeWw?key=VXYyenUxcGJLbkxqcHMzR1h0eDlFVFh1cmVuNlJR

nano

  • 9079 / 5001
  • Ekspert
04-05-2022, 13:27
przepraszam ze to tu wpisze  ale musze sie wygadac bo mnie rozrywa


radio 357   wczoraj byly hity wszchczasow ale  od  sponsorow
caly dzien  muza od 9 do 21.30   kurcze


jakosc  streamy    aac  i  mp3  testowalem




PUSZKA


jestem wsciekly


przepraszam

judasz94

  • 390 / 1120
  • Zaawansowany użytkownik
04-05-2022, 13:57
jakosc  streamy    aac  i  mp3  testowalem

Zapomniałeś dodać, że poziom spłaszczenia dynamiki do około 10 dB
« Ostatnia zmiana: 04-05-2022, 14:00 wysłana przez judasz94 »
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

AUDIOTONE

  • 9402 / 5848
  • Ekspert
04-05-2022, 19:43
radio 357   wczoraj byly hity wszchczasow ale  od  sponsorow
caly dzien  muza od 9 do 21.30   kurcze
A ja przegapiłem.... :(
357 i Nowy Świat nadają niby w 128kbps, tragedii niema. Ale także niema się co zachwycać he he ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4692 / 2308
  • Ekspert
04-05-2022, 19:48
Ł; matko uszy by mi sp.... i nie wróciły przy takiej jakości....nutki do pobudki.....hahahahahahhaha

AUDIOTONE

  • 9402 / 5848
  • Ekspert
04-05-2022, 21:28
Ł; matko uszy by mi sp.... i nie wróciły przy takiej jakości....nutki do pobudki.....hahahahahahhaha
Z tą jakością to tylko do brzęczenia w tle, a nie do słuchania oczywiście ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4692 / 2308
  • Ekspert
04-05-2022, 22:02
Zauważylem ciekawą zależność....przychodze wieczorem do domu na obiad po robocie, 2 browary i nie chce mi się patrzeć na kaseciaki........no taka bajka.....

nano

  • 9079 / 5001
  • Ekspert
05-05-2022, 08:24
powiedzjmy tak  ja nie jestem wybredny ...  ale kurcze  jak nie slychac wysokich  czestotliwosci np  z talerzy perkusji 
to mnie  po prostu nosi   i zanosi


ale juz dobrze  zyjemy w czasach  numerycznych  trza sie powoli pogsdzic z tym faktym
tym bardziej ze mlodsza generacja  nie wychodzi na barykady   nie intersuje ich jakosc muzy

pień

  • 2249 / 1046
  • Ekspert
05-05-2022, 21:41
Chyba nie jest tak źle z nową generacją- znam przynajmniej trzy przypadki gdzie ma to dla nich duże znaczenie a jeden to wręcz przypadek kwalifikujący się do badań klinicznych :)
   Kiedyś przecież też nie było lepiej-   wystarczy przypomnieć sobie ze szkoły czy koledzy- koleżanki interesowali się muzyką.
  Szczególnie to było widoczne na lekcjach śpiewu :)  Jaaaa p.......   
Jak sobie przypomnę za mocno to skonam ze śmiechu.
   A właśnie- co do młodego pokolenia-  ja nie potrafię pomóc-  właśnie temu młodemu klinicznemu przypadkowi.  Chciałem nawet temat założyć ale że tutaj takie luźne gadki też się odbywają to pomyślałem- dlaczego nie?
    O co chodzi:
No więc chodzi o zidentyfikowanie instrumentu.  To jest jakieś piano elektryczne-elektroniczne z roku 1966 najpóźniej.   Może oczywiście być starsze-   ale nie młodsze.   No ja w każdym razie nie pamiętam bo w 66-tym w pieluchy robiłem.
 Rzuca się na uszy- że tak powiem-  bardzo wyraźnie w :
 


Ktoś coś wie?
   

ArturP

  • 1310 / 2806
  • Ekspert
06-05-2022, 04:58
Oj Robercie, Robercie ;)
Toż to są organy Hammonda w niepełnej konfiguracji, słychać to po braku charakterystycznej modulacji.
Różne zespoły lat '60, '70 i '80 bardzo często używały takich dla poprawy brzmienia.

pień

  • 2249 / 1046
  • Ekspert
06-05-2022, 08:19
Hehehe, jaki orzeł ze mnie :)
  Kurcze, mnie się zdaje że to jest coś z młoteczkami w środku.

Z innej beczki-   czy ktoś z tutejszej parafii próbował wstawić do magnetofonu głowicę >obcą<   i czy dało się zestroić żeby dźwięk był OK

judasz94

  • 390 / 1120
  • Zaawansowany użytkownik
06-05-2022, 09:09
Oj Robercie, Robercie ;)
Toż to są organy Hammonda w niepełnej konfiguracji, słychać to po braku charakterystycznej modulacji.
Różne zespoły lat '60, '70 i '80 bardzo często używały takich dla poprawy brzmienia.

Oj nie zgodzę się, jako właściciel hammonda słyszę że to nie to brzmienie. To brzmienie bliżej organów farfisa.
A jeżeli chodzi Ci o niepełną konfiguracje to jaką masz na myśli, brak głośnika leslie czy brak "percusion" bo modulacja jest, załączone vibrato i to od razu słychać :). Bo jeżeli chodzi o Leslie to nie zawsze zestawiano go z leslie i to nie jest niepełna konfiguracja tylko właściwa konfiguracja bo hammond do połowy lat 70 nie współpracował z leslie.

Hammond brzmi bez przesterowania tak :) (wiadomo, można sobie różnie ustawiać) https://youtube.com/shorts/SKjaT5I-g88?feature=share
« Ostatnia zmiana: 06-05-2022, 09:49 wysłana przez judasz94 »
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik