Audiohobby.pl

Nene Valley Audio (NVA)

lancaster

  • Gość
18-12-2008, 22:47
Pawel, razem z reampem(w tym mc) z tego co wiem facet dał poniżej 1Kzł.
Biedne, nie biedne....jak sobie spojrzysz na wzmaki za 15-20Kzł to czasami mozna sie zdziwić ile tam przestrzeni :)
Mi osobiscie taki montaz nie rpzeszkadza, choc w tego typu konstrukcji widzialbym chętnie p2p :)
Ostatnio na audiostereo widzialem rozbierane foty np. Air Tight....nieco tylko lepiej to wygląda.
Co mi osobiscie sie podoba to ładnie "giecie" ścieżki ala  DNM, MBL i pewnie jeszcze kilka innych ktre mi w tej chwili do gowy nie przychodzą :)
...elektrony sie na ostrych zakrętach z płytki nie wysypują :)))

A tak serio wzmacniacz gra bardzo przyzwoicie....choc pewnie stwierdzisz ze to voodoo bo wszystkie grają tak samo :)
No w kazdym razie mi sie wydaje ze ten akurat gra analogowym dxwiękiem z ladną przestrzenią i naturalnym poczuciem obecnoci instrumentów. Dobrze też prezentuje sie pod wzgledem wypełnienia średnicy. Ładnie różnicuje nagrania a do tego zwyczajnie przyjemnie sie go slucha.
Opis podniety dotyczy kombinacji z firmowym preampem pasywnym.
Dla jasnoci to nie byl w moim systemie mój typ, ale sluchaem go przez caly czas jego bytnosci u mnie i jesze bym chetnie rzucil uchem przy okazji nowych płyt....a wykonanie faktycznie DIY....lacznie z obudowa.
Mozna pewnieza ta kase kupic uzywkę np. NAD albo CA które wyonane sa bardziej "przemyslowo" bo niekoniecznie lepiej, a grają przeciez tak samo :)
Do porównań miaem niezlą zalogę i zdarzały sie wzmacniacze szybsze np oraz bardziej klarowne.

Arek_50

  • 1130 / 5903
  • Ekspert
19-12-2008, 07:01
Wzmacniacz ze zdjecia powyzej to jednak poczatek produkcji .Moj dwunastoletni z pewnoscia lepiej sie prezentuje i na pewno w brzmieniu jest tez postep.

Arek_50

  • 1130 / 5903
  • Ekspert
19-12-2008, 07:23
Co do kabli glosnikowych NVA to plus i minus osobno,indywidualnie izolowane zyly o zroznicowanym przekroju,dobry dielektryk,usztywnienie kabli,mala pojemosc do 22pF/m,krotkie.Przyzwoity material -dobra miedz a najlepiej srebro.

dong

  • 541 / 5869
  • Ekspert
19-12-2008, 09:02
^mark11

wygląda obiecująco, ale seria Statement to już nie jest budżetowa wersja    :-(

a w środku ma zdaje się to samo, co zgrzebny P90sa (dwukrotnie tańszy).

oba chyba mają niezależną regulację obu kanałów... więc wpadłbym z deszczu pod rynnę.  ;-)

przyznam, że myślałem raczej o skromnym p50sa.

Arek_50

  • 1130 / 5903
  • Ekspert
19-12-2008, 13:29
A ja sam przerobilem AP 30 na niezalezna regulacje,oryginalne potencjometry ceramiczne VishaySferniceSpectrol,i musze przyznac ze bardzo mi to odpowiada zwlaszcza przy cichym sluchaniu.

dong

  • 541 / 5869
  • Ekspert
19-12-2008, 14:07
^Arek_50

niezależną regulację mam teraz w końcówce SunAudio, i muszę przyznać, że nie bardzo mi to odpowiada, zwłaszcza przy cichym słuchaniu.  ;-)  

pre jest mi potrzebne w roli selektora wejść i pojedynczego regulatora głośności - jeśli nie znajdę nic odpowiedniego, będę się męczył tak jak do tej pory, da się z tym żyć.

dong

  • 541 / 5869
  • Ekspert
19-12-2008, 14:26
a propos głośnikowców NVA: mam wypożyczony LS3, tylko żeby podłączyć, muszę go z jednej strony nieinwazyjnie zakonfekcjonować (gołej wiązki kilkunastu przewodów nie zainstaluję solidnie ani w Sunie, ani w Klipschach).

najłatwiej byłoby chyba wsadzić je w przyzwoite zakręcane banany, warto zresztą chyba mieć takowe stale na podorędziu. kto by podpowiedział jakieś sensowne?

Arek_50

  • 1130 / 5903
  • Ekspert
19-12-2008, 14:37
Dlaczego?Przeciez wlasnie na sluch mozna wyregulowac chyba ze....no tak ja mam wzmacniacz na srodku  miedzy kolumnami.Jesli jest inaczej z boku to moze byc problem.
Te przedwzmaniacze NVA to nie zwykle pasywki.Potencjometry sa zbocznikowane  rezystoramo 10 kohm aby nadac charakterystyke logarytmiczna ale posrednio jak twierdzi i poleca D. Burmester wymusza to wieksze natezenie pradu ze zrodla.160 funtow to nie jest duzo ,jesli sie nie sprawdzi mozna zwrocic ,jest taka opcja .
Ale jest tez wersja Volume control za 30 czyli taki P 50 bez obudowy.

AdamWysokinski

  • 358 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
19-12-2008, 14:51
> dong, 2008-12-19 14:26:45
> najłatwiej byłoby chyba wsadzić je w przyzwoite zakręcane banany, warto zresztą chyba mieć takowe stale na podorędziu. kto by podpowiedział jakieś sensowne?

Dobre i niedrogie - podobnie jak reszta oferty Atlas Cables: http://www.atlascables.com/index.php?id=61

Dystrybutorem jest Audio System: http://audiosystem.com.pl/produkt/471/banany-zakrecane


____________________
It\'s not easy being green
Pozdrawiam,
Adam

dong

  • 541 / 5869
  • Ekspert
19-12-2008, 15:09
^AdamWysokinski

dzięki, poszukam!

^Arek__50

niestety wzmacniacz u mnie nie spoczywa centralnie między kolumnami; poza tym regulacja balansu po każdej zmianie głośności jest jednak uciążliwa.

a sam potencjometr... opisany jest bardzo enigmatycznie, za to z uwagą, że pasuje do wszystkich wzmacniaczy NVA  :)    ale na pewno nie ma selektora źródeł.

utopia

  • 209 / 5617
  • Aktywny użytkownik
19-12-2008, 15:15
AdamWysokinski, off top

czy ty czasami nie pochodzisz z nowego dworu

Arek_50

  • 1130 / 5903
  • Ekspert
19-12-2008, 15:20
Fakt bo sluzy do koncowek.Ja mam wymontowany slektor ,to jest Alps :)Uzywam tylko jednego zrodla.

Bacek

  • 2366 / 5896
  • Ekspert
19-12-2008, 15:21
>dong

A jak u ciebie jest z tą regulacją głośności?
Przez chwile miałem u siebie klona 2a3 i na forte duża głośność była już przy bardzo małym wychyleniu potencjometrów (i tu przede wszystkim miałem problem ze zrównoważeniem kanałów).
Ogólnie mam w przyszłościowych planach klona 2a3 i tak kombinuję że albo dostanie pot z jakąś inną zupełnie charakterystyką (np liniową żeby tak głośno nie startował). Drugą opcją jest drabinka i ją też musiał bym jakoś niestandardowo dla małych głośności sklecić.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Arek_50

  • 1130 / 5903
  • Ekspert
19-12-2008, 15:24
NVA stosuje liniowe.

dong

  • 541 / 5869
  • Ekspert
19-12-2008, 15:50
^Bacek

no właśnie tak.  :)   nie przekroczyłem nigdy godziny 10-tej, a już na 9-tej jest bardzo głośno. najczęściej słucham blisko dolnego końca skali, szczególnie wieczorem, i wtedy zrównoważenie kanałów stanowi jednak problem.