Audiohobby.pl

Klub Sun Audio

lancaster

  • Gość
19-02-2009, 23:38
Po pierwsze zmierz wszystkie napięcia - punkty pracy.
Jezeli lampy masz nowe(sorki nie doczytalem :)) to mozna je wyeliminowac(aż w taki niefart nie wierzę)

Przester spowodwany zbyt duzym poziomem wejściowym....u mnie nie byo przy większym niż standardowo poziomie...ale kto wie. Pozostaje podpiąc akies DVD....raczej ma te 2V :)
Reszta wyjdzie(powinna z pomiarow)
darzaja sie czasami przypadkowe babole.
Naprawiaem kilka dni temu player z lampami na wyjsciu - padł rezystor w katodzie.
Tam jeden kana nie gra oczywiscie :)
Zmierz i daj znac co i jak.

__kot__

  • 724 / 5902
  • Ekspert
24-02-2009, 09:56
Jest okazja do kupienia modyfikowanego sv-2a3 w całkiem dobrej cenie w USD (może kogoś w US zainteresuje) - w Polsce to obecnie kurs $ dobijający

http://www.audiogon.com/cgi-bin/cls.pl?ampstube&1240518527&/Sun-Audio-SV-2A3-amp-modified-

__kot__

  • 724 / 5902
  • Ekspert
06-03-2009, 12:38
Panowie,
Czy ktoś byłby zainteresowany kupnem nowego kit-u Sun Audio SV-2a3.
Korespondowałem sobie dzisiaj z Mitro u którego kupiłem swój kit i ma On na zbyciu jeden sv-2a3 w bardzo dobrej cenie - 1200 EUR + koszt przesyłki
Jeśli ktoś jest zainteresowany - dajcie znać - skontaktuję Was z Mitro (lub pomogę w przeprowadzeniu zakupu, gdyby były kłopoty językowe).
Mitro to oficjalny dystrybutor Sun Audio (sam kupiłem u Niego 3 kit-y) a do tego bardzo miły człowiek - polecam
Pozdr
R

Acha - nie mam w tym żadnego interesu/marży itp :)

AP1PA

  • 1 / 4896
  • Nowy użytkownik
27-01-2011, 13:48
Witam i zapisuję się do klubu.
Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem wzmaczniacza Sun Audio 300BE. Jako świeżo upieczony użytkownik zainteresowałem się od razu lampami mocy, w jakie można to cudo wyposażyć. Ponieważ doskonałe opinie na forum zebrała EML 300B-Mesh postanowiłem takową nabyć. Zwróciłem się z zapytaniem do jednego z krajowych sprzedawców, oferującego ten typ lamp (oczywiście na zamówienie) i jakież było moje zdziwienie, kiedy Pan ów zdecydowanie odradzał mi zakup wymarzonych lamp, oferując standardowe twardoanodowe. Sprzedający argumentował, że 300b-Mesh to nie jest bezpośredni zamiennik 300B, że włożenie tej lampy do wzmacniacza na zwykłą 300B to nie jest dobry pomysł, bo jest on zaprojektowany na wyższe napięcie anodowe i przy takich warunkach lampa typu Mesh może się uszkodzić lub, jak się wyraził, "nie wystartuje". Dodatkowo, wg tego Pana moc z lampy Mesh będzie bużo niższa i jeśli nie posiada się kolumn o skuteczności na poziomie 100dB, nie ma sobie co głowy zawracać EML 300B-Mesh.
W związku z tym mam pytanie do szanownych kolegów, czy macie jakeś doświadczenia w tej materii? Czy udało się wam zaaplikować lampy Emmision Labs 300B-Mesh do wzmacniacza Sun bez przeróbek? I wreszcie czy nie ma problemów w eksploatacji przy takiej konfiguracji wzmacniacz - lampy?
Pozdrawiam

nautilus81

  • 1 / 4192
  • Nowy użytkownik
28-01-2013, 18:28
Witam . Gdyby ktoś z Was chciał sprzedac sun audio 2a3 prosze o kontakt na PV bądz na maila marcincrx@o2.pl