Audiohobby.pl

Czerwony tramwaj

konto_usuniete

  • 56 / 5426
  • Użytkownik
18-05-2008, 14:13
Czerwony tramwaj.

No cóż. Nie wygląda to urządzenie na audiofilskie. Ba ! Nie wygląda jak coś co jest przeznaczone do audio.
Wygląda bardziej na jakąś miniaturową spawarkę wykonaną przez ucznia jakieś szkoły zawodowej, po 10 piwach.
Nie mogę sobie odmówić tej krytyki obudowy z racji swojego wrednego charakteru. Mam nadzieję, że konstruktor nie zdzieli mnie za te słowa
czymś ciężkim, w głowę, w jakieś ciemnej klatce schodowej. :D

Urządzenie jednym słowem wygląda dość "kontrowersyjnie"
Jakże pozory potrafią zmylić....oj, i to bardzo.  

Tak się dziwnie składa, że jest to jeden z najlepszych wzmacniaczy jakie słuchałem. To prototyp DIY, wykonany przez konstruktora z okolic Poznania. Ten "czerwony tramwaj" potrafił skutecznie dokopać takiemu wzmacniaczowi jak KRELL FPB 300. Mojego Vincenta roznosi w strzępy. Starszy model Accuphase za 20 kzł, też został daleko w tyle. Dźwięk z tego wzmacniacza jest gładki, bez śladów ostrości ale i bez utraty szczegółów. Dźwięk jest bardzo "równy", bez preferowania jakiegoś zakresu. Bass jest bardzo dobrze kontrolowany. Niby w tle ale jak trzeba to potrafi "łupnąć". "Czerwony tramwaj" doskonale radzi sobie z z dużymi kolumnami i potrafi je trzymać za pysk i to bez zająknięcia. Jest coś takiego w tej szkaradzie, że chce się słuchać muzyki. Nie chodzi tutaj o jakieś efekciarstwo ale o wysoką kulturę dźwięku, która dodatkowo poprawia się po zastosowaniu specjalnego filtru (też DIY).

Konkludując. Ten wzmacniacz gra muzykę a nie ją reprodukuje.

Zastanawiam się czy ten wzmacniacz ma jakieś wady. Z pewnością jakieś ma (bo to prototyp), ale nie dla mnie.
Nie jestem elektronikiem. Nie wiem jak jest zbudowany i czy projekt został zaaprobowany przez naukowców z NASA. Przy tej jakości dźwięku, przyznam, że mnie to zupełnie nie interesuje.

Same ochy i achy ? Tak !
Wyrosłem już z ekscytowana się klockami audio ale w tym miejscu te "ochy i achy" są uzasadnione.

P.S. Czy ktoś chce kupić mojego Vincenta SV233 :D

konto_usuniete

  • 56 / 5426
  • Użytkownik
18-05-2008, 14:14

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
18-05-2008, 14:18
No brawo! Ja też uważam, że dźwięk skażony DIY zaczyna się plasować powyżej sklepowego 20kzł za element. :)

konto_usuniete

  • 56 / 5426
  • Użytkownik
18-05-2008, 14:22
Dodam tylko, że jakość części użytych do budowy tego wzmacniacza była ograniczona do aktualnej zawartości szuflady w domu konstruktora. :)

lancaster

  • Gość
18-05-2008, 14:35
Majkel, pewnie ze tak jest. I to nie my na to wpadlismy....nie wpadli na to marketingowcy - wiadomo :)
Wpadli na to : Kondo, Verdier, Hiraga i wielu innych ludzi ktorzy mieli mozliwosc obcowania z dxwiekiem najwyzszych lotów.
Powyżej klasy A Stereophile znajduja sie urzadzenia precyzyjnie strojone przez zapaleńców.
O wzmacniaczu mogę tylko napisac ze daje wspanaiła przyjemnosć ze słuchania - pieści ucho. Przy oakzji przekoanlem się do wagi urządzen zasilajacych audio.
wzmacniacz o którym pisze Gustaw(a w zasadzie jedna z jego wariacji) mozna posłuchać w nowym salonie na Łakowej w Poznaniu....ednak nie jestem pewnien czy ten słuchany wczoraj - czerwony tramwaj nie jest urządzeniem bardziej kompletnym dźwiękowo.
Naprawdę kawał dobrej roboty....a design...nocóż....jako DIYers nie ma specjalnie uwag :)
12W robi z 22cm basem Focala co tylko chce.

lenam

  • 531 / 5901
  • Ekspert
18-05-2008, 14:38
Uwielbiam takie genialne szkaradztwa. Gdyby było na zbyciu, to jestem pierwszy w kolejce :-) To jest hybryda?

konto_usuniete

  • 56 / 5426
  • Użytkownik
18-05-2008, 14:40
Tak. To hybryda.

lancaster

  • Gość
18-05-2008, 14:40
lenam, z tego co wiem już sprzedany, a nabywca go za żadna kase nie odda  :)))

violett

  • 786 / 5891
  • Ekspert
18-05-2008, 15:40
Wygląda groźnie!

Molibden

  • 1906 / 5903
  • Ekspert
18-05-2008, 15:48
Czyli to jest klasa A?
Dobrze, że lampy ma z tyłu schowane jak w porządnym radiu a nie sterczące na wierzchu!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

konto_usuniete

  • 56 / 5426
  • Użytkownik
18-05-2008, 15:51
>> Molibden, 2008-05-18 15:48:03
Czyli to jest klasa A?

Z tego co wiem to tak. Grzeje się dość znacznie.

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
18-05-2008, 15:56
Kurna chata, będzie schemacik? :) Uwielbiam hybrydy, bo nie trzeba trafola na wyjście, a porządne sobie troszkę kosztują.

lancaster, otóż to! Porządne DIY jest precyzyjnie zestrojone, i to jest jego główna zaleta, bo de facto strojąc jeden komponent stroisz sobie cały system, a nie poprzez wymianę całego klocka, i... z deszczu pod rynnę. ;)

konto_usuniete

  • 56 / 5426
  • Użytkownik
18-05-2008, 15:58
>> majkel, 2008-05-18 15:56:50
Kurna chata, będzie schemacik? :)

Nie sądzę :)

lancaster

  • Gość
18-05-2008, 16:12
12W klasa A. Z tego co pamietam jest tam uzyty jakis system kasujacy prądy zwrotne od drgań cewek głośników.
Uklad bardzo ciekawy, od wejscia do pomieszczenia gralo jakoś tak "pogodnie".

lenam

  • 531 / 5901
  • Ekspert
18-05-2008, 16:28
>> lancaster, 2008-05-18 14:40:50
lenam, z tego co wiem już sprzedany, a nabywca go za żadna kase nie odda :)))

A konstruktor nie zmajstruje następnego? Ile taka armata kosztuje?